Dokumenty Umowa o pracę na czas określony - wzór

Umowa o pracę na czas określony – wzór

-

Umowa o pracę powinna zostać zawarta na piśmie. Nie ma ściśle określonej formy dla takiej umowy, wiadomo natomiast, że każda umowa o pracę musi zawierać następujące elementy: określać strony umowy (pracodawcę i osobę pracownika), rodzaj umowy (na czas określony/nieokreślony), datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, a w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia (premie, dodatki, podstawowa pensja), wymiar czasu pracy oraz termin rozpoczęcia pracy. Zawarcie umowy o pracę na czas określony oznacza, że stosunek pracy wygasa z dniem wskazanym w umowie.

Zgodnie z treścią art. 33 Kodeksu pracy, przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony, dłuższy niż 6 miesięcy, strony umowy mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania tej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem. Jednocześnie, by chronić pracownika przed celowym unikaniem zawarcia przez pracodawcę umowy na czas nieokreślony wprowadzono zapis w ustawie, który mówi, że w przypadku, gdy dany pracodawca i pracownik dwukrotnie zawarli już umowę o pracę na czas określony na następujące po sobie okresy (a przerwa między rozwiązaniem poprzedniej a nawiązaniem kolejnej umowy o pracę nie przekroczyła 1 miesiąca) – zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas określony z mocy prawa jest równoznaczne w skautach z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Lęk przed nowymi miejscami – przyczyny, leczenie

Lęk przed nowymi, nieznanymi miejscami jest rodzajem nerwicy lękowej. Często dotyka już małe dzieci, ale również dorosłe osoby. Silny strach powodują nieznane lokalizacje, miejsca do tej pory nieodwiedzane.

Jak tanio urządzić wesele?

Wielkie huczne wesela są dziś często zastępowane skromniejszymi przyjęciami. Czasem jest to spowodowane chęcią zaoszczędzenia lub z trendem skromnych, kameralnych przyjęć weselnych. Istnieje jednak kilka innych sposobów na zorganizowanie wesela po niższej cenie, niekoniecznie rezygnując z jego huczności.

Zobacz też

Jakie są obowiązki dzieci wobec rodziców?

Zazwyczaj prawo skupia się na zagwarantowaniu dziecku jak największej ilości praw w trosce o jego bezpieczeństwo jako osoby nieporadnej życiowo i zależnej od rodziców. Władza rodzicielska sprawowana przez rodziców również opiera się na systemie obowiązków, jakie rodzice mają względem swoich dzieci. Czy zatem małoletni nie ma żadnych obowiązków?

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: