W skład miłosnego zestawu wchodzą:

wiadomość w butelce
zapachowa świeczka
pudełko ze słodkościami
pachnące mydełko

Wszystkie te rzeczy bez problemu wykonasz samodzielnie.

1. Wiadomość w butelce.

Potrzebujemy pustej butelki po winie z korkiem oraz ozdobnego papieru. Treść miłosnego wyznania zapisujemy na kartce, zwijamy w rulon i wkładamy do butelki, którą zatykamy korkiem. Butelkę przed użyciem należy dokładnie umyć i pozbyć się etykiety.

2. Zapachowa świeczka.

Stare, niepotrzebne świeczki należy roztopić w kąpieli wodnej. Najpierw gotujemy wodę w garnku, a gdy będzie już gorąca, wsadzamy do niej rondelek i rozpuszczamy świeczki. Szczypcami usuwamy knoty. Dodajemy kilka kropel olejku eterycznego. Przygotowujemy szklaneczkę i knot (może być bawełniany sznurek zanurzony w gorącej parafinie). Knot wsadzamy do szklanki i zalewamy go roztopionym woskiem. Górny kawałek knota zawiązujemy na patyczku, dzięki temu nie wpadnie do wosku. Gdy świeczka będzie gotowa, możemy ozdobić szklaneczkę. Kolor świeczki powinien być adekwatny do zapachu, np, olejek różany dodajemy do świeczki w kolorze różowym lub czerwonym.

3. Pudełko ze słodkościami.

Zaopatrujemy się w pudełeczko ze sklejki, najlepiej w kształcie serduszka i ozdabiamy je, najlepiej w taki sam sposób, jak szklaneczkę, w której umieściliśmy świeczkę. Gdy pudełko jest gotowe, umieszczamy w środku łakocie: czekoladki, ciasteczka lub cukierki.

Sklejkę dobrze ozdabia się techniką decoupage’u. Najpierw malujemy pudełko farbką, a po wyschnięciu przyklejamy motyw wycięty z serwetki. Po wyschnięciu zabezpieczamy ozdobione pudełko bezbarwnym lakierem.

4. Pachnące mydełko.

Do zrobienia pachnącego mydełka używamy tego samego olejku, którego użyliśmy do przygotowania świeczki. Mydło o neutralnym zapachu trzemy na tarce i dodajemy odrobinę wody i olejku. Masę dokładnie mieszamy i napełniamy nią foremki. Mydełka są gotowe, gdy stwardnieją.

Miłosny zestaw należy jeszcze odpowiednio zapakować. Opakowanie także możemy wykonać samodzielnie. Jednokolorowy papier ozdabiamy np. pieczątkami w kształcie serduszek.

Co powiecie o powyższej propozycji? Macie jakieś inne fajne pomysły na prezenty Walentynkowe handmade? Podzielcie się nimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here