Ślub Jak zrobić kartkę ślubną?

Jak zrobić kartkę ślubną?

-

Zamiast kupować gotowe kartki z życzeniami i gratulacjami, robię je więc samodzielnie.

Wśród wielu kategorii produktów w serwisie Allegro.pl znajdziemy rękodzieło. Oprócz decoupage’u i szycia jest tam także scrapbooking. Scrapbooking to sztuka ręcznego dekorowania przedmiotów takich jak albumy, notesy i kartki, za pomocą kolorowych papierów, naklejk, koralików, wstążek, pieczątek, szablonów i aplikacji. Mówi się, że im bardziej kreatywna jest osoba, tym ciekawsze efekty uzyskuje w scrapbookingu.

Gdy zajrzymy do zakładki scrapbooking, naszym oczom ukaże się dość imponująca lista przedmiotów. Filce, tasiemki, dziurkacze, piórka, guziki, i wiele, wiele innych – tymi wszystkimi rzeczami można tworzyć na prawdę ciekawe ozdoby. Ale wróćmy do ślubnych kartek.

ozdobny papier w formacie A4 o gramaturze ok. 250-350 g/m2
kolorowy papier
naklejki
aplikacje
nożyczki
klej
linijka
wstążka
ołówek

Kartkę składamy na pół. Na pierwszej stronie układamy posiadane ozdoby. Tworzymy dowolną kompozycję. Może być bezpośrednio związana ze ślubem, ale nie musi. Jeśli dobrze znamy młodą parę, możemy pokusić się o jakiś żarcik (np. karykatura). Kiedy już skończymy planować swoją pracę, możemy zabrać się do wykonania ozdób.

Jeśli chcemy użyć motywu ślubnego, np. strojów państwa młodych, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyciąć je z grubszego papieru. Najpierw jednak warto posłużyć się linijką i ołówkiem do narysowania ich. Wszystkie elementy wycinamy i przyklejamy do kartki. Obrączki, gołąbki – je również możemy wyciąć z papieru lub tkaniny.

To, czy życzenia i gratulacje napiszemy własnoręcznie, czy zrobimy to w edytorze tekstu i wydrukujemy, zależy tylko od nas i naszego pisma. Jeśli bazgrzesz jak kura pazurem – wybierz komputer. Jeśli lubisz pisać i interesuje cię kaligrafia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypisać zaproszenia odręcznie.

Taka własnoręcznie wykonana kartka ma nad zwykłymi jedną, zdecydowaną zaletę: w pełni oddaje to, jak bardzo zależy nam na młodych i ich szczęściu. Poświęciliśmy na wykonanie jej swój czas i energię. Nie każdego na to stać.

Jeśli chcemy użyć motywów kwiatowych, standardowych dla gratulacji i życzeń, nie musimy wcale kupować gotowych kwiatków. Możemy zrobić je samodzielnie z filcu, tkaniny lub wstążki. W serwisie YouTube znajdziecie tutorial, z którego nauczycie się robić wstążeczkowe róże:

Jak myślicie – ręcznie wykonana kartka to dobry pomysł? Gdybyście otrzymali taką od kogoś, co byście pomyśleli? Podzielcie się opiniami.

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Dlaczego warto dostosować wózki i koszyki do rodzaju sklepu?

Dzisiaj prawie w każdym sklepie klient może liczyć na...

Ubezpieczenie dziecka osoby bezrobotnej

Na początku warto zaznaczyć, że kwestię ubezpieczeń zdrowotnych reguluje ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z 2004 roku. Na jej mocy obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają osoby, które mają status bezrobotnego. W praktyce oznacza to, że są zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy, przypisanym do miejsca zameldowania.

Zobacz też

Jak przebiega likwidacja fundacji?

Likwidacja fundacji należy do skomplikowanych czynności. I jak do tej pory nie ma zgody, jeśli chodzi o przyczyny, na jakie można się powołać. Część ekspertów jest zdania, że fundację można zlikwidować tylko wtedy, gdy zostaną spełnione przesłanki wymienione w ustawie o fundacjach. Z kolei inni uważają, ze ustawodawca nie wyłączył możliwości statutowej likwidacji fundacji.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: