Rozrywka Muzyka do walca angielskiego i wiedeńskiego

Muzyka do walca angielskiego i wiedeńskiego

-

Oba typy walca niekoniecznie muszą być tańczone do klasycznych, poważnych melodii tradycyjnie z nimi kojarzonych. Jeżeli mamy odrobinę słuchu muzycznego i odpowiednie wyczucie rytmu, pośród słuchanych przez siebie utworów z pewnością znajdziemy wiele, które będą pasowały do tego typu tańca. Możemy się nawet zdziwić, jak różne gatunki będą one reprezentować, ale w końcu metrum to rzecz uniwersalna.

Dobrym przykładem będzie jazzowa Norah Jones i jej „Come away with me”, „Strangers in the night” nieśmiertelnego Franka Sinatry, „Pretty maids in the row” Eaglesów, „I wonder why” Curtisa Stingersa, „One more try” George’a Michela, a nawet „Piu Che Puoi” Erosa Ramazzottiego. Jak widać, spektrum gatunków jest bardzo duże. Sympatycznym, a przy tym odpowiednio epickim, o ile można tego słowa użyć, byłoby „Sunrise, sunset” z musicalu „Skrzypek na dachu”.

Gdyby ktoś koniecznie chciał potańczyć przy polskich utworach, oto kilka tytułów: „Dumka na dwa serca” Edyty Górniak, „Jej portret” Bogusława Meca, „Niebieska piosenka” Grzegorza Tomczyka, „Zakochani” Natalii Kukulskiej.

Ci, którzy zadowolą się dźwiękami muzyki poważnej, mogą nabyć jedną z mnóstwa dostępnych na rynku składanek z muzyką do walca i tańczyć do fortepianowych kompozycji Jonathana Brahmsa, Fryderyka Chopina czy Antoniego Dworzaka. Do najsłynniejszych walców koncertowych należą bez wątpienia te autorstwa Józefa Lannera czy Johanna Straussa, zwłaszcza znane wszystkim „Nad pięknym, modrym Dunajem”.

Nie ma nawet potrzeby sięgania po płyty – wystarczające zasoby są dostępne online na Youtubie lub w serwisie wrzuta.pl.

Do jakich utworów Wy najchętniej tańczycie walca? W komentarzach podajcie nam tytuły!

Poprzedni artykułWindykacja alimentów
Następny artykułNajlepsza muzyka do tanga
Artur Jabłoński

Artur Jabłoński – dziennikarz, copywriter, krytyk literacki. Współpracuje z portalami Onet.pl i kulturalnytorun.pl oraz kilkoma pismami, między innymi pisze recenzje dla „Tygodnika Powszechnego” i „Nowych Książek”. Absolwent filologii polskiej.

 


Nasz specjalista pisze o sobie:

Zasadniczo mam dwie pasje: literaturę i muzykę. W obu nie uznaję żadnych ograniczeń, ciągle poszukuję czegoś nowego, nie odrzucam niczego jedynie na zasadzie przynależności gatunkowej.  Sam koncertuję, gram na gitarze i śpiewam, przede wszystkim utwory wpisujące się w obręb poezji śpiewanej, aczkolwiek jako słuchacz równie często sięgam po melodie daleko odbiegające od tego nurtu, np. downtempo czy trip-hop. Kiedy tylko mogę, czytam, a swoim zdaniem o tym, co przeczytam, dzielę się w recenzjach literackich publikowanych w różnych ogólnopolskich pismach i portalach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dziennik treningowy, dlaczego warto go prowadzić?

Wiele osób, które ćwiczą chcą znać swoje postępy, a...

Co warto zobaczyć w Chinach?

Droga do Chin jest długa. To tysiące kilometrów. Samolotem pokonamy tę trasę w kilkanaście godzin. W tym czasie przeniesiemy się w zupełnie inny świat. Dla Europejczyka, który nie oddalał się od swojego kontynetu aż tak daleko, to kulturowy szok. Chiny uwodzą kolorami, zapachami i różnorodnością. Dają też do myślenia, bo ten potężny kraj, jedna z największych potęg gospodarczych świata, to także państwo, w którym nagminnie łamane są prawa człowieka.

Zobacz też

Jak podzielić firmę po rozwodzie?

Zakochujemy się, bierzemy ślub, zakładamy rodzinę, a po drodze wspólny biznes. Wszystko jest bardzo proste do puki zakochanie trwa. W chwili z która się kończy, a uratowanie małżeństwa nie jest możliwe, decydujemy się na rozwód, a co za tym idzie podział wszystkiego co dotychczas było wspólne. Do tego należeć będzie również firma. Rozwód sam w sobie jest przeżyciem stresującym. Podział firmy po rozwodzie właśnie od emocji w dużej mierze będzie uzależniony. Niestety często sytuacja między rozwodzącą się parą jest tak napięta, że opanowanie emocji i podejście w sposób logiczny do spraw związanych z biznesem, jest niemożliwe.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: