Ubezpieczenia Ubezpieczenie przerwy w działalności gospodarczej

Ubezpieczenie przerwy w działalności gospodarczej

-

Jest to dodatkowe ubezpieczenie, będące dodatkiem do podstawowej polisy, chroniącej przed takimi zdarzeniami losowymi jak: pożar, kradzież z włamaniem, ulewne deszcze itp. Jest ono nazywane ubezpieczeniem od przerw w działalności lub ubezpieczeniem od utraty zysku. W praktyce oznacza to, że polisa ta chroni zysk finansowy, gdy przedsiębiorca nie może prowadzić firmy, np. czekając na wypłatę odszkodowania za utracony sprzęt komputerowy.

W przypadku wykupienia takiej polisy ubezpieczeniu podlega przede wszystkim planowany zysk, który mogłaby osiągnąć, gdyby nie zaistniała sytuacja, uniemożliwiająca prowadzenie działalności. Ubezpieczyć można także planowane koszty stałe. Polisa najczęściej jest zawierana na 12 miesięcy. Suma ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie dokumentów finansowych za ostatni zamknięty rok obrachunkowy oraz planowanych w przyszłości przedsięwzięć. Znaczenie ma także rodzaj prowadzonej działalności.

Odpowiedzialność odszkodowawcza zaczyna się w chwili zaistnienia wydarzenia, które zakłóca lub uniemożliwia prowadzenie firmy, a więc osiąganie z tego tytułu zysku finansowego. W czasie trwania polisy ubezpieczyciel wypłaca przedsiębiorcy zyski, które mógłby osiągnąć. Pokrywa też ponoszone przez niego koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy ubezpieczyliście swoją działalność od przerwy w funkcjonowaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny?

Zaciągając kredyt hipoteczny zazwyczaj wiążemy się z nim na długi czas. Tego rodzaju zobowiązania spłaca się przez kilkadziesiąt lat, a miesięczna płatność nie należy do najniższych. Tu zwykle powstaje pytanie: czy warto?

Tapetowanie krok po kroku

Tapetowanie pomieszczenia samodzielnie pozwala na ograniczenie kosztów inwestycji, jeżeli spróbujemy wykonać prace samodzielnie. Nie jest to zadanie skomplikowane, lecz wymaga jedynie staranności i dokładności. Zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na dodatki podkreślające nową kolorystykę ścian. Jak to zrobić?

Zobacz też

Chleb na polskim zakwasie – przepis

Jaki jest przepis na polski chleb? Jeśli dobrze przeszukać wszelkie książki kulinarne prezentujące polską kuchnię okaże się, że każda z nich podaje swoją recepturę na upieczenie tradycyjnego polskiego chleba. Najważniejsze jednak, by w skład takiego pieczywa wchodził tzw. zakwas, woda, sól, czasem słód, żytnia i pszenna mąka, czasem kminek.

Zegarki do 600 zł na prezent dla taty, chłopaka czy męża

Zegarek to jeden z najczęściej wybieranych prezentów świątecznych dla mężczyzn. Dobrej jakości czasomierz może służyć latami i stanowić ponadczasowy...

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Może Cię zainteresuje: