Rozrywka Gdzie szukać najnowszej muzyki klubowej?

Gdzie szukać najnowszej muzyki klubowej?

-

Zamiast więc bawić się w roztrząsanie tego rodzaju sporów, gdzie osiągnięcie porozumienia jest niewykonalne, polecę trochę witryn i sposobów szukania muzyki klubowej, która może spełnić nasze oczekiwania.

Możemy zdać się na przypadek. Wtedy pozostaje zdobyć najnowsze składanki odpowiadające poszczególnym gatunkom (techno, trance, elektro itd.) i szukać w nich fajnych numerów. Rokrocznie ukazują się wydawnictwa zbierające wyłonione drogą głosowania i oceny popularności utwory, które sprawdziły się w wielu klubach w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Inny sposób to posłużenie się rankingami dostępnymi na stronach internetowych, listami przebojów, skąd również zaczerpniemy interesujące nas tytuły tracków. Kolejną opcją jest zdanie się na ofertę radia, w tym stacji internetowych specjalizujących się w muzyce klubowej, jak na przykład radioparty.pl – znajduje się tu kilka typów podrozgłośni, gdzie DJ-e puszczają poszczególne gatunki muzyki klubowej.

Wyszukiwanie samodzielne może być bardziej czasochłonne, ale jednocześnie owocniejsze. Jeżeli mamy swoich ulubionych wykonawców czy DJ-ów, dobrym ruchem będzie odszukanie ich profilu artysty w jednym z największych muzycznych portali – last.fm. Każdemu twórcy przyporządkowana jest tam baza autorów, z którymi łączy go pewien stopień podobieństwa, określony od „idealnego” do „niskiego”. Mając w miarę sprecyzowany gust, oczekiwania i listę swoich faworytów, możemy z last.fm uczynić niekończącą się kopalnię wiedzy i nowych muzycznych odkryć.

Przechodząc do polecania kilku kolejnych stron – nieco zaniedbanym serwisem, ale dobrą bazą wypadową, może być zbiorcza strona twojamu.za.pl/joomla. Fani trance mogą odnaleźć sporo rzeczy dla siebie na specjalnym forum trance.ok1.pl. Na bieżąco aktualizowanym i dobrze prowadzonym portalem jest megamuza.net, gdzie wciąż zamieszczane są nowe, starannie wyselekcjonowane utwory różnych gatunków muzyki klubowej.

A gdzie Wy szukacie muzyki? Macie jakieś lepsze, sprawdzone źródła? Dajcie znać w komentarzach

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dlaczego demakijaż jest potrzebny?

Która z nas nie chciałaby wiedzieć, jak długotrwałe działanie mają kosmetyki? Nakładając nowy, zachwalany przez producenta puder, możecie zastanawiać się nad jego trwałością. Wiedza na ten temat pozwoli świadomie stosować kosmetyki.

Cytrynówka – przepis

Nalewki owocowe, czyli słodkie wódki noszą nazwę owocu, z którego zostały zrobione. Cytrynówka to słodko–kwaśny alkohol sporządzony z cytryn.

Zobacz też

Call of Duty 4 – jak zainstalować?

Każdą grę przed uruchomieniem należy zainstalować. Proces zazwyczaj jest przyjazny dla użytkownika i nie wymaga wiedzy komputerowej, by wykonać go poprawnie. Z tego poradnika dowiecie się, jak zainstalować Call of Duty 4: Modern Warfare.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: