Ubezpieczenia Ubezpieczenia na życie w bankach

Ubezpieczenia na życie w bankach

-

Obecnie w bankach można wykupić prawie każdy rodzaj polisy ubezpieczeniowej (osobiste, majątkowe i zabezpieczające). Niektóre z nich są warunkiem uzyskania kredytu. Ubezpieczenia są też proponowane jako dodatki do takich produktów bankowych jak np. karty kredytowe.

Czy warto wykupywać ubezpieczenie w banku?

To zależy od sytuacji. Produkty proponowane przez bank mogą mieć charakter dobrowolny lub przymusowy (np. przy zaciąganiu kredytu gotówkowego czy hipotecznego). Często się zdarza, że pracownicy sugerują wykupienie dobrowolnej polisy, argumentując ten dodatkowy koszt zwiększeniem szansy na uzyskanie kredytu.

Decydując się wykupienie ubezpieczenia w banku należy bezwzględnie zażądać warunków ubezpieczenia. Następnie dokładnie je przeczytać, szczególnie zwracając uwagę na tzw. wyłączenia, czyli ograniczenia uniemożliwiające wypłatę odszkodowania lub zmniejszające jego wysokość. Warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia uzyskania świadczenia, w sytuacji śmierci ubezpieczonego lub gdy składka nie zostanie uregulowana w terminie. Uwagi te powinny wziąć sobie do serca szczególnie ci, którzy zostali „zmuszeni” do wykupienia dodatkowej polisy jako zabezpieczenia zaciąganego kredytu.

Czy Wy ubezpieczacie się w bankach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy warto ubezpieczyć bagaż?

Decydując się na jakąkolwiek dłuższą podróż, warto zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia bagażu. Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje taką formę zabezpieczenia w pakietach obejmujących inne ubezpieczenia (np. od następstw nieszczęśliwych wypadków).

Jak zrobić własnoręcznie prezent na urodziny?

Dlaczego urodzinowe prezenty ręcznie robione są najlepsze? Ponieważ już sam fakt, że na ich wykonanie poświęciliśmy swój czas pokazuje, że na prawdę zależy nam na obdarowanej osobie.

Zobacz też

Jak nauczyć dziecko posłuszeństwa?

Maluszek nie jest naszym kolegą, potrzebuje ustalenia jasnych, konkretnych reguł. Dążąc do nauczenia dziecka posłuszeństwa, musimy pamiętać jednak o jego odrębności jako człowieka, o jego prawach do wyrażania własnego zdania i myśli. Dziecko posłuszne nie oznacza dziecka uległego!

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: