Dokumenty Umowa o pracę na okres próbny - wzór

Umowa o pracę na okres próbny – wzór

-

Umowa o pracę na okres próbny jest bardzo popularna – służy temu, by pracownika przeszkolić oraz sprawdzić jego kompetencje i przydatność na określonym stanowisku pracy. Z obawy przed nadużywaniem przez pracodawców tej formy zatrudnienia (która rzecz jasna gwarantuje mniejsze prawa niż przewidziane np. w umowie o pracę na czas nieokreślony – choćby co do okresów wypowiedzenia) ustawodawca wskazał, że maksymalny czas trwania umowy o pracę na czas próbny wynosi 3 miesiące.

Zawarcie umowy o pracę na czas próbny może poprzedzać nawiązanie stosunku pracy na podstawie każdej umowy o pracę – a więc na czas zastępstwa, na czas określony, na czas nieokreślony. Umowa o pracę na czas próbny może być wypowiedziana w terminie: 3 dni (gdy okres próbny nie przekracza 2 tygodni), 1 tydzień – jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie – w sytuacji (art. 34 pkt. 3 Kodeksu pracy) gdy okres próbny wynosi 3 miesiące. Umowa o pracę na okres próbny powinna być zawarta na piśmie oraz zawierać wszelkie postanowienia, jakie wymagane są dla umowy o pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zabawy dla trzylatka – pomysły

Dziecko gdy osiąga wiek 3 lat jest bardzo ruchliwe, wesołe i poszukuje ciekawych wrażeń. Jest to ciekawy okres w życiu dziecka ale wymaga od rodzica pomysłowości i cierpliwości. Zabawy dla trzylatka powinny być dostosowane do jego rozwoju i tego, czym się interesuje.

Mobbing w pracy

Stwierdzamy fakty i obalamy mity na temat mobbingu! Czym jest mobbing? Jakie formy przybiera? Jakie są jego konsekwencje prawne?

Zobacz też

Jak zapobiegać anemii?

Anemia, czyli niedokrwistość, to stan, w którym stężenie hemoglobiny i liczba czerwonych krwinek we krwi spada poniżej przyjętej normy. Spadek ten manifestuje się m.in. uczuciem ciągłego zmęczenia i osłabienia, apatią, podatnością na infekcje, bólami i zawrotami głowy, brakiem łaknienia, czasem zasłabnięciami. Pilnując diety, da się jednak anemii zapobiec. Wystarczy przestrzegać czterech poniższych rad.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: