Jeszcze kilka lat temu warunkiem otrzymania kredytu samochodowego było wykupienie obowiązkowej polisy OC oraz dobrowolnego ubezpieczenia AC. Banki chciały w ten sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą, a autocasco było objęte taką ochroną. Ze względu na to, iż nie każdego stać na płacenie dwóch składek rocznie, większość banków odkręciło śrubę kredytową i nie wymaga już od nas wykupienia dwóch polis.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż decydując się na zakup samochodu na raty, to bank jest właścicielem naszego samochodu. Ewentualna kradzież auta lub jego zniszczenie na skutek aktów wandalizmu czy pożaru, gradu lub ulewnego deszczu może doprowadzić nas do bardzo przykrych konsekwencji. Kradzież nieubezpieczonego pojazdu sprawi, iż będziemy musieli spłacać raty za samochód, którego tak de facto nie mamy. Natomiast koszty naprawy samochodu, który został zniszczony w jakichkolwiek okolicznościach może zdecydowanie przewyższyć wysokość składki ubezpieczenia AC, a oprócz naprawy wciąż będziemy płacić raty wziętego kredytu.

Oprócz ubezpieczenia AC banki w swoich ofertach proponują klientom również ubezpieczenia od nieszczęśliwego wypadku, zieloną kartę, Car Assistance czy ubezpieczenia na życie czy od utraty pracy. Wszystkie wymienione ubezpieczenia są niewątpliwie przydatne, ale też dobrze musimy się zastanowić, jakie polisy tak naprawdę będą nam przydatne.

Uwaga!

Pamiętajmy, że oprócz składek na ubezpieczenia, będziemy jeszcze obciążeni ratami kredytu, dlatego przed wykupieniem ubezpieczeń przy kredytach samochodowych wypada dokładnie przeanalizować możliwości naszego domowego budżetu. Niewątpliwą zaletą ubezpieczeń przy kredytach samochodowych jest wygoda, ponieważ wszystkie formalności związane z wykupieniem interesujących nas polis możemy załatwić na miejscu w banku. Jest to z pewnością spora oszczędność czasu.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zostać agentem ubezpieczeniowym?
Następny artykułNiebieski szampan – przepis

Łukasz Latacz – absolwent politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność Europejska). Główne doświadczenie zawodowe zdobył jednak w instytucjach finansowych jako Doradca Klienta w Banku PKO BP oraz Banku BGŻ. W międzyczasie ukończył również studia podyplomowe Szkoły Biznesu organizowane przez Politechnikę Krakowską oraz Central Connecticut State University.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Moja przygoda z tematyką bankowości i finansów rozpoczęła się dość przypadkowo, ale trwa do dziś. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ cały czas coś się w tej dziedzinie zmienia. Z racji ukończonych studiów interesuję się również polityką, choć jest ona czasem bardzo brutalna i denerwująca, zwłaszcza w naszym kraju.

W wolnym czasie słucham dobrej muzyki rockowej i czytam książki. Moją pasją jest również piłka nożna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here