Savoir-vivre Jak być dżentelmenem?

Jak być dżentelmenem?

-

O czym jeszcze powinien pamiętać mężczyzna? Prawdziwy dżentelmen jest nade wszystko uprzejmy, zarówno w swoich gestach, jak i słowach – okazuje innym ludziom szacunek. Nie waha się, by służyć pomocą, gdy ktoś jej potrzebuje.

W relacji z kobietą postępuje szarmancko. Oczywiście przepuszcza ją w drzwiach, otwiera drzwi do samochodu. Większość kobiet oczekuje od strony mężczyzny konkretnych gestów, jak pomoc w ściąganiu i ubieraniu płaszcza, odsuwania krzesła, a także podarowania im kwiatów na początku spotkania. Nade wszystko kobiety zwracają jednak uwagę na dobre maniery u panów. Często o ocenie drugiej osoby decyduje sposób zachowania w najprostszych czynnościach. Przykładem tego może być zwykły spacer oraz rozmowa.

Podczas przechadzki mężczyzna zawsze powinien w trosce o swoją towarzyszkę iść od strony przejeżdżających samochodów. W innych sytuacjach kobieta powinna być zawsze po jego prawej stronie. Z kolei rozmawiając – nie koncentruje się wyłącznie na sobie. Nie tylko odpowiada na zadane pytania, ale i podtrzymuje rozmowę. Podczas rozmowy utrzymuje kontakt wzrokowy. Często się uśmiecha oraz potakuje na znak rozumianych słów.

Bycie czarującym to nie tylko szarmanckie zachowanie – to także gustowny ubiór. Odzież powinna być adekwatna do sytuacji. Jeśli okoliczności na to pozwalają, strój nie musi być oficjalny. Codzienne spotkania nie wymagają konkretnego rodzaju odzieży. Liczy się przede wszystkim schludność i rozmiarowo dobrze dopasowane ubranie.

Ponieważ nie każdy rodzi się z naturalnym wdziękiem osobistym, wiele z jego cech można nabyć i szlifować w rozmaitych sytuacjach. Ostatecznie to praktyka czyni mistrza.

Czy w dzisiejszych czasach warto być dżentelmenem? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak myć lustra bez smug?

Lustro to nie tylko ważny element dekoracyjny, ale aby dobrze spełniało swoje funkcje, należy o nie odpowiednio zadbać.

Jak się ubezpieczyć od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy - jak każda propozycja zakładu ubezpieczeń - ma swoje wady i zalety. Ta forma ubezpieczenia jest jednak ze względu na swą konstrukcję specyficzna, gdyż stanowi ona coraz częstsze połączenie produktów ubezpieczeniowych z produktami bankowymi. Dla wielu klientów jest to niewątpliwe ułatwienie i realna korzyść, dla innych jest ono zbędnym, acz koniecznym elementem umowy kredytowej, znacznie podnoszącym jej koszt i nie zawsze gwarantującym, że w momencie utraty pracy ubezpieczyciel będzie pomocny w zapłacie rat kredytowych.

Zobacz też

Inwestycja w wizerunek firmy

Wizerunek jest w pewnym sensie nieuchwytny i trudny do zmierzenia, ale w istotny sposób oddziałuje na efektywność działania firmy. Samo tworzenie korzystnego wizerunku jest długotrwałe i wymagające złożonych przedsięwzięć, ale firmy o pozytywnym wizerunku czerpią z tego tytułu niebywałe korzyści.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: