Savoir-vivre Co nas kompromituje?

Co nas kompromituje?

-

Skompromitować można się w różnych sytuacjach. Począwszy od przyjęcia towarzyskiego, a skończywszy na naruszeniu obyczajów danego kraju lub kręgu kulturowego.

Ośmieszenie się grozi każdemu, kto

– wypowiada się w kwestiach, które są mu całkowicie obce
– pod wpływem alkoholu nie kontroluje swoich czynów i słów
– nie przestrzega tradycji danego kraju
– zostanie przyłapany na kłamstwie
– wyraża się niepochlebnie o obecnych osobach
– swoim zachowanie obraża kogoś

Duża swoboda w kontaktach towarzyskich przymyka oko na niektóre uchybienia w panujących konwenansach. Jednakże każdego człowieka obowiązuje przestrzeganie konkretnych zasad moralnych, a także choćby podstawowa znajomość etykiety. Dlatego też nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla osoby, która swoim zachowaniem upokarza innych.

Aby uniknąć kompromitacji, wystarczy zachować właściwą postawę w kontaktach międzyludzkich, przestrzegać zasad dobrego wychowania, które pomogą w szybkiej adaptacji w danym towarzystwie i uchronią nas przed ośmieszającym zachowaniem.

Co (jakie zachowanie itp.) jest Waszym zdaniem najbardziej kompromitujące? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Maseczki na włosy – przepisy

Nasze włosy, szczególnie po zimie, wyglądają na bardziej zmęczone, są matowe i łamliwe. Utraciły swój blask na skutek noszenia zimowych czapek, niskiej temperatury na dworze oraz zbyt suchego powietrza w mieszkaniach (grzejące kaloryfery). Aby pomóc odzyskać włosom dawny blask, możemy wypróbować domowe sposoby ich regeneracji.

Wybór konta dla firmy

Wybór konta dla firmy jest ważną decyzją przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. Kryteriów oceny rachunku bankowego jest zawsze wiele, uzależnione są od typu oraz skali działalności.

Zobacz też

Czym jest wspólność majątkowa?

Współwłasność majątkowa powstaje z mocy samego prawa w chwili zawarcia przez małżonków związku małżeńskiego. Prawa majątkowe małżonków po zawarciu związku małżeńskiego należą do majątku wspólnego lub do majątku osobistego. Małżonkowie mogą jednakże zawrzeć wcześniej umowę majątkową małżeńską (intercyza) - wówczas wspólność majątkowa nie powstanie. Ustrój wspólności ustawowej (wspólność majątkowa) obejmuje swoim zakresem wszelkie przedmioty majątkowe nabyte w czasie trwania małżeństwa przez oboje małżonków, lub przez jednego z małżonków. Przedmioty majątkowe nabyte w ten sposób stanowią majątek wspólny.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: