Savoir-vivre Jak być dżentelmenem?

Jak być dżentelmenem?

-

O czym jeszcze powinien pamiętać mężczyzna? Prawdziwy dżentelmen jest nade wszystko uprzejmy, zarówno w swoich gestach, jak i słowach – okazuje innym ludziom szacunek. Nie waha się, by służyć pomocą, gdy ktoś jej potrzebuje.

W relacji z kobietą postępuje szarmancko. Oczywiście przepuszcza ją w drzwiach, otwiera drzwi do samochodu. Większość kobiet oczekuje od strony mężczyzny konkretnych gestów, jak pomoc w ściąganiu i ubieraniu płaszcza, odsuwania krzesła, a także podarowania im kwiatów na początku spotkania. Nade wszystko kobiety zwracają jednak uwagę na dobre maniery u panów. Często o ocenie drugiej osoby decyduje sposób zachowania w najprostszych czynnościach. Przykładem tego może być zwykły spacer oraz rozmowa.

Podczas przechadzki mężczyzna zawsze powinien w trosce o swoją towarzyszkę iść od strony przejeżdżających samochodów. W innych sytuacjach kobieta powinna być zawsze po jego prawej stronie. Z kolei rozmawiając – nie koncentruje się wyłącznie na sobie. Nie tylko odpowiada na zadane pytania, ale i podtrzymuje rozmowę. Podczas rozmowy utrzymuje kontakt wzrokowy. Często się uśmiecha oraz potakuje na znak rozumianych słów.

Bycie czarującym to nie tylko szarmanckie zachowanie – to także gustowny ubiór. Odzież powinna być adekwatna do sytuacji. Jeśli okoliczności na to pozwalają, strój nie musi być oficjalny. Codzienne spotkania nie wymagają konkretnego rodzaju odzieży. Liczy się przede wszystkim schludność i rozmiarowo dobrze dopasowane ubranie.

Ponieważ nie każdy rodzi się z naturalnym wdziękiem osobistym, wiele z jego cech można nabyć i szlifować w rozmaitych sytuacjach. Ostatecznie to praktyka czyni mistrza.

Czy w dzisiejszych czasach warto być dżentelmenem? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kredyt inwestycyjny dla firm – wymagania

Bank decyduje się na sfinansowanie jakiegoś przedsięwzięcia inwestycyjnego za pomocą kredytu tylko wtedy, gdy istnieją przesłanki pozwalające sądzić, że odniesienie ono pozytywny skutek. Warto pamiętać, że przedsiębiorca jest traktowany dość podejrzliwie przez większość banków. Oczywiście nie jest to kwestia irracjonalnych uprzedzeń, lecz rezultat analizy danych statystycznych, które wskazują na podwyższone ryzyko kredytowe w przypadku tej grupy klientów. Ze szczególną rezerwą są traktowane firmy, które dopiero zapoczątkowały swoją działalność.

Co grozi za porysowanie samochodu?

Za porysowanie samochodu grozi grzywna bądź kara pozbawienia wolności.

Zobacz też

Jak rozpoznać uzależnienie dziecka od komputera?

Dość łatwo można się uzależnić. Coś, co przynosi przyjemność i odprężenie, przyjmowane w znacznie za dużych ilościach, sprawia, że chce się tego więcej i więcej. Do zróżnicowanej listy środków uzależniających (alkohol, papierosy, narkotyki, hazard) dołączył również komputer oraz Internet.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: