Wróżenie z ręki. Najczęstszą formą cygańskich wróżb, z jaką można się spotkać, jest wróżenie z ręki. W tym wypadku interpretuje się wszystko, co znajduje się na dłoni, zwłaszcza linie i wzgórki. Prawdziwe cygańskie wróżenie z ręki może być wykonane jedynie przez Cygankę. Nie posługuje się ona bowiem żadnym podręcznikiem chiromancji, ale wykorzystuje wiedzę i doświadczenie kobiet ze swojej rodziny. Wróżące Cyganki twierdzą, że otrzymały szczególny dar intuicji i że nie sposób się go nauczyć.

Karty cygańskie. Inną cygańską wróżbą jest stawianie kart cygańskich. Są to szczególne karty zawierające bogatą ikonografię. Można je pod tym względem porównać z Tarotem, ponieważ podobnie jak w Tarocie, najważniejsza jest tu obrazowa symbolika. Talia cygańska składa się z 36 kart i jednej białej. Ta ostatnia ma znaczenie całkowicie pozytywne – mówi ona, że powinniśmy działać zgodnie z naszą intuicją, bo to przyniesie nam korzyść. Karty cygańskie zawierają zarówno obrazy postaci, np. Wdowa, Oficer, Kochanek jak i stanów uczuciowych: Radość, Złość czy symbole jakiegoś wydarzenia: Podarunek, List, Nieszczęście. Można z nich wróżyć, zadając na przykład konkretne pytanie i stosując rozkład czterech kart wybranych losowo przez osobę, której się wróży. Bierze się wówczas pod uwagę sposób ułożenia kart – czy są w pozycji klasycznej, czy też odwróconej. Im więcej odwróconych kart, tym więcej możliwych przeciwności w realizacji danego zamierzenia.

Uwaga!

Horoskop cygański. Cyganie stawiają swoje własne horoskopy, w których nie stosują tradycyjnego podziału Zodiaku na znaki, ale ich odpowiednikami są figury i kolory karciane. I tak data urodzenia pomiędzy: 31.12 – 15.02 to 6 Trefl 16.02 -5.04 – 7 Trefl 6.04 -18.06 – 8 Trefl; 19.06 – 2.07 – 9 Kier 3.07 – 10.08. – 10 Karo 11.09 – 11.11 – Walet Pik 12.11 – 22.12 – Dama Trefl 23.12 – 30.12. – Król Kier

Magiczna kula. Cyganki do wróżenia używają również tradycyjnej magicznej kuli. Przekazują temu przedmiotowi swoją mentalną energię, a następnie odczytują i interpretują obrazy, które uda im się zobaczyć. Jest to bardzo stara technika wróżbiarska, o której wiedzę od wielu wieków przechowuje się w bogatej kulturze Cyganów.

Wierzycie w tego rodzaju wróżby? Dajcie znać, czy jakaś wróżba kiedykolwiek Wam się sprawdziła!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak grać w Pet Party?
Następny artykułJak zrobić drzwi w Minecraft Alpha?

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here