Remont i naprawy Monitoring inteligentny - co to, jak działa?

Monitoring inteligentny – co to, jak działa?

-

Istnieją systemy działające głównie przez sieć i każda kamera może samoistnie analizować dane i wysyłać je do właściciela na serwer. Jest to tzw. inteligencja rozproszona, którą trudniej ominąć czy uszkodzić. Może np.

– Odczytywać tablice rejestracyjne pojazdów podjeżdżających pod posesję i porównywać z bazą danych zawierająca numery tablic mieszkańców czy rodziny

– Zliczać ilość osób w obszarze chronionym,

– Tworzyć wirtualne ogrodzenia i reagować, gdy ktoś przekroczy np. połowę odległości ogrodu

– Wideo-weryfikacja osób i obiektów

Najczęstsze funkcje systemów inteligentnego monitoringu to:

– ochrona pozostawionych obiektów (np. podłożonego worka na śmieci przez sąsiada)

– wykrywanie znikających obiektów – szybko pozwala na określenie co zostało skradzione

– każde przekroczenie linii ogrodzenia przez obce osoby

– generowane alarmu gdy samochód odjeżdża z posesji czy wykonuje dziwne manewry

– identyfikowanie tablic rejestracyjnych pojazdów w zasięgu kamer

Słyszeliście wcześniej o inteligentnym monitoringu? Co o nim myślicie? Podzielcie się opiniami.

Szymon Targosz

Szymon Targosz - technik budownictwa, laureat konkursu „Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych (Białystok 2006 r)”. W 2010 roku ukończył studia na kierunku zarządzanie firmą. Pracuje od kilku lat w Krakowie przy budowach nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i obiektów użytkowych (m.in.: Bonarka City Center). Remontował Wielką Krokiew w Zakopanem. Współpracował  z Sokółka Okna i Drzwi S.A. jako autoryzowany montażysta stolarki budowlanej. Budownictwo jest jego pasją.

 

Nasz specjalista o sobie:

Oprócz pracy zawodowej w branży budowlanej samodzielnie rozwijam swoje zainteresowania i ciągle eksperymentuję z najnowszymi trendami budowlanymi. Nowoczesne rozwiązania i innowacyjne myślenie połączone z wiedzą stanowią podstawę moich wszelkich działań, dlatego lubię podejmować nowe wyzwania. Śledząc na bieżąco najnowsze trendy i pomysły w branży budowlanej staram się łączyć estetykę z funkcjonalnością.

W wolnych chwilach staram się podróżować po Polsce, odwiedzając mało znane miejsca i poszukując nowych inspiracji. Prywatnie moją pasją jest wędkarstwo, myślistwo i motoryzacja.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy masturbacja jest zdrowa?

Masturbację uprawiają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często wiąże się ją z prowadzeniem nieregularnego życia seksualnego, charakterystycznego zwłaszcza dla ludzi w młodym wieku. Masturbacja w wielu przypadkach stanowi pierwsze doświadczenie erotyczne, dlatego zachowania praktykowane w jej trakcie mogą mieć tendencję do utrwalenia i powtarzania się w przyszłości.

Jak przeprowadzić inwentaryzację w magazynie?

Analogicznie do inwentaryzacji spis z natury przeprowadzać należy inwentaryzację stanu magazynowego. Możemy dokonywać jej samodzielnie, poprzez wyznaczenie odpowiedzialnych pracowników. Możemy również jak do każdego innego rodzaju inwentaryzacji, zatrudnić w tym celu specjalistyczną firmę.

Zobacz też

Musaka – przepis

Musaka to jedno z wielu tradycyjnych greckich dań, którego podstawę stanowią bakłażany, mięso mielone, pomidory oraz sos beszamelowy. Istnieją dwie wersje tego dania: tradycyjna mięsna oraz wegetariańska, z dodatkiem ziemniaków zamiast mięsa. Poniżej prezentujemy jednak przepis na tą tradycyjną z mielonym mięsem wieprzowo-wołowym, To właśnie ta odmiana musaki króluje w greckich barach, restauracjach i tawernach.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: