Święta Laurka na Dzień Mamy - jak zrobić ją z...

Laurka na Dzień Mamy – jak zrobić ją z dzieckiem?

-

Dlatego też kiedy nadchodzi Dzień Mamy spróbujmy uczynić dla Niej coś wyjątkowego. Najczęściej kupujemy kwiaty i bombonierkę. Jest to najprostszy sposób. Ale nie ma nic lepszego gdy dostajemy coś zrobionego własnymi rękoma. Wtedy nabieramy tej pewności,że ta osoba poświęciła dla nas swój czas i szczególnie o nas pamięta.

Dla dziecka najprostsza formą do wykonania będzie laurka. Małe dzieci nie potrafią wymyślić nic innego, sięgają po kredki i papier. Ale z naszą pomocą może to być coś zupełnie innego.

Proponujemy, by wspólnie z Wami dziecko wykonało nietypową laurkę dla Mamy. Znaną formą plastyczną jest kolaż, czyli technika polegająca na ułożeniu jakiejś formy z różnych materiałów.

dzień matkisxc.hu

W tym przypadku możemy wykorzystać wspólne zdjęcia i ułożyć z nich wielkie serce. Najlepiej wykonać je na jakimś twardszym materiale typu brystol lub inna kolorowa tekturka. Dodatkowo można je ozdobić własnoręcznie np. brokatowymi mazakami. Pomysłów ozdobienia jest wiele wszystko zależy od waszej inwencji.

Innym pomysłem na wykonanie laurki dla mamy może być własna wyklejanka. Do tego typu pracy można wykorzystać nie tylko klasyczną bibułę, ale np. różnokolorowe gazety pocięte w małe kawałeczki. Zadziwiające jakie efekty można uzyskać. Można narysować własnoręcznie bukiet kwiatów i je wykleić. Ścinki gazet stworzą niecodzienny wzór.

Laurka dla Mamy może być też wykonana metodą witrażu. Taka forma pracy nadaje się już dla starszych maluchów. Witrażyk będzie dla Mamy śliczna ozdobą np. w salonie. Przez witraż rozumiemy np. wycięcie gotowego wzoru i podklejenie je bibułką. Jest to najprostsza forma dla dzieci. Inną jest zastosowanie farbek witrażowych na kawałku plastiku, szkła lub pleksy. Każdy rodzaj materiału jest dobry. Musi być on dostosowany do możliwości i wieku dziecka.

Farbki witrażowe szybko zastygają, a ich cienkie końcówki ułatwiają pracę dziecka.

Kolejnym pomysłem na laurkę jest wykonanie obrazu z przedmiotów typu makaron, kasza, ryż itp. Można wykonać np. miejsce gdzie wspólnie chcielibyście wypocząć lub inny motyw za pomocą ziarenek rożnego rodzaju. Jest to nie tylko ciekawy pomysł, ale też doskonała zabawa dla dziecka. Dzieci uwielbiają prace takiego tupu, a efekty są zadziwiające. Zajęcie tego typu lepiej zarezerwować dla kilkulatków, które już wiedzą, iż nie należy rzeczy tego typu połykać. Na grubszą powierzchnię typu brystol, tektura należy nałożyć cienką warstwę kleju i dowolnie układać wzór.

Dla dzieci młodszych może być tez zatapianie nasionek czy makarony w plastelinie.

Efekty takiej pracy z pewnością ucieszą każdą Mamę.

Wykonajcie wspólnie dla Waszej mamy laurkę która powstanie z wyciętych puzzli. Może to być wspólne zdjęcie czy obrazek, który stanie się strona tytułową laurki. To też jest ciekawy pomysł na prezencik.

Oprócz laurki Mamę na pewno ucieszy własnoręcznie upieczone ciasto z podpisem lub namalowanym obrazkiem. W sklepach są dostępne pisaki do dekorowania ciast. Postarajcie się, by ten Dzień zapamiętała na długo. Możecie wykonać wspólne śniadanie, kąpiel dla mamy, zorganizować wspólny seans kinowy.

Wszystko zależy od waszej wyobraźni i inwencji. Przecież najbardziej chodzi nam o to, by pokazać Mamie jak bardzo jest dla nas ważna i jak mocno ją kochamy. Udanego świętowania.

Wasze dziecko lubi aktywności manualne? Rysować, malować, pisać, majsterkować itp.? Dajcie znać!

Anna Stachowicz

Anna Stachowicz - z zawodu terapeutka zajęciowa, odbyła roczny staż w przedszkolu miejskim, pracowała wielu zakładach opiekuńczych dla dzieci i dorosłych. Prywatnie jest matką dwójki dzieci.Tematyka dziecięca i praca z nimi jest jej szczególnie bliska.

 

Nasz spec jalista o sobie:

Jestem mamą dwójki maluchów prawie 5 letniego Alexa i 2 letniej Majki. Na co dzień pochłania mnie wychowanie moich szkrabów. Zawodowo jetem terapeutą zajęciowym, kocham pracę z dziećmi szczególnej troski i tymi zdrowymi także. Pasjonuje mnie psychologia dziecięca, książki, ciekawe filmy o tematyce psychologicznej. W wolnych chwilach uwielbiam samotne spacery i słuchanie różnorodnej muzyki z kubkiem kawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy związek na odległość ma sens?

Ze związkami na odległość różnie bywa. Wiele zależy od definicji słowa związek i od oczekiwań stron. Dla wielu osób duża odległość wyklucza związek, a są tacy, którzy trwają w takich związkach na dystans całymi latami i jest im z tym bardzo dobrze.

Jak malować brwi?

Łuki brwiowe nadają twarzy charakter, dlatego bardzo ważna jest ich odpowiednia regulacja oraz makijaż. Muszą harmonizować z kształtem twarzy, aby oprawa oczu wyglądała naturalnie.

Zobacz też

Umowa najmu lokalu użytkowego – wzór

Umowa najmu lokalu użytkowego w postaci...

Grill jako świetna forma wspólnego spędzania czasu

Kiedy temperatury powietrza zaczynają się znacznie zwiększać po zimowym okresie, Polacy uwielbiają grillować. Posiłki grillowe co prawda nie należą...

Maseczki ochronne – obowiązkowy atrybut pracownika!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy jest niezwykle ważne. Nie dość, że pozwala na wydajne i sprawne wykonywanie obowiązków, to podnosi...

Może Cię zainteresuje: