Savoir-vivre Co nas kompromituje?

Co nas kompromituje?

-

Skompromitować można się w różnych sytuacjach. Począwszy od przyjęcia towarzyskiego, a skończywszy na naruszeniu obyczajów danego kraju lub kręgu kulturowego.

Ośmieszenie się grozi każdemu, kto

– wypowiada się w kwestiach, które są mu całkowicie obce
– pod wpływem alkoholu nie kontroluje swoich czynów i słów
– nie przestrzega tradycji danego kraju
– zostanie przyłapany na kłamstwie
– wyraża się niepochlebnie o obecnych osobach
– swoim zachowanie obraża kogoś

Duża swoboda w kontaktach towarzyskich przymyka oko na niektóre uchybienia w panujących konwenansach. Jednakże każdego człowieka obowiązuje przestrzeganie konkretnych zasad moralnych, a także choćby podstawowa znajomość etykiety. Dlatego też nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla osoby, która swoim zachowaniem upokarza innych.

Aby uniknąć kompromitacji, wystarczy zachować właściwą postawę w kontaktach międzyludzkich, przestrzegać zasad dobrego wychowania, które pomogą w szybkiej adaptacji w danym towarzystwie i uchronią nas przed ośmieszającym zachowaniem.

Co (jakie zachowanie itp.) jest Waszym zdaniem najbardziej kompromitujące? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki wózek dla bliźniaków?

Wózek dla bliźniaków nie jest łatwym zakupem. Oferty sklepowe skupiają się raczej na pojedynczych wózkach, gdyż zapotrzebowanie na nie jest największe. Podwójni rodzice nie mają tak dużego wyboru. Nie jest jednak powiedziane, że dla dwójki rozkosznych maluszków nie można kupić dobrego pojazdu.

Jak zadbać o atmosferę podczas szkolenia?

Właściwa atmosfera, czyli taka, w której dobrze czują się zarówno uczestnicy zajęć, jak i prowadzący. Jest to jeden z najważniejszych czynników, decydujących o sukcesie szkolenia. Nie bez znaczenia jest także fakt, że iż im lepsza atmosfera, tym łatwiej przekazuje się oraz przyswaja wiedzę.

Zobacz też

Jak wróżyć z kresek?

Zwykle czynność wróżenia kojarzy nam się z jakimiś magicznymi przedmiotami: szklana kula, Tarot, wahadełko. Nieodłączną częścią wróżby wydaje się też osoba wróżbity o niezwykłej intuicji i doświadczeniu. Tymczasem okazuje się, że istnieją takie formy wróżb, które bez problemu możemy wykonać sami i to bez posiadania typowych wróżbiarskich narzędzi. Jedną z nich jest wróżba z kresek.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: