Ubezpieczenia Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

-

Co zrobić aby otrzymać odszkodowanie?

Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu odszkodowania, należy odpowiednio przygotować się do likwidacji szkody. W tym celu kradzież samochodu należy zgłosić na policję, a następnie dokonać wyrejestrowania pojazdu, gdyż wypłata odszkodowania może być uzależniona od przeniesienia własności pojazdu po wyrejestrowaniu na ubezpieczyciela.

Do wyrejestrowania samochodu potrzebne jest złożenie podania na właściwym formularzu, do którego należy dołączyć:
– dowód rejestracyjny pojazdu;
– kartę pojazdu, o ile została wydana;
– odpowiednie oświadczenie;
– zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie kradzieży auta wydane przez właściwy organ policji.

Po wyrejestrowaniu samochodu do ubezpieczyciela przekazuje się:
– dowód rejestracyjny z adnotacją urzędu o wyrejestrowaniu samochodu;
– dokument tożsamości;
– zaświadczenie z policji o przyjęciu zgłoszenia kradzieży;
– kartę pojazdu;
– wszystkie komplety kluczyków i sterowników do pojazdu, jakie zostały zgłoszone do ubezpieczenia.

Lista dokumentów i przedmiotów, które w przypadku kradzieży należy przekazać towarzystwu ubezpieczeniowemu, wskazuje również na to, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Warunkiem jest bowiem zwrot kluczyków i dowodu rejestracyjnego (wymóg ten nie ma zastosowania, gdy do kradzieży doszło w wyniku użycia przemocy lub groźby jej użycia).

Kiedy i w jakiej formie wypłacane jest odszkodowanie za kradzież samochodu?

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pojazdu towarzystwo ubezpieczeniowe przeprowadza postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia i na tej podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania, które wypłacane jest w kwocie odpowiadającej wartości pojazdu w dniu dokonania kradzieży z uwzględnieniem warunków umowy ubezpieczenia.

Jakie są Wasze doświadczenia z odzyskiwaniem pieniędzy z ubezpieczenia? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło:
1. Ubezpieczenie samochodu, dostępny w Internecie: motofinanse.pl/.
2. Pieniądze na samochód, jakieubezpieczenie.pl, dostępny w Internecie: jakieubezpieczenie.pl/likwidacja-szkody-po-kradziezy-samochodu.html.
3. Kradzież samochodu? Teraz możesz spać spokojnie, komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl, dostępny w Internecie: www.komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/kradziez_samochodu_teraz_mozesz_spac_spokojnie/47,9522,1.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki w Nowej Zelandii

Przeglądając fora internetowe, można zauważyć, że wielu Polaków wyraża chęć wyjazdu do Nowej Zelandii. Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, ale co nas tam czeka pod względem finansowym? Ile się w Nowej Zelandii zarabia?

Masaż łącznotkankowy – co to, na czym polega, działanie

Masaż łącznotkankowy polega na odruchowym masowaniu rejonów tkanki łącznej. Głównym działaniem jest rozcieranie małymi ruchami (opuszkami palców) punktów wrażliwych na tkance łącznej.

Zobacz też

Zespół Schoenleina-Henocha – przyczyny, objawy, leczenie

Zespół Schoenleina-Henocha należy do grupy chorób, których przyczyny związane są z nieprawidłowościami funkcjonowania układu odpornościowego. Powodują one, że w obrębie ścian naczyń krwionośnych odkładają się kompleksy immunologiczne. Choroby te, dotykają naczyń krwionośnych o różnej średnicy wielkości. W przypadku zespołu Schoenleina-Henocha zmianie ulegają te z nich, które posiadają małą średnicę. Charakterystyczne dla tej jednostki chorobowej jest występowanie kompleksów immunologicznych, które zawierają przeciwciała z klasy A – IgA.

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: