Okoliczności Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

-

Przede wszystkim zakupu prezentu nie należy pozostawiać na ostatnią chwilę. Co najmniej dwa tygodnie wcześniej należy porozmawiać z dzieckiem na temat jego przyjaciela oraz wypytać o pomysły naszego malucha, co chciałoby kupić koledze/koleżance. Gdy dziecko potrzebuje naszej pomocy warto porozmawiać z nim o zainteresowaniach przyjaciela, o zabawkach, które już ma, jak wygląda jego pokój, jakie bajki lubi oglądać.

W następnej kolejności zaplanujmy z dzieckiem dzień, w który wybierzemy się na wspólne zakupy. Warto zadbać, aby ten dzień był miłym przeżyciem dla naszej pociechy. W przerwie między zakupami zabierzmy dziecko na lody lub pizzę, aby mogło odpocząć i nabrać sił, ale również zastanowić się nad dotychczas obejrzanymi rzeczami. W sytuacji jeżeli dziecko nie potrafi się zdecydować na zakup, można zapytać – co ono chciałoby dostać na urodziny od przyjaciela. W końcu najbliższy przyjaciel naszego malca z pewnością jest do niego podobny zarówno pod względem charakteru, jak i zainteresowań.

Gdy już dokonamy zakupu dobrze jest w fantazyjny sposób zapakować prezent. Dobrym pomysłem jest zapakowanie rzeczy do kilku pudełek, aby rozbudzić ciekawość solenizanta, podczas rozpakowywania prezentu. Pamiętajmy, iż urodziny najlepszego przyjaciela naszego dziecka są dla niego równie dużym przeżyciem, dlatego rodzice powinni dużo rozmawiać i wspierać dziecko w tym ważnym dla niego dniu.

Urodziny to wielki dzień. Niezależnie od tego czy solenizantem jest nasze dziecko czy jego przyjaciel jest to równie szczególne wydarzenie dla naszej pociechy. Dziecko przeżywa urodziny swojego przyjaciela i dlatego tak ważne jest wsparcie rodziców, aby pomóc w zakupie prezentu i odpowiednio przygotować malca do tej uroczystości.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Macie inne pomysły? Podzielcie się nimi!

Sabina Maćkowicz

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Współudział w przestępstwie – kodeks karny

Jak bronić się przed oskarżeniem o współudział w popełnieniu przestępstwa? Co musimy udowodnić, aby nie ponieść odpowiedzialności karnej? Czy konieczna jest pomoc adwokata? Zagadnieniu współudziału w popełnieniu przestępstwa poświęcono wiele tomów opracowań i komentarzy, dowodzi to tylko jednego - nie jest to zagadnienie łatwe i należy skorzystać z fachowej pomocy adwokata będąc oskarżonym o współudział. Nie zamierzam omawiać formalnych przesłanek i subtelności związanych ze współudziałem w popełnieniu przestępstwa, postaram się przybliżyć praktyczne aspekty tego zagadnienia.

Pasta z suszonych pomidorów – przepis

Pasta z suszonych pomidorów to jedna z wersji pesto. Ten gęsty sos doskonale pasuje do makaronów jak i warzyw.

Zobacz też

Jak zorganizować Dzień Ziemi?

Podczas Dnia Ziemi obchodzonego w Polsce 22 kwietnia odbywają się liczne imprezy, głównie plenerowe, których celem jest promowanie społecznych postaw ekologicznym. W dobie skażenia środowiska sens tego święta jest jak najbardziej uzasadniony.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: