Gry Jak zrobić drzwi w Minecraft Alpha?

Jak zrobić drzwi w Minecraft Alpha?

-

Do produkcji klasycznych drzwi potrzebne są nam deski. Te pozyskujemy oczywiście z drzewa, które uprzednio należy ściąć. Niestety, podręczne menu do wyrobu przedmiotów jest zbyt małe, aby stworzyć drzwi, dlatego należy skorzystać ze stołu craftingowego (crafting’s table). Podchodzimy do owego przedmiotu i aktywujemy prawym przyciskiem myszy. Następnym krokiem jest ustawienie sześciu desek pionowo obok siebie, tak aby kształtem przypominały drzwi (prostokąt o boku 3×2).

Powstałe drzwi należy umieścić w pasku podręcznych przedmiotów. Następnie wybieramy odpowiadający im numer oraz decydujemy, w którym miejscu zrobić przejście. Jeżeli wyryliśmy jaskinię, należy pamiętać, że drzwi zajmują jedynie dwa bloczki. Należy zatem dobrze zaplanować rozmieszczenie przedmiotów, tak, aby drzwi blokowały jedyne dojście do naszego prowizorycznego (tudzież nie, jeśli mocujecie je w prawdziwym domku) mieszkania. Po przemyśleniu sprawy klikamy prawym przyciskiem myszy, by wstawić drzwi w zawiasy. Postawiony przedmiot możemy dowolnie otwierać oraz zamykać, w zależności, czy chcemy być bezpieczni, czy też nie.

Mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

Wojciech Onyśków

Wojciech Onyśków – aktualnie student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad trzech lat pracuje jako redaktor dla MiastaGier, strony poświęconej elektronicznej rozrywce. Zajmuje się głównie pisaniem zapowiedzi, relacji z pokazów, recenzji, a czasami także felietonów – wszystko oczywiście w powiązaniu z grami.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Swoją karierę związaną z dziennikarstwem zaczynałem, pisząc recenzje książek dla wszelakiej maści fan-zinów. Po pewnym czasie, nabierając cennego doświadczenia, postanowiłem przebranżowić się na gry – czyli coś, co kocham praktycznie od urodzenia. Takim oto sposobem trafiłem do Miasta Gier, gdzie rezyduję do tej pory.

Pierwszy komputer dostałem w wieku trzech lat, tak więc od małego szkraba obcuję z grami, co owocuje dość sporą wiedzą na ich temat. W wolnych chwilach nie stronię także od literatury – głównie fantastyka i sci-fi, lecz nie gardzę także dobrze przemyślanym kryminałem.

Uwielbiam znajdować się w sytuacjach kryzysowych, gdy czas nagli, a cel zdaje się być nieosiągalny. Wychodzę z założenia, iż nie ma rzeczy niemożliwych… oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Środki do pielęgnacji dłoni – jak je dobrać?

Jeśli płytka paznokcia wygląda na zniszczoną, jest matowa i krucha to znak, że musimy poddać ją specjalnej kuracji. Możemy nałożyć wtedy na paznokcie raz dziennie odżywkę z witaminami.

Stres – fizyczne objawy

Stres stanowi jedną z chorób cywilizacyjnych i wydaje się, że głęboko wniknął w styl życia współczesnego człowieka. Stres wkrada się w nasze życie zawodowe, domowe a czasem pojawia się nawet bez wyraźnie zarysowanego powodu. Jak nasze ciało reaguje na napięcie psychiczne?

Zobacz też

Jak opiekować się psem ze złamaną łapą?

Jeśli nasz pies złamie łapę lub podejrzewamy, że mogło dojść do złamania bądź zwichnięcia, natychmiast zabieramy zwierzę do lekarza weterynarii. Każda minuta zwłoki wiąże się dla psa z dużym cierpieniem.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: