Dokumenty Umowa o pracę na okres próbny - wzór

Umowa o pracę na okres próbny – wzór

-

Umowa o pracę na okres próbny jest bardzo popularna – służy temu, by pracownika przeszkolić oraz sprawdzić jego kompetencje i przydatność na określonym stanowisku pracy. Z obawy przed nadużywaniem przez pracodawców tej formy zatrudnienia (która rzecz jasna gwarantuje mniejsze prawa niż przewidziane np. w umowie o pracę na czas nieokreślony – choćby co do okresów wypowiedzenia) ustawodawca wskazał, że maksymalny czas trwania umowy o pracę na czas próbny wynosi 3 miesiące.

Zawarcie umowy o pracę na czas próbny może poprzedzać nawiązanie stosunku pracy na podstawie każdej umowy o pracę – a więc na czas zastępstwa, na czas określony, na czas nieokreślony. Umowa o pracę na czas próbny może być wypowiedziana w terminie: 3 dni (gdy okres próbny nie przekracza 2 tygodni), 1 tydzień – jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie – w sytuacji (art. 34 pkt. 3 Kodeksu pracy) gdy okres próbny wynosi 3 miesiące. Umowa o pracę na okres próbny powinna być zawarta na piśmie oraz zawierać wszelkie postanowienia, jakie wymagane są dla umowy o pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest Assessment Center?

Assessment Centre czyli centrum oceny przyszłego pracownika to najkosztowniejsza ale zdaniem wielu najbardziej skuteczna metoda rekrutacyjna, stosowana najczęściej przez duże firmy przy poszukiwaniu pracowników na stanowiska menadżerskie.

Odzież motocyklowa – jaką wybrać?

Odzież motocyklowa jest bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego motocyklista, w Polsce nie jest obowiązkowa, lecz z pewnością jazda bez niej to kuszenie losu. W zależności od zastosowania motocykla można dobrać odpowiednią dla siebie odzież.

Zobacz też

Domowa pielęgnacja stóp

Stopy wymagają szczególnej pielęgnacji, gdyż właśnie na nich (podobnie jak pod pachami) znajduje się najwięcej gruczołów potowych. W związku z tym musimy dbać o ich higienę.

Fasolki wszystkich smaków

Harry Potter chyba już na zawsze na dobre zagościł w sercach osób dorosłych i dzieci. To książka, która już...

Wybierz oryginalną i piękną torebkę

Każda kobieta chce świetnie wyglądać w różnych okolicznościach. Zależy nam na niebanalnych stylizacjach, które dodają nam uroku. Chętnie inspirujemy...

Może Cię zainteresuje: