Na czym polega konserwacja instalacji elektrycznej?

Usługi dotyczące konserwacji instalacji elektrycznej to nic innego jak okresowa kontrola jej stanu oraz wymiana elementów uszkodzonych. W zakres usług wchodzi także usuwanie awarii instalacji oraz:

– dbałość o sprawność instalacji i jej prawidłowe zabezpieczanie (ważne zwłaszcza w szpitalach, gdzie prąd jest niezbędny dla ratowania ludzkiego życia, stąd instalacja w takim budynku jest skomplikowana i wymaga częstych kontroli)

– przeglądy stanu instalacji – nie tylko elektrycznej, lecz również piorunochronu czy oświetlenia zewnętrznego oraz testowanie sprawności wyłączników awaryjnych prądu (instalacja przeciwpożarowa)

– ustawianie czujników ruchu w oświetleniu zewnętrznym oraz programatorów czasowych np. rolet zewnętrznych, automatyki garażowej itp.

– ciekawym rozwiązaniem jest usługa dotycząca wyszukiwania usterek gwarancyjnych w nowych budynkach – z tej opcji warto skorzystać, gdyż dochodzenie napraw gwarancyjnych dobrze jest rozpocząć od takiego kompleksowego przeglądu. Taki dokument może pomóc w negocjacjach z wykonawcą instalacji w naszym domu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMalowanie ścian w domu – mieszanie farby z pigmentem
Następny artykułInstalacja elektryczna – wymiana czy modernizacja?

Szymon Targosz - technik budownictwa, laureat konkursu „Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (Białystok 2006 r)”. W 2010 roku ukończył studia na kierunku zarządzanie firmą. Pracuje od kilku lat w Krakowie przy budowach nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i obiektów użytkowych (m.in.: Bonarka City Center). Remontował Wielką Krokiew w Zakopanem. Współpracował  z Sokółka Okna i Drzwi S.A. jako autoryzowany montażysta stolarki budowlanej. Budownictwo jest jego pasją.

 

Nasz specjalista o sobie:

Oprócz pracy zawodowej w branży budowlanej samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania i ciągle eksperymentuję z najnowszymi trendami budowlanymi. Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne myślenie połączone z wiedzą stanowią podstawę moich wszelkich działań, dlatego lubię podejmować nowe wyzwania. Śledząc na bieżąco najnowsze trendy i pomysły w branży budowlanej staram się łączyć estetykę z funkcjonalnością.

W wolnych chwilach staram się podróżować po Polsce, odwiedzając mało znane miejsca i poszukując nowych inspiracji. Prywatnie moją pasją jest wędkarstwo, myślistwo i motoryzacja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here