Ubezpieczenia Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

Jak uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód?

-

Co zrobić aby otrzymać odszkodowanie?

Jeżeli zależy nam na szybkim uzyskaniu odszkodowania, należy odpowiednio przygotować się do likwidacji szkody. W tym celu kradzież samochodu należy zgłosić na policję, a następnie dokonać wyrejestrowania pojazdu, gdyż wypłata odszkodowania może być uzależniona od przeniesienia własności pojazdu po wyrejestrowaniu na ubezpieczyciela.

Do wyrejestrowania samochodu potrzebne jest złożenie podania na właściwym formularzu, do którego należy dołączyć:
– dowód rejestracyjny pojazdu;
– kartę pojazdu, o ile została wydana;
– odpowiednie oświadczenie;
– zaświadczenie potwierdzające zgłoszenie kradzieży auta wydane przez właściwy organ policji.

Po wyrejestrowaniu samochodu do ubezpieczyciela przekazuje się:
– dowód rejestracyjny z adnotacją urzędu o wyrejestrowaniu samochodu;
– dokument tożsamości;
– zaświadczenie z policji o przyjęciu zgłoszenia kradzieży;
– kartę pojazdu;
– wszystkie komplety kluczyków i sterowników do pojazdu, jakie zostały zgłoszone do ubezpieczenia.

Lista dokumentów i przedmiotów, które w przypadku kradzieży należy przekazać towarzystwu ubezpieczeniowemu, wskazuje również na to, kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Warunkiem jest bowiem zwrot kluczyków i dowodu rejestracyjnego (wymóg ten nie ma zastosowania, gdy do kradzieży doszło w wyniku użycia przemocy lub groźby jej użycia).

Kiedy i w jakiej formie wypłacane jest odszkodowanie za kradzież samochodu?

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pojazdu towarzystwo ubezpieczeniowe przeprowadza postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia i na tej podstawie podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania, które wypłacane jest w kwocie odpowiadającej wartości pojazdu w dniu dokonania kradzieży z uwzględnieniem warunków umowy ubezpieczenia.

Jakie są Wasze doświadczenia z odzyskiwaniem pieniędzy z ubezpieczenia? Czekamy na Wasze opinie!

Źródło:
1. Ubezpieczenie samochodu, dostępny w Internecie: motofinanse.pl/.
2. Pieniądze na samochód, jakieubezpieczenie.pl, dostępny w Internecie: jakieubezpieczenie.pl/likwidacja-szkody-po-kradziezy-samochodu.html.
3. Kradzież samochodu? Teraz możesz spać spokojnie, komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl, dostępny w Internecie: www.komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/kradziez_samochodu_teraz_mozesz_spac_spokojnie/47,9522,1.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak wygląda przenoszenie konta do innego banku?

Intensywna rywalizacja banków nierzadko sprawia, że rachunek, który jeszcze przed rokiem stanowił bezkonkurencyjną ofertę, obecnie odstaje od oferty konkurencji. Dlatego częste przenoszenie konta pomiędzy placówkami bankowymi nie wydaje się już niczym dziwnym. W 2010 roku Związek Banków Polskich wprowadził rekomendacje, która miała na celu ograniczenie zakresu czynności wykonywanych przez klienta. Tym samym większa liczba procedur obciążyła instytucje bankowe, które są zobowiązane do tego, by w większym stopniu współdziałać między sobą. W większości przypadków omawiana operacja nie wiąże się z dodatkowymi kosztami (poza opłatami naliczonymi przez nowy bank z tytułu otwarcia konta).

Tabu – zasady gry

Tabu to rodzaj kalamburów o prostych zasadach. W grze uczestniczy zazwyczaj kilka osób, które dzielą się na dwie drużyny. Gra polega na odgadywaniu haseł, ale specyficznym utrudnieniem jest w tej grze to, że osoba przedstawiająca hasło nie może pomagać sobie konkretnymi słowami - jest to właśnie tytułowe tabu. Tabu oprócz główkowania w zakresie doboru słownictwa wymaga też od uczestników gry dobrego współdziałania.

Zobacz też

Pstrąg z roszponką i pomidorami – przepis

Oto przepis na szybką i smaczną sałatkę, którą przygotujemy z prostych składników. Pierwsze skrzypce grają w niej wędzony pstrąg i sos winegret.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: