Savoir-vivre W których kieszeniach co nosić?

W których kieszeniach co nosić?

-

Umieszczając swoje osobiste rzeczy w kieszeniach pamiętajmy, że nie są one w stanie pomieścić ich wszystkich.

Kiedy mężczyzna chce być elegancki powinien pamiętać, aby w przedniej kieszonce marynarki znalazła się chusteczka, w tym samym kolorze, co krawat. Nietaktem jest umieszczanie w przedniej kieszonce telefonu komórkowego. W wyjątkowych sytuacjach można pozwolić sobie na długopis.

Podczas rozmowy i kontaktu z drugą osobą nie wolno trzymać rąk w kieszeniach marynarki. Dopuszczalne jest za to trzymanie jednej ręki w kieszeni spodni. Oczywiście należy ją wyjąć podczas witania się oraz rozmowy z ważną osobą.

Umieszczanie zbyt wielu przedmiotów w kieszeniach marynarki zniekształca męską sylwetkę, a także ujmuje jej elegancji.

Na przenoszenie przedmiotów o większych gabarytach (komórki, portfele, notatniki) powinniśmy zaopatrzyć się w torbę, lub neseser. Przy sobie powinniśmy mieć jedynie najmniejsze przedmioty (kluczyki do samochodu). Bardzo nieeleganckim jest umieszczanie do paska od spodni futerału na komórkę.

Co najczęściej nosicie w kieszeniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Makijaż w stylu lat 30.

Lata 30. w makijażu to kontrast pomiędzy jasną cerą a ciemnymi ustami. Brwi zyskują idealny kształt. Make up jest wyrazisty i zmysłowy. To dobry pomysł na sylwestra czy większe wyjście.

Co grozi za ściąganie na maturze?

Ściąganie na maturze to w dalszym ciągu problem, o którym zawsze słyszymy z początkiem maja, gdy w Polsce trwa egzamin dojrzałości. Ale czy maturzyści mają świadomość, jakie kary grożą im za niesamodzielną pracę?

Zobacz też

Jak uszczelnić okna?

Uszczelnienie okien poprawia izolacyjność cieplną budynku i zapobiega dużym stratom ciepła, zwłaszcza w okresie zimowym. Okna można uszczelniać na wiele sposobów w zależności od tego, jakie okna mamy w naszym mieszkaniu czy domu. Wybór sposobu ocieplenia czy uszczelnienia okien jest uzależniony od wcześniejszych oględzin okien i odkrycia miejsc, gdzie następują straty ciepła.

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: