Savoir-vivre Co nas kompromituje?

Co nas kompromituje?

-

Skompromitować można się w różnych sytuacjach. Począwszy od przyjęcia towarzyskiego, a skończywszy na naruszeniu obyczajów danego kraju lub kręgu kulturowego.

Ośmieszenie się grozi każdemu, kto

– wypowiada się w kwestiach, które są mu całkowicie obce
– pod wpływem alkoholu nie kontroluje swoich czynów i słów
– nie przestrzega tradycji danego kraju
– zostanie przyłapany na kłamstwie
– wyraża się niepochlebnie o obecnych osobach
– swoim zachowanie obraża kogoś

Duża swoboda w kontaktach towarzyskich przymyka oko na niektóre uchybienia w panujących konwenansach. Jednakże każdego człowieka obowiązuje przestrzeganie konkretnych zasad moralnych, a także choćby podstawowa znajomość etykiety. Dlatego też nie istnieje żadne usprawiedliwienie dla osoby, która swoim zachowaniem upokarza innych.

Aby uniknąć kompromitacji, wystarczy zachować właściwą postawę w kontaktach międzyludzkich, przestrzegać zasad dobrego wychowania, które pomogą w szybkiej adaptacji w danym towarzystwie i uchronią nas przed ośmieszającym zachowaniem.

Co (jakie zachowanie itp.) jest Waszym zdaniem najbardziej kompromitujące? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dofinansowania unijne dla małych firm

Każdy przedsiębiorca rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej staje przed istotnym dylematem, dotyczących źródeł finansowania swojej działalności. Ten problem dotyczy w szczególności mikroprzedsiębiorców, którzy często finansują założenie swojej firmy z kapitałów własnych oraz środków finansowych pochodzących od członków rodziny. Wiele osób decyduje się także na zaciągnięcie kredytu w banku. Jednakże każde mikroprzedsiębiorstwo ma możliwość skorzystania ze wsparcia funduszy unijnych, które wpływają pozytywnie na rozwój każdej firmy.

Moje dziecko mi nie ufa – co robić?

Zaufanie stanowi bazę udanych związków międzyludzkich. W rodzinie jest wiarą, że bliscy są gotowi do pomocy i że nic złego z ich strony nie może nas spotkać. Zaufanie buduje się latami, niestety łatwo jest je nadużyć lub stracić. Jeśli dziecko nie ufa rodzicom, prawdopodobnie wcześniej musiało coś się wydarzyć.

Zobacz też

Jak dobrze zacząć gimnazjum?

Rozpoczęcie nauki w gimnazjum dla zdecydowanej większości uczniów jest trudnym i ważnym doświadczeniem. Sam wiek, w którym podejmuje się edukację gimnazjalną, obfituje w silne emocje, burze hormonów i ogromną wręcz potrzebę akceptacji ze strony rówieśników. Jak zadbać o dobry początek?

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: