Zespół muzyczny pełni wiele funkcji. Nie tylko gra na sali weselnej, lecz także towarzyszy wyprowadzeniu panny młodej z domu oraz często tworzy akompaniament do innych regionalnych tradycji, takich jak wykupywanie panny młodej.

Zespół powinien mieć w swych szeregach wodzireja, który potrafi zachęcić gości do wspólnej zabawy. Animatorskie zdolności są także konieczne w czasie oczepin, kiedy to ktoś z zespołu prowadzi konkursy i inne zabawy związane z tą weselną tradycją. Wybór zespołu weselnego jest ważnym zadaniem, ponieważ od tej decyzji zależy dobra zabawa gości.

Warto wybierać zespół, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu ślubów. Wówczas mamy gwarancję, że lider rozpocznie w odpowiednim momencie pierwszy taniec, zaprosi gości do wzniesienia toastu, czy też wypicia „gorzkiej wódki”. Bardziej doświadczeni muzykanci mają w swoim repertuarze ludowe przyśpiewki, dzięki którym zachęcą gości do wspólnego śpiewania.

Warto poprosić znajome pary, które niedawno brały ślub o polecenie zespołu i pożyczenie płyty z wesela, na której najlepiej widać styl muzyczny, umiejętności wokalne, repertuar oraz sposób angażowania do zabawy gości weselnych. Jeśli nie mamy takiej możliwości warto poprosić wybrany zespół o audiowizualny zapis prowadzonych imprez. Większość zespołów z pewnością dysponuje tego typu nagraniem.

Zanim podpiszemy umowę z zespołem powinniśmy zatwierdzić repertuar, poprosić o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec oraz ustalić zestaw zabaw. Nie powinniśmy w tych kwestiach ślepo zdawać się na gust zespołu, ponieważ możemy być niemiło zaskoczeni. Pamiętajmy także o tym, że należy ustalić czas grania oraz ilość przerw w czasie całego wieczoru.

Czym się kierować przy wyborze zespołu weselnego? Na co zwracać uwagę?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dobrać suknię ślubną do sylwetki?
Następny artykułKogo zaprosić na wesele?

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here