Impreza w stylu Hollywood łączy ze sobą wytworność gwiazd show biznesu z filmowymi gadżetami nawiązującymi do pracy filmowców oraz menu na poziomie kinowych przekąsek.

Rzecz jasna czerwonego dywanu nie może zabraknąć. Można go rozwinąć przed domem i otoczyć zieleńcami lub usłać nimi schody prowadzące do sali, w której odbywać się będzie zabawa.

Imprezowicze powinni przed imprezą przejrzeć jak ich ulubiony aktor prezentował się podczas kolejnych, oscarowych gal. Sukienki powinny być niezwykle eleganckie i wytworne, garnitury idealnie skrojone, nierzadko ekstrawaganckie. Dziewczyny mogą wystylizować się na Scarlett Johansson czy Penelope Cruz, poprzez dopinanie tresek, zakładanie peruk czy odpowiedni makijaż. Jednak żeby „wbić się w klimat” kopiowanie gwiazdy nie jest konieczne. Wystarczy szyk, elegancja i droga, a raczej bogato wyglądająca biżuteria.

impreza w stylu HollywoodFot. photoxpress.com

Skoro na imprezie pojawiają się same gwiazdy światowego kina, także dekoracja powinna być kosmiczna. Nie może zabraknąć mieniących gwiazdek, naklejonych na jednorazowe kubki (można nabyć gotowe w supermarkecie), przyczepionych do taśmy filmowej (jeśli nie mamy w niej w posiadaniu, należy rozejrzeć się po internetowych sklepach z imprezowymi gadżetami, a z pewnością znajdziemy tę i inne dekoracje). Miejsca przy stole można oznaczyć bilecikami ze wskazaniem miejsc przeznaczonych wyłącznie dla VIP-ów. Każdy gość powinien pojawić się na „gali” z odpowiednio wystylizowanym zaproszeniem „Hollywood Party”. Ściany można ozdobić plakatami filmowymi oraz podobiznami aktorów. W przedpokoju można urządzić imitację Alei Gwiazd poprzez ułożenie papierowych gwiazd z nazwiskami imprezowiczów, którzy w uroczystej chwili odbiją na nich (przy pomocy farby) swoje dłonie. Gospodarz imprezy powinien raz na jakiś czas przechadzać się z kamerą i upamiętniać spotkanie.

Stół powinien być okrągły, nakryty czarnym obrusem. Można na nim rozsypać żółte konfetti w kształcie gwiazdek. Idealnym siedziskiem dla gości są krzesła a’ la reżyserskie (mogą je zastąpić krzesła wędkarskie). Na środku stołu możesz postawić klaps filmowy, nazywany potocznie klapserką. Nie zapomnij o kieliszkach do szampana i samym trunku rzecz jasna! Na każdym stoliku zamieść zdjęcie wybranej aktorki lub hollywoodzkiej pary.

Menu może kontrastować z wytwornością. Będą to typowe, kinowe – bądź co bądź – amerykańskie przekąski jak popcorn, pizza, hot dog, czy słodkie batony.

Uwaga!

Imprezę może zwieńczyć rozdanie Oscarów dla najlepszego tancerze i tancerki wieczoru.

czy byliście kiedyś na takiej imprezie? Jak była zorganizowana? Opiszcie nam ją w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak obliczyć zawartość alkoholu we krwi?
Następny artykułTężec – leczenie

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here