Sporządzając listę gości weselnych powinniśmy najpierw określić wysokość funduszy, jakie mamy przeznaczone na ten cel. Jeśli chcemy zorganizować duże wesele, wówczas ogranicza nas jedynie wielkość sali weselnej, jaką uda nam się znaleźć. Właśnie dlatego tak ważne jest wcześniejsze znalezienie odpowiedniego lokalu oraz dokonanie rezerwacji. Mając, zatem odpowiednią salę weselną powinniśmy przystąpić do sporządzania listy gości.

Jeśli jesteśmy ograniczeni kwotą przeznaczoną na wesele, wówczas zapraszamy najbliższą rodzinę: rodziców, chrzestnych oraz blisko spokrewnione ciotki i wujków. Wśród zaproszonych osób nie może też zabraknąć najbliższych przyjaciół. Czasami rodzina pana młodego lub panny młodej przeważa liczebnością, wówczas warto usadzić gości tak, aby nie izolować mniejszej grupy gości, lecz zintegrować wszystkich zaproszonych. Najlepszym sposobem jest usadzenie po jednej stronie stołów rodziny panny młodej i naprzeciwko rodziny pana młodego.

Robiąc listę gości powinniśmy uwzględnić także pary, u których byliśmy na ślubie. W wielu rodzinach niepisanym zwyczajem jest proszenie osób, na których przyjęcia weselne chadzaliśmy. Rewanżowanie się za zaproszenie jest zatem w dobrym tonie. W zależności od tradycji panujących w danej rodzinie na wesele zapraszani są często sąsiedzi. Zapraszamy także swoich współpracowników oraz pracodawców.

Bez względu na wszystko państwo młodzi powinni pamiętać, że to jest ich uroczystość, dlatego poza rodziną powinni zaprosić swoich przyjaciół, najbliższych znajomych z pracy lub ze studiów. Im więcej młodych osób, tym lepsza zabawa i bardziej radosne wesele. Zadbajmy także o odpowiednie zintegrowanie zaproszonych gości przez usadzenie ich w mieszanych grupach. Zasadą, która sprawdza się w czasie rozmieszczania weselników jest: młodzi z młodymi, starsi ze starszymi.

Zgadzacie się z tym tekstem? Czym się kierować przy układania listy gości?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać zespół weselny?
Następny artykułPierogi ruskie – przepis

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here