Inną godną polecenia propozycją jest Mr. Jack. To gra przeznaczona dla dwóch osób, której fabuła toczy się w 1888 r. w Londynie. Całe miasto mówi o morderstwach Kuby Rozpruwacza w nieprzyjaznych uliczkach okrytej złą sławą dzielnicy Whitechapel. Scotland Yard dwoi się i troi, żeby dopaść mordercę. Jack dokonuje przebiegłego posunięcia – podszywa się pod jednego ze śledczych pracujących nad tą sprawą. I tutaj zaczyna się rola gracz: Jacka trzeba zdemaskować. Do gry używa się planszy, pionków reprezentujących postaci w grze i policję, żetonów zamkniętych włazów prowadzących do kanału, karty świadka.

Ten, kto chce się wgłębić w świat gier detektywistycznych, nie będzie zapewne żałował swego czasu na grę Prime Suspect. W tej grze gracze dzielą się na dwie grupy, a jedne z uczestników gry jest tytułowym głównym podejrzanym. Reszta ma za zadanie dojść do tego, kto jest autorem zbrodni. Do gry potrzebna jest plansza i pionki. Gracze poruszają się po planszy wyznaczając swoje ruchy za pomocą rzutu kostką. Trasa na planszy posiada wiele odgałęzień, nie jest więc zbyt oczywista co wpływa na atrakcyjność tej gry. Z drugiej strony dla przebiegu rozgrywki istotne znaczenie ma umiejętność kojarzenia faktów i jasny umysł. W miarę rozwoju akcji gracz ma do czynienia z coraz większą ilością ważnych dla rozwikłania zagadki informacji. Dzięki nim właśnie można dojść do wyjaśnienia sprawy i wskazania sprawcy. Detektywi wydają nakaz aresztowania i ewentualnie ścigają głównego podejrzanego. Ten ostatni może salwować się ucieczką. Nawet jeśli podejrzany zostanie już złapany, gra trwa nadal. Rozpoczyna się bowiem wówczas etap przesłuchań. Detektywi mają za cel wyciągnięcie od podejrzanego szczegółów dotyczących sprawy. Zwycięzcą jest ten detektyw, który poda ostatecznie trafne wyjaśnienie zagadki. Istnieje jednak możliwość, że sprawca uniknie odpowiedzialności.

Jakie są Wasze ulubione gry detektywistyczne? Gdzie, kiedy i z kim najczęściej gracie? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCiasteczka witrażyki – przepis
Następny artykułZalewajka – przepis

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here