Ubezpieczenia Jak ubezpieczyć samochód wzięty na kredyt?

Jak ubezpieczyć samochód wzięty na kredyt?

-

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt samochodowy?

Kredytu samochodowego udziela się na wniosek kredytobiorcy, na podstawie umowy kredytowej, która jest zawierana zwykle na 8-10 lat. Maksymalny okres kredytowania jest uzależniony od wieku pojazdu.

Uzyskanie kredytu samochodowego wymaga posiadania:
– zdolności kredytowej;
– miejsca zamieszkania w kraju;
– pełnej zdolności do czynności prawnych;
– stałych dochodów (uzyskiwanych z tytułu świadczonej pracy, renty/emerytury, działalności gospodarczej, innego udokumentowanego źródła);
– uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu?

Obecnie ze względu na konkurencję pomiędzy bankami i firmami leasingowymi oraz spadek stóp procentowych kredyty samochodowe są tańsze niż jeszcze jakiś czas temu. Warto pamiętać, że poza zwykłymi bankami kredyty oferują także banki samochodowe, powiązane kapitałowo z koncernem motoryzacyjnym. Ich oferty warto porównać z warunkami proponowanymi przez banki, w których posiadamy konto oszczędnościowe.

Ubezpieczenie kredytu samochodowego

Kupno samochodu na kredyt wiąże się również z koniecznością wykupienia ubezpieczenia AC. Wydatki konieczne do ubezpieczenia pojazdu, podobnie jak koszty zabezpieczenia kredytu i prowizji, można doliczyć do zaciąganego kredytu. Ubezpieczenie kredytu samochodowego poza ubezpieczeniem od kradzieży może zawierać np. ubezpieczenie od utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy.

Komu zostanie wypłacone odszkodowanie?

W przypadku zaistnienia szkody o tym, kto otrzyma odszkodowanie, decyduje umowa kredytowa, w której powinna zostać uregulowana ta kwestia. Najczęściej odszkodowanie otrzymuje bank, ustalenia umowne mogą być jednak zróżnicowane. W przypadku kradzieży bank może potrącić z odszkodowania kwotę, której brakuje do spłaty kredytu, a resztę zwraca kredytobiorcy. W przypadku szkód częściowych zdarza się, że odszkodowanie otrzymuje kredytobiorca.

Jakie są Wasze doświadczenia z ubezpieczniem samochodów w kredycie? Komentujcie!

Źródło:
1. Kredyty samochodowe – porady, motofinanse.pl, dostępny w Internecie: motofinanse.pl/kredyty-samochodowe.
2. Kredyt samochodowy a wypłata odszkodowania, rankomat.pl, dostępny w Internecie: rankomat.pl/artykuly/kredyt-samochodowy-a-odszkodowanie.html.
3. Kredyt samochodowy – ważne informacje, motofinanse.pl, dostępny w Internecie: www.motofinanse.mojeauto.pl/kredyt_samochodowy/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zdrowe odchudzanie

Otyłość zaliczana jest do chorób XXI wieku. Stanowi ona duże obciążenie dla organizmu oraz powoduje dyskomfort psychiczny, a nawet depresję. Jak radzić sobie z nadwagą w bezpieczny sposób?

Co to jest sepsa?

Sama nazwa sepsa do dziś wywołuje przestrach w oczach wielu osób. Warto zatem wyjaśnić, co kryje się pod tajemniczym pojęciem i jednocześnie obalić niektóre nieprawdziwe, a utarte przekonania.

Zobacz też

Umowa użyczenia – wzór

Umowa użyczenia charakteryzuje się tym, że...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Koszula męska — czym kierować się przy wyborze?

Męski ubiór to nie tylko garnitur i spodnie. Stylowy wygląd to odpowiednie dobranie wszystkich elementów garderoby, tak aby tworzyły...

Może Cię zainteresuje: