Dokumenty Umowa o pracę na okres próbny - wzór

Umowa o pracę na okres próbny – wzór

-

Umowa o pracę na okres próbny jest bardzo popularna – służy temu, by pracownika przeszkolić oraz sprawdzić jego kompetencje i przydatność na określonym stanowisku pracy. Z obawy przed nadużywaniem przez pracodawców tej formy zatrudnienia (która rzecz jasna gwarantuje mniejsze prawa niż przewidziane np. w umowie o pracę na czas nieokreślony – choćby co do okresów wypowiedzenia) ustawodawca wskazał, że maksymalny czas trwania umowy o pracę na czas próbny wynosi 3 miesiące.

Zawarcie umowy o pracę na czas próbny może poprzedzać nawiązanie stosunku pracy na podstawie każdej umowy o pracę – a więc na czas zastępstwa, na czas określony, na czas nieokreślony. Umowa o pracę na czas próbny może być wypowiedziana w terminie: 3 dni (gdy okres próbny nie przekracza 2 tygodni), 1 tydzień – jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie – w sytuacji (art. 34 pkt. 3 Kodeksu pracy) gdy okres próbny wynosi 3 miesiące. Umowa o pracę na okres próbny powinna być zawarta na piśmie oraz zawierać wszelkie postanowienia, jakie wymagane są dla umowy o pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak sprawdzić, czy licznik nie był cofany?

Cała rzesza handlarzy zajmuje się „odświeżaniem” samochodów z dużym przebiegiem, odświeżaniem ich i cofaniem liczników, a nieświadomi kierowcy kupują te auta jako „ideał od starszego Pana z Niemiec”. Kupując auto używane jesteśmy przez sprzedawców nabijani w butelkę.

Makijaż do czerwonych ust

Czerwone usta we wszelkich odcieniach są obecnie bardzo modne, czasopisma zalewają nas masą inspiracji. Trzeba jednak umiejętnie dobrać pozostałe elementy makijażu, by całość stylizacji była spójna i szykowana.

Zobacz też

Roaming krajowy – informacje

Roaming krajowy to nic innego jak użytkowanie sieci obcego operatora krajowego. Co to oznacza w praktyce i kto może skorzystać z tej usługi? I co najważniejsze – po co korzystać z roamingu krajowego?!

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: