Ślub Ile alkoholu na wesele?

Ile alkoholu na wesele?

-

Organizując przyjęcie weselne, napotyka się piętrzące się problemy i rozterki. Do jednej z takich kwapiących spraw należy zakup alkoholu.
wódka weselna
Zastanówmy się zatem, jaki rodzaj trunków brać pod uwagę i przede wszystkim – jaką ich ilość trzeba będzie zakupić.

Z punktu widzenia tradycji zaślubin, konieczny będzie perlisty szampan, którym wzniesiemy toast za parę młodą. Alkohol ten stanowić będzie jedynie symboliczny epizod całej uroczystości, dlatego też nie powinno zamawiać się go dużo. Warto zaopatrzyć się w szampan dobrej jakości, którego jedna butelka 0,75 l powinna wystarczyć dla ok. 10 osób.
sxc.hu
Zakup piwa pozostaje kwestią sporną. Z jednej strony, jeśli na przyjęciu będzie dużo młodych osób, butelkowane piwo na stołach byłoby z pewnością mile widziane. Jednakże trzeba się zastanowić, czy mieszanie piwa z innymi alkoholami, m.in. z wódką wyjdzie gościom na dobre. Przyjęcie weselne nie powinno się skończyć zbyt wcześnie, a spożywanie takich wybuchowych mieszanek wróżyłoby rychłe zakończenie imprezy.

Teraz kolej na eleganckie butle z winem białym i czerwonym. Wino to alkohol, któremu mało kto może się oprzeć. Jest eleganckim trunkiem, uwielbianym zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jego zbawienne działanie na układ krwionośny przemawia na rzecz osób starszych. Liczenie butelki wina na parę wydaje się być rozsądną kalkulacją. Jeżeli w menu nie będzie ryby, to kupujemy wino czerwone, najlepiej półwytrawne, gdyż ono będzie pasować zwolennikom słodkich, jak i wytrawnych alkoholi. sxc.hu

Nigdy nie wiadomo dokładnie, jakie będzie zapotrzebowanie na wódkę. Standardowo przyjmuje się 0,5 l dla jednej osoby. Niektórym wydaje się to za mało, innym za dużo, jednak taka ilość zazwyczaj wystarcza z zapasem. Wybór konkretnego rodzaju tego wysokoprocentowego alkoholu należy do pary młodej i rodziców.

Trzeba pamiętać, że ilość alkoholu i innych napojów przelicza się na osobę, wliczając wszystkich gości, łącznie z dziećmi, dlatego też zapas zawsze powinien pozostać. Duże grono gości, zwłaszcza kobiety preferują drinki. Trzeba to wziąć pod uwagę i do wódki dopasować napoje owocowe.

Uwaga!

Zanim zdecydujecie się na zakup alkoholi, warto udać się do kilku punktów sprzedaży i wynegocjować nie tylko dobrą cenę, ale także ewentualną możliwość zwrotu nadmiaru trunków. Nie wszystkie sklepy honorują zwroty pełnowartościowych butelek, dlatego trzeba najpierw dokładnie przeanalizować oferty.

Jak myślicie, jak ilość alkoholu jest odpowiednia według Was? Podzielcie się swoją opinią.

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dieta dla grupy krwi

Doktor Peter D'Adamo jako pierwszy opisał zależność między dietą a grupą krwi. Lekarz wyróżnił cztery rodzaje diety, które powinny być dobrane pod kątem grupy krwi.

Jak piec mięso w piekarniku?

Polacy uwielbiają mięsne potrawy. Mało kto potrafi się oprzeć takiemu aromatycznemu i soczystemu kawałkowi mięsa. A jeśli do tego zostaną podane młode ziemniaczki i kolorowe warzywa, to będzie to wyśmienity obiad.

Zobacz też

Trufle czekoladowe – przepis

Trufle to pyszna przekąska, której nie oprze się nikt. Najlepsze są te domowe. Nie są trudne do przygotowania, dlatego zachęcam do skorzystania z przepisu.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: