Ubezpieczenia Ubezpieczenie dziecka osoby bezrobotnej

Ubezpieczenie dziecka osoby bezrobotnej

-

W związku z tym ubezpieczenie zdrowotne mają też zagwarantowane członkowie rodzin osób ubezpieczeniowych. W omawianym przypadku taki status ma dziecko (własne lub przysposobione) do 18 roku życia lub do 26 roku życia, gdy się dalej kształci. Z brakiem ograniczenia wieku mamy do czynienia w sytuacji, gdy dziecko posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Obowiązkiem bezrobotnego rodzica jest zgłoszenie osób, zamieszkujących z nim w jednym gospodarstwie, które mogą korzystać z bezpłatnej służby zdrowia. W praktyce oznacza to, że bezrobotna mama powinna zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego swoje dziecko. Należy pamiętać, że niezależnie od statusu rodziców w Polsce dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia mają prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej. Również w tej sytuacji wymagane jest odpowiednie zaświadczenie z urzędu pracy.

A czy Wy zadbaliście o odpowiednie ubezpieczenie swoich dzieci?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Fotogramy – co to jest, jak zrobić?

Fotogram definiuje się jako obraz, który powstaje bez użycia aparatu fotograficznego. Do wykonania fotogramu wystarczy nam tylko papier fotograficzny.

Jak zaprojektować łazienkę dla niepełnosprawnych?

Zdrowe i pełne fizycznych sił osoby często nie zdają sobie nawet sprawy, ile trudu mogą przysporzyć niepełnosprawnym codzienne czynności. Dotyczy to między innymi korzystania z toalety, umywalki czy też prysznica. Jeżeli więc stoimy przed zadaniem zaprojektowania i urządzenia łazienki dla niepełnosprawnego, pamiętajmy, żeby zapewnić mu przede wszystkim komfort i łatwość korzystania z poszczególnych urządzeń.

Zobacz też

Zapiekanka z cukinii ze szpinakiem – przepis

Pyszna, aromatyczna, zdrowa - bo ze szpinakiem - zapiekanka z cukinii. Przygotuj ją według naszego przepisu i delektuj się smakiem.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: