Ubezpieczenia Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

-

Co zrobić aby otrzymać odszkodowanie?

Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu odszkodowania, należy odpowiednio przygotować się do likwidacji szkody. W tym celu kradzież samochodu należy zgłosić na policję, a następnie dokonać wyrejestrowania pojazdu, gdyż wypłata odszkodowania może być uzależniona od przeniesienia własności pojazdu po wyrejestrowaniu na ubezpieczyciela.

Do wyrejestrowania samochodu potrzebne jest złożenie podania na właściwym formularzu, do którego należy dołączyć:
– dowód rejestracyjny pojazdu;
– kartę pojazdu, o ile została wydana;
– odpowiednie oświadczenie;
– zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie kradzieży auta wydane przez właściwy organ policji.

Po wyrejestrowaniu samochodu do ubezpieczyciela przekazuje się:
– dowód rejestracyjny z adnotacją urzędu o wyrejestrowaniu samochodu;
– dokument tożsamości;
– zaświadczenie z policji o przyjęciu zgłoszenia kradzieży;
– kartę pojazdu;
– wszystkie komplety kluczyków i sterowników do pojazdu, jakie zostały zgłoszone do ubezpieczenia.

Lista dokumentów i przedmiotów, które w przypadku kradzieży należy przekazać towarzystwu ubezpieczeniowemu, wskazuje również na to, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Warunkiem jest bowiem zwrot kluczyków i dowodu rejestracyjnego (wymóg ten nie ma zastosowania, gdy do kradzieży doszło w wyniku użycia przemocy lub groźby jej użycia).

Kiedy i w jakiej formie wypłacane jest odszkodowanie za kradzież samochodu?

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pojazdu towarzystwo ubezpieczeniowe przeprowadza postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia i na tej podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania, które wypłacane jest w kwocie odpowiadającej wartości pojazdu w dniu dokonania kradzieży z uwzględnieniem warunków umowy ubezpieczenia.

Jakie są Wasze doświadczenia z odzyskiwaniem pieniędzy z ubezpieczenia? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło:
1. Ubezpieczenie samochodu, dostępny w Internecie: motofinanse.pl/.
2. Pieniądze na samochód, jakieubezpieczenie.pl, dostępny w Internecie: jakieubezpieczenie.pl/likwidacja-szkody-po-kradziezy-samochodu.html.
3. Kradzież samochodu? Teraz możesz spać spokojnie, komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl, dostępny w Internecie: www.komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/kradziez_samochodu_teraz_mozesz_spac_spokojnie/47,9522,1.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Katastrofa budowlana – co to jest, co robić, przyczyny i skutki

Katastrofa budowlana jest bez wątpienia zdarzeniem, które stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi i mienia o znacznych rozmiarach. Nie jest to zdarzenie zaplanowane, jakim jest np. planowe wyburzanie budynku przez wyspecjalizowane firmy z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Sprowadzenie katastrofy budowlanej jest przestępstwem, za które sprawca może trafić do zakładu karnego nawet na 12 lat.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Spoty reklamowe wielu banków kuszą kredytobiorców możliwością konsolidacji rat z tytułu kilku zobowiązań kredytowych w jedną płatność. Główny argument na który powołują się instytucje oferujące tego typu usługi dotyczy oczywiście korzyści finansowych, które wynikają z niższej wysokości połączonej raty oraz dłuższego okresu spłaty. Czy można zatem sądzić, że taki produkt bankowy jest receptą na problemy kredytowe wszystkich zadłużonych? Otóż niekoniecznie.

Zobacz też

Dieta rybna

Jednym z ważnych czynników ryzyka różnych chorób, szczególnie chorób krążenia i nowotworowych, może być niewłaściwe odżywianie. Ryby zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, które mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm.

Łóżka piętrowe idealnym wyborem do pokoju dziecięcego? Podpowiadamy dlaczego

Własny pokój to raj dla każdego dziecka - prawdziwa kraina zabaw, do której może ono uciekać w beztroskich latach...

Czółenka, a może balerinki? Jakie buty Maciejka zdobędą sympatię klientów?

Co sprawia, że buty Maciejka cieszą się tak wielką popularnością? Przemawia za tym wiele czynników, jednak do najważniejszych można...

Może Cię zainteresuje: