Dokumenty Umowa o pracę na czas określony - wzór

Umowa o pracę na czas określony – wzór

-

Umowa o pracę powinna zostać zawarta na piśmie. Nie ma ściśle określonej formy dla takiej umowy, wiadomo natomiast, że każda umowa o pracę musi zawierać następujące elementy: określać strony umowy (pracodawcę i osobę pracownika), rodzaj umowy (na czas określony/nieokreślony), datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia (premie, dodatki, podstawowa pensja), wymiar czasu pracy oraz termin rozpoczęcia pracy. Zawarcie umowy o pracę na czas określony oznacza, że stosunek pracy wygasa z dniem wskazanym w umowie.

Zgodnie z treścią art. 33 Kodeksu pracy, przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony umowy mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Jednocześnie, by chronić pracownika przed celowym unikaniem zawarcia przez pracodawcę umowy na czas nieokreślony wprowadzono zapis w ustawie, który mówi, że w przypadku, gdy dany pracodawca i pracownik dwukrotnie zawarli już umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy (a przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca) – zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony z mocy prawa jest równoznaczne w skautach z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za porzucenie psa, kota?

Porzucenie psa lub kota jest formą znęcania się nad zwierzęciem, za którą grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Co grozi za sprzedaż rzeczy zajętych przez komornika?

Sprzedanie rzeczy zajętych przez komornika jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności.

Zobacz też

Produkty strukturyzowane, a podatek Belki.

Podatek od zysków kapitałowych sprawia, że zyski z wielu inwestycji maleją niemal o jedną piątą. Trudno się zatem dziwić, że inwestorzy szukają legalnego sposobu, który pozwoli go uniknąć. Po ostatniej nowelizacji Ustawy o ordynacji podatkowej, tylko jeden wariant pozwala na wyeliminowanie podatku Belki. Mowa o sprzedaży produktów finansowych, które pełnią funkcje ubezpieczeniowe. Właśnie taki mechanizm znajduje zastosowanie w przypadku niektórych produktów strukturyzowanych.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: