Osobista medytacja. Medytacja i modlitwa do własnego Anioła Stróża to podstawy wróżb anielskich w sytuacji, gdy gnębi nas jakiś konkretny problem i chcemy znaleźć jego rozwiązanie. Polega to na tym, że po modlitwie i medytacji, otwiera się Biblię i czyta się losowo wybrane zdanie. Zakładamy, że będzie ono zawierać wskazówkę, w jaki sposób mamy postąpić w danej sytuacji.

Karty Anielskie – medytacja. Inny sposób wróżb anielskich polega na wykorzystaniu tak zwanych kart anielskich. Niektórzy porównują je do kart Tarota, ponieważ również mamy tu do czynienia z symbolicznymi obrazami. Są to wizerunki poszczególnych aniołów, np. Archanioł Michał czy Anioł Stróż, ale też karty pojęć abstrakcyjnych, np. karta Anioła Wiary, Duszy czy Wybaczenia. Najczęściej kart jest 39. W samej wróżbie bardzo ważną rolę odgrywa medytacja. Na początku skupiamy się na pytaniu, następnie tasujemy karty i wybieramy losowo jedną z nich. Ona stanowi naszą odpowiedź. Interpretacja jest czysto intuicyjna.

Karty symboli anielskich. Można również do wróżb anielskich wykorzystać karty symboli anielskich, które zawierają różnorodne obrazy, takie jak Lew, Drzewo, Harfa czy Góra. Karty te są ponumerowane, a wróżenie z nich polega na tym, że po zadaniu pytania skupiamy się na jakiejś licznie. Następnie dodajemy do niej naszą datę urodzenia, a potem dzień, w którym wróżymy. Wynik, który otrzymamy, nie może być większy od 24, dlatego rozbijamy poszczególne liczby na pojedyncze cyfry. Liczba, którą ostatecznie osiągniemy jest numerem karty odpowiadającej na nasze pytanie.

Uwaga!

Wróżby anielskie są osadzone w symbolice i duchowości chrześcijańskiej. Ich istotą jest zawsze medytacja i poszukiwanie duchowego przewodnika. Wiele osób uważa je za dobrą alternatywę dla Tarota, ponieważ sednem przekazu anielskiego jest zawsze poszukiwanie pozytywnych rozwiązań w każdej sytuacji, natomiast nie ma tu żadnego negatywnego przekazu, który mógłby wzbudzać strach. Anioły kojarzą się w naszej kulturze jednoznacznie pozytywnie, postrzega się je jako duchy pomagające, pocieszające i niosące otuchę.

Wierzycie w tego rodzaju wróżby? Dajcie znać, czy jakaś wróżba kiedykolwiek Wam się sprawdziła!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak odtwarzać muzykę z GTA w Winampie?
Następny artykułGarry’s Mod – jak zainstalować?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here