Obecnie w bankach można wykupić prawie każdy rodzaj polisy ubezpieczeniowej (osobiste, majątkowe i zabezpieczające). Niektóre z nich są warunkiem uzyskania kredytu. Ubezpieczenia są też proponowane jako dodatki do takich produktów bankowych jak np. karty kredytowe.

Czy warto wykupywać ubezpieczenie w banku?

To zależy od sytuacji. Produkty proponowane przez bank mogą mieć charakter dobrowolny lub przymusowy (np. przy zaciąganiu kredytu gotówkowego czy hipotecznego). Często się zdarza, że pracownicy sugerują wykupienie dobrowolnej polisy, argumentując ten dodatkowy koszt zwiększeniem szansy na uzyskanie kredytu.

Decydując się wykupienie ubezpieczenia w banku należy bezwzględnie zażądać warunków ubezpieczenia. Następnie dokładnie je przeczytać, szczególnie zwracając uwagę na tzw. wyłączenia, czyli ograniczenia uniemożliwiające wypłatę odszkodowania lub zmniejszające jego wysokość. Warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia uzyskania świadczenia, w sytuacji śmierci ubezpieczonego lub gdy składka nie zostanie uregulowana w terminie. Uwagi te powinny wziąć sobie do serca szczególnie ci, którzy zostali „zmuszeni” do wykupienia dodatkowej polisy jako zabezpieczenia zaciąganego kredytu.

Czy Wy ubezpieczacie się w bankach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here