Impreza w stylu rosyjskim zapewni nam doskonałą zabawę, a to wszystko dzięki odpowiedniej aranżacji i panującemu klimatowi. Propozycja takiej imprezy znajduje się w ofercie wielu firm i agencji zajmujących się organizacją urodzin czy wyjazdów integracyjnych. Także sami, w przestrzeni własnego domu możemy urządzić rosyjską potańcówkę wspomaganą tradycyjną, wschodnią kuchnią.

Jednym z kulminacyjnych punktów programu jest pokaz narodowych tańców rosyjskich w wykonaniu profesjonalnych tancerzy. Zabawę urozmaicają także różne konkursy, do przekładowych można zaliczyć składanie Kałasznikowa na czas czy grę w rosyjską ruletkę wzmocnioną 80% śliwowicą.

impreza rosyjskaFot. sxc.hu

Zabawa powinna toczyć się w rytm rosyjskich rytmów, nie powinno zabraknąć hitu „Kalashnikov” w wykonaniu Gorana Bregovica czy piosenek z repertuaru zespołu „Lube”.

Idealną przystawką będą jajka ugotowane na twardo z dodatkiem śledzia i kawioru. Przekrój jajka na pół, żółtka ustrój sałatką śledziową z kiszonym ogórkiem, następnie nałóż kawior, całość przyozdób koperkiem. Tradycyjna przystawka do wódki gotowa!

Tej nocy nie może zabraknąć także blinów. Są jedną z charakterystycznych potraw rosyjskiej kuchni. To naleśniki z gryczano-pszennej lub gryczano-żytniej mąki o kilkumilimetrowej grubości i ok. 10 cm średnicy. Podaje się je z roztopionym masłem albo ze śmietaną. Często są dekorowane słodkimi konfiturami, marynowanym śledziem, wędzonym łososiem lub czarnym kawiorem.

blinyFot. photoxpress.com

Wyśmienity przepis możesz znaleźć TUTAJ

Tanim przysmakiem będzie także sałatka z buraków, ziemniaków, kiszonych ogórków oraz kiszonej kapusty – z majonezem, którą możesz podać z zawijańcami z indyka wypełnionymi boczkiem i gryką. Nie powinno także zabraknąć rosyjskiej ikry.

Uwaga!

Oprócz wódki postaw na stole typowo wschodni napój – kwas chlebowy. Idealną dekoracją będzie bukiet z goździków i gerber. Gdzieniegdzie ustaw kolorowe matrioszki.

Jak Wy zorganizowalibyście taką imprezę? Czy macie ciekawe pomysły? Podzielcie się nimi z nami!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajtańsze kraje świata do podróżowania
Następny artykułCzy można spać na lotnisku?

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here