Savoir-vivre Jak być dżentelmenem?

Jak być dżentelmenem?

-

O czym jeszcze powinien pamiętać mężczyzna? Prawdziwy dżentelmen jest nade wszystko uprzejmy, zarówno w swoich gestach, jak i słowach – okazuje innym ludziom szacunek. Nie waha się, by służyć pomocą, gdy ktoś jej potrzebuje.

W relacji z kobietą postępuje szarmancko. Oczywiście przepuszcza ją w drzwiach, otwiera drzwi do samochodu. Większość kobiet oczekuje od strony mężczyzny konkretnych gestów, jak pomoc w ściąganiu i ubieraniu płaszcza, odsuwania krzesła, a także podarowania im kwiatów na początku spotkania. Nade wszystko kobiety zwracają jednak uwagę na dobre maniery u panów. Często o ocenie drugiej osoby decyduje sposób zachowania w najprostszych czynnościach. Przykładem tego może być zwykły spacer oraz rozmowa.

Podczas przechadzki mężczyzna zawsze powinien w trosce o swoją towarzyszkę iść od strony przejeżdżających samochodów. W innych sytuacjach kobieta powinna być zawsze po jego prawej stronie. Z kolei rozmawiając – nie koncentruje się wyłącznie na sobie. Nie tylko odpowiada na zadane pytania, ale i podtrzymuje rozmowę. Podczas rozmowy utrzymuje kontakt wzrokowy. Często się uśmiecha oraz potakuje na znak rozumianych słów.

Bycie czarującym to nie tylko szarmanckie zachowanie – to także gustowny ubiór. Odzież powinna być adekwatna do sytuacji. Jeśli okoliczności na to pozwalają, strój nie musi być oficjalny. Codzienne spotkania nie wymagają konkretnego rodzaju odzieży. Liczy się przede wszystkim schludność i rozmiarowo dobrze dopasowane ubranie.

Ponieważ nie każdy rodzi się z naturalnym wdziękiem osobistym, wiele z jego cech można nabyć i szlifować w rozmaitych sytuacjach. Ostatecznie to praktyka czyni mistrza.

Czy w dzisiejszych czasach warto być dżentelmenem? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Futbool amerykański – zasady gry

Futbol amerykański to popularna szczególnie za oceanem gra zespołowa, w której dwie 11-osobowe drużyny rywalizują ze sobą w celu zdobycia jak największej ilości punktów. Poniżej przedstawione zostaną zasady gry.

Co warto zobaczyć w Polsce? – Dolnośląski Szlak Barokowy

Szlak Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna to inicjatywa, której celem jest promowanie barokowych dzieł, których autorami byli działający na tym terenie artyści. W związku z tym podejmowane są działania na rzecz udostępniania tych obiektów zwiedzającym oraz miłośnikom sztuki.

Zobacz też

Jak efektywnie się uczyć?

Efektywne uczenie się zdecydowanie nie polega na „wkuwaniu”. Odnosi się raczej do przyswojenia całej, potrzebnej wiedzy oraz następnym jej wykorzystaniu z pozytywnym efektem lub wynikiem. W efektywnym uczeniu nie tylko przyswajamy podaną wiedzy, ale „obrabiamy ją”, przetwarzamy, układając własne, dodatkowe notatki.

Gdzie znaleźć tanie artykuły szkolne?

Poszukiwanie tanich artykułów szkolnych, zwłaszcza w okresie rozpoczęcia roku szkolnego, może być wyzwaniem dla wielu rodziców i uczniów. W...

Indywidualny trening personalny

Dlaczego warto postawić na indywidualny trening personalny? Warszawa oferuje rozwiązanie, które pozwala połączyć potrzebę aktywności fizycznej z dostosowanym do...

Może Cię zainteresuje: