Ubezpieczenia Jak ubezpieczyć samochód wzięty na kredyt?

Jak ubezpieczyć samochód wzięty na kredyt?

-

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt samochodowy?

Kredytu samochodowego udziela się na wniosek kredytobiorcy, na podstawie umowy kredytowej, która jest zawierana zwykle na 8-10 lat. Maksymalny okres kredytowania jest uzależniony od wieku pojazdu.

Uzyskanie kredytu samochodowego wymaga posiadania:
– zdolności kredytowej;
– miejsca zamieszkania w kraju;
– pełnej zdolności do czynności prawnych;
– stałych dochodów (uzyskiwanych z tytułu świadczonej pracy, renty/emerytury, działalności gospodarczej, innego udokumentowanego źródła);
– uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu?

Obecnie ze względu na konkurencję pomiędzy bankami i firmami leasingowymi oraz spadek stóp procentowych kredyty samochodowe są tańsze niż jeszcze jakiś czas temu. Warto pamiętać, że poza zwykłymi bankami kredyty oferują także banki samochodowe, powiązane kapitałowo z koncernem motoryzacyjnym. Ich oferty warto porównać z warunkami proponowanymi przez banki, w których posiadamy konto oszczędnościowe.

Ubezpieczenie kredytu samochodowego

Kupno samochodu na kredyt wiąże się również z koniecznością wykupienia ubezpieczenia AC. Wydatki konieczne do ubezpieczenia pojazdu, podobnie jak koszty zabezpieczenia kredytu i prowizji, można doliczyć do zaciąganego kredytu. Ubezpieczenie kredytu samochodowego poza ubezpieczeniem od kradzieży może zawierać np. ubezpieczenie od utraty pracy i czasowej niezdolności do pracy.

Komu zostanie wypłacone odszkodowanie?

W przypadku zaistnienia szkody o tym, kto otrzyma odszkodowanie, decyduje umowa kredytowa, w której powinna zostać uregulowana ta kwestia. Najczęściej odszkodowanie otrzymuje bank, ustalenia umowne mogą być jednak zróżnicowane. W przypadku kradzieży bank może potrącić z odszkodowania kwotę, której brakuje do spłaty kredytu, a resztę zwraca kredytobiorcy. W przypadku szkód częściowych zdarza się, że odszkodowanie otrzymuje kredytobiorca.

Jakie są Wasze doświadczenia z ubezpieczniem samochodów w kredycie? Komentujcie!

Źródło:
1. Kredyty samochodowe – porady, motofinanse.pl, dostępny w Internecie: motofinanse.pl/kredyty-samochodowe.
2. Kredyt samochodowy a wypłata odszkodowania, rankomat.pl, dostępny w Internecie: rankomat.pl/artykuly/kredyt-samochodowy-a-odszkodowanie.html.
3. Kredyt samochodowy – ważne informacje, motofinanse.pl, dostępny w Internecie: www.motofinanse.mojeauto.pl/kredyt_samochodowy/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co można wziąć w leasing?

Przedmiotem leasingu może być generalnie wszystko, co jest wykorzystywane przez firmę do prowadzenia działalności.

Zarządzanie wiedzą w firmie

Zarządzanie wiedzą to najogólniej ogół procesów mających na celu tworzenie, upowszechnianie i wykorzystywanie wiedzy na potrzeby firmy. Do nie dawna ten aspekt zarządzania ustępował miejsca wartościom materialnym takim jak dostęp do kapitału, nowych technologii czy silnej marki, obecnie wychodzi on jednak na pierwszy plan.

Zobacz też

Najczęstsze problemy w firmie

Usłyszałam kiedyś bardzo mądre zdanie. Nie jest ważnym problem, ale Twoje podejście do problemu. Zastanawiając się nad tym zdaniem głębiej, trzeba przyznać, że może ono być kwintesencją definicji problemu, nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. O ile dla jednego właściciela firmy niewysłany do kontrahenta mail może być katastrofą, o tyle dla drugiego brak zgody na przedłużenie koncesji niezbędnej do dalszego funkcjonowania firmy - może być jedynie przeszkodą lub wyzwaniem, do którego podejdzie z uśmiechem i niemałą satysfakcją po jego pokonaniu. Wszystko więc zależy od naszego podejścia. Powadzenie działalności gospodarczej jest niełatwym, często wymagającym zadaniem. Dlatego warto stres związany z posiadaniem biznesu dawkować sobie małymi porcjami i ograniczać jak to tylko możliwe.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: