Ubezpieczenia Ubezpieczenie przerwy w działalności gospodarczej

Ubezpieczenie przerwy w działalności gospodarczej

-

Jest to dodatkowe ubezpieczenie, będące dodatkiem do podstawowej polisy, chroniącej przed takimi zdarzeniami losowymi jak: pożar, kradzież z włamaniem, ulewne deszcze itp. Jest ono nazywane ubezpieczeniem od przerw w działalności lub ubezpieczeniem od utraty zysku. W praktyce oznacza to, że polisa ta chroni zysk finansowy, gdy przedsiębiorca nie może prowadzić firmy, np. czekając na wypłatę odszkodowania za utracony sprzęt komputerowy.

W przypadku wykupienia takiej polisy ubezpieczeniu podlega przede wszystkim planowany zysk, który mogłaby osiągnąć, gdyby nie zaistniała sytuacja, uniemożliwiająca prowadzenie działalności. Ubezpieczyć można także planowane koszty stałe. Polisa najczęściej jest zawierana na 12 miesięcy. Suma ubezpieczenia wyliczana jest na podstawie dokumentów finansowych za ostatni zamknięty rok obrachunkowy oraz planowanych w przyszłości przedsięwzięć. Znaczenie ma także rodzaj prowadzonej działalności.

Odpowiedzialność odszkodowawcza zaczyna się w chwili zaistnienia wydarzenia, które zakłóca lub uniemożliwia prowadzenie firmy, a więc osiąganie z tego tytułu zysku finansowego. W czasie trwania polisy ubezpieczyciel wypłaca przedsiębiorcy zyski, które mógłby osiągnąć. Pokrywa też ponoszone przez niego koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy ubezpieczyliście swoją działalność od przerwy w funkcjonowaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a...

Lubczyk – właściwości, działanie, zastosowanie

Lubczyk to nieodzowna przyprawa do rosołu i mięsnych wywarów, intensywnie pachnąca selerem roślina o długich gałązkach obrośniętych podłużnymi postrzępionymi na końcach liśćmi. Kojarzona w Polsce ze dawną ludową tradycją, według której podanie napoju z odrobiną lubczyku kochanej osobie powodowało odwzajemnienie przez nią uczucia.

Zobacz też

Zwolnienie dyscyplinarne

Zwolnienie dyscyplinarne to środek przewidziany w Kodeksie pracy stanowiący najbardziej drastyczną formę rozwiązania stosunku pracy, powinien on być stosowany tylko w ostateczności i z dużą rozwagą gdyż może mieć spore konsekwencje dla obu stron.

Pomysł na wakacje. Busem na Bałkany

Rok 2020 postawił pod dużym znakiem zapytania większość naszych planów wakacyjnych. Zamknięte granice, wstrzymane połączenia lotnicze i niepewność, która...

Zegarek – uniwersalne akcesorium

Zegarki znane są już od wielu wieków i towarzyszą człowiekowi każdego dnia - czy to wisząc na ścianie, czy...

Może Cię zainteresuje: