Ubezpieczenia Ubezpieczenia na życie w bankach

Ubezpieczenia na życie w bankach

-

Obecnie w bankach można wykupić prawie każdy rodzaj polisy ubezpieczeniowej (osobiste, majątkowe i zabezpieczające). Niektóre z nich są warunkiem uzyskania kredytu. Ubezpieczenia są też proponowane jako dodatki do takich produktów bankowych jak np. karty kredytowe.

Czy warto wykupywać ubezpieczenie w banku?

To zależy od sytuacji. Produkty proponowane przez bank mogą mieć charakter dobrowolny lub przymusowy (np. przy zaciąganiu kredytu gotówkowego czy hipotecznego). Często się zdarza, że pracownicy sugerują wykupienie dobrowolnej polisy, argumentując ten dodatkowy koszt zwiększeniem szansy na uzyskanie kredytu.

Decydując się wykupienie ubezpieczenia w banku należy bezwzględnie zażądać warunków ubezpieczenia. Następnie dokładnie je przeczytać, szczególnie zwracając uwagę na tzw. wyłączenia, czyli ograniczenia uniemożliwiające wypłatę odszkodowania lub zmniejszające jego wysokość. Warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia uzyskania świadczenia, w sytuacji śmierci ubezpieczonego lub gdy składka nie zostanie uregulowana w terminie. Uwagi te powinny wziąć sobie do serca szczególnie ci, którzy zostali „zmuszeni” do wykupienia dodatkowej polisy jako zabezpieczenia zaciąganego kredytu.

Czy Wy ubezpieczacie się w bankach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić kolczyki z koronki?

Koronka przeżywa w tym sezonie drugą młodość, szturmem wkroczyła do świata mody i jest obowiązkowym elementem wiosenno–letnich stylizacji. Nie może jej zatem zabraknąć w szkatułce z biżuterią. Przedstawiony projekt to koronkowe kolczyki. Nie jest trudno własnoręcznie je wykonać, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych szczegółach, na które będzie zwrócona uwaga przy opisie poszczególnych etapów tworzenia.

Jak robić zdjęcia niemowlaków?

Zdjęcia noworodków cieszą przede wszystkim rodziców bobasa. Często to właśnie z powodu narodzin potomka wchodzą w posiadanie lepszego aparatu fotograficznego. I to zupełnie zrozumiałe, ponieważ pewne chwile z wczesnego dzieciństwa przemijają bardzo szybko i nie ma już do nich powrotu. Warto je więc uwiecznić.

Zobacz też

Żelowe paznokcie – krok po kroku

Przedłużanie metodą żelową paznokci ma wielu zwolenników. Są oni w opozycji do pań, preferujących metodę akrylową. Żel postrzega się jako substancje, która czyni sztuczne paznokcie bardziej naturalnymi, w związku z tym, że są cienkie. Nie jest to jednak prawda. Różnica w grubości paznokci jest spowodowana lepszymi lub gorszymi umiejętnościami stylistek, a nie samym materiałem. Także wykonanie ich jest przyjemniejsze bo nie towarzyscy im nieprzyjemny zapach liquidu, który stosuje się przy wykonaniu paznokci akrylowych.

Zegarki do 600 zł na prezent dla taty, chłopaka czy męża

Zegarek to jeden z najczęściej wybieranych prezentów świątecznych dla mężczyzn. Dobrej jakości czasomierz może służyć latami i stanowić ponadczasowy...

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Może Cię zainteresuje: