Rozrywka Najlepsza muzyka do tanga

Najlepsza muzyka do tanga

-

Bardzo wiele przydatnych informacji znaleźć można na stronie www.tango.art.pl. Znajdują się tu zarówno artykuły teoretyczne i historyczne, jak i spora baza podzielonych na kategorie płyt z muzyką do tanga. Zdecydować się bowiem możemy na pójście linią patriotyczną i tańczyć do polskich przedwojennych przebojów (jak mój osobisty faworyt – „Już nigdy” Sławomiry Przybylskiej), aczkolwiek znajdą się również bardziej współcześni wykonawcy, chociażby Tangata Quartet czy Marta Górnika. Możemy tańczyć tango również do muzyki filmowej, na przykład adaptacji „Por una cabeza” w wersji z filmu „Zapach kobiety”, gdzie brawurową rolę odegrał Al Pacino, zwłaszcza w scenie tanecznej. Wielbiciele klasyki mogą również sięgnąć po kompozycje legendy tanga, czyli słynnego Astoria Piazzolli.

Dla ceniących różnorodność, polecę kilka składanek, które bez wątpienia wystarczą na długi czas. Po pierwsze, czteropak „Last Tango in Athens” zawierający różnorodne tango, zarówno do tango salon, jak i do tango nuevo. Kolejne na mojej liście jest „Bueons Aires Late”, przeznaczone dla wiebicieli nuevo i nowoczesnych aranżacji. Prawdziwą skarbnicą, bo aż trzydziestopłytowym wydaniem (sic!), jest „Tangos – los clasicos argentinos”.

Jeżeli chcemy zdać się na ślepy los, możemy skorzystać z jakiegoś internetowego radia. Uda nam się znaleźć wiele specjalizujących się w graniu tanga, na przykład laut.fm/tangomatrix. Standardowo, pozostaje również skorzystanie z wyszukiwarki Youtube’a, wrzuty.pl czy szukanie po sugerowanych wykonawcach i stopniach podobieństwa do znanych „speców” od grania tanga na last.fm i jego polskim odpowiedniku – lastfm.pl. Nie czekaj więc – otwieraj przeglądarkę lub szykuj się na wycieczkę do sklepu z płytami!

Jakie utwory Wy najczęściej wybieracie do tanga? Podajcie nam ulubione tytuły!

Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Espresso – przepis

Espresso to baza do każdej kawy. Jest podstawą, a to, żeby dobrze zrobić wyborną kawę jest najważniejsze. Bez dobrego espresso nie będzie dobrego latte ani smacznego cappuccino. Nie jest łatwo zrobić espresso tak, jak robią je Włosi.

Olejowanie włosów – jaki olej wybrać?

Zdecydowałaś już, że chcesz włączyć oleje do swojej pielęgnacji, ale nie wiesz, jak konkretnie zacząć? Bez obaw, to łatwiejsze niż Ci się wydaje!

Zobacz też

Praca na emeryturze – informacje

Od 1 stycznia 2011 roku zmieniły się zasady określające możliwość jednoczesnego pobierania emerytury oraz pracy na etacie. Aby pobierać świadczenie emerytalne, należy rozwiązać stosunek pracy.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: