Ślub Jakie dekoracje na Walentynki?

Jakie dekoracje na Walentynki?

-

Jeśli spodziewasz się wizyty ukochanego lub sympatii, stwórz w pokoju romantyczną atmosferę, abyście razem poczuli magię walentynek. Oprócz słodkich przekąsek, przygotuj kilka rekwizytów, które pomogą stworzyć miłosny klimat.

Na drzwiach powieś walentynkowy wieniec. Jest on prosty i niedrogi w wykonaniu.

metalowy wieszak,
kilka rolek po papierze toaletowym,
czerwona farba plakatowa,
blok techniczny w kolorze czerwonym,
klej,
nożyczki.

 • Krok pierwszy

  Z wieszaka uformuj koło, zachowując niezmienioną końcówkę do zawieszenia na drzwiach.

  wieszak

  sxc.hu

 • Krok drugi

  Każdą rolkę natnij wzdłuż czerwonej linii, tak jak na rysunku i następnie nałóż na drut. Rolki nakładaj ściśle jedna obok drugiej.

  rolka

  Rys. Anita Szot

 • Krok trzeci

  Kolejnym krokiem będzie ich pomalowanie. Podczas schnięcia rolek, przygotuj serca, wycięte z bloku technicznego. Zróżnicuj ich wielkość i zmodyfikuj nieco kształt. Tak różnorodne ozdoby, przyklej do suchych rolek. Postaraj się, aby zasłoniły całą bazę. Gotowy wieniec można przystroić ognistą wstążką i zawiesić na drzwi.

  farba

  sxc.hu

 • Kolejną walentynkową ozdobą będzie długa sercowa girlanda, której wykonanie zajmuje kilka minut. Wystarczy, że przygotujesz długi pasek czerwonego papieru. Nie powinien on być cienki, ponieważ nie będzie efektownie wyglądać. Świetnie sprawdzi się kolorowy bristol. Od wielkości serc w girlandzie, zależeć będzie szerokość potrzebnego paska. Papier złóż w harmonijkę i na wierzchniej stronie narysuj ołówkiem serce. Następnie wytnij i rozwieś gotową girlandę. Możesz przygotować kilka niezależnych łańcuchów lub skleić je taśmą, aby otrzymać bardzo długi pas.

  Ostatnią z proponowanych ozdób będzie dekorowanie kieliszków do wina. Wykorzystując farby do malowania na szkle, przygotuj drobne serduszka, które po wyschnięciu przyklej na dokładnie odtłuszczoną, szklaną powierzchnię. Jeśli zależy Ci na subtelnej ozdobie, na jednym kielichu przymocuj maksymalnie trzy maleńkie serduszka.

  Na stole, koniecznie usta świece, których światło delikatnie rozproszy się po pokoju.

  A Jak Wy przystrajacie dom na Walentynki? Czego nie może zabraknąć?

Anita Szot

Anita Szot – absolwentka Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauczyciel przedszkolny. Autorka cyklu artykułów o tradycjach świąt polskich publikowanych na łamach skierowanego do irlandzkiej Polonii „Życia w Irlandii”. W serwisie Spec.pl publikuje autorskie zdjęcia.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moją pasją są podróże, odkrywanie nowych miejsc oraz związana z nimi kultura. Ciągle zgłębiam wiedzę dotyczącą polskich i zagranicznych tradycji. Różnorodność kultur na świecie, ich wytwory, obyczaje i zachowania są dla mnie niezmiernie ciekawe i inspirujące.  W moim polu zainteresowania szczególne miejsce zajmuje polska obrzędowość ludowa, dlatego zajmuje się pisaniem porad w dziale Okoliczności. Uwielbiam też orientalne klimaty przesycone głębokimi barwami i unoszącym się zapachem pikantnych przypraw.

Oprócz pisania, zajmuje się także pracą z dziećmi przedszkolnymi i staram się nieustannie wdrażać je w zachowań prokulturowe. Krzewienie rodzimej tradycji oraz życie w poszanowaniu odmienności kulturowej to główne cele, jakie przyświecają mojej pracy.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kapitalizacja odsetek

Kapitalizacja odsetek to termin bardzo często używany w bankowości. Spotkać go można przy każdym rachunku, lokacie czy koncie oszczędnościowym. Zdarza się jednak, że jest niewłaściwie rozumiany.

Kotlety z brokuła – przepis

Kotlety z brokułów najlepiej smakują z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem oraz z sosem serowym.

Zobacz też

Zespół Aspergera – przyczyny

Etiologia w medycynie oznacza zespół przyczyn składających się na powstanie choroby. Mimo że naukowcy od lat próbują rozwiązać zagadkę etiologii Zespołu Aspergera, nadal powszechnie nie wiemy, co naprawdę stanowi jego podłoże. Próba odkrycia źródła przyczyn wiąże się z szeregiem badań, różnorodnych koncepcji i kontrowersji. Grono naukowców uważa, że wzorzec zachowania charakterystyczny dla ZA może mieć wiele powodów.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: