Przede wszystkim zakupu prezentu nie należy pozostawiać na ostatnią chwilę. Co najmniej dwa tygodnie wcześniej należy porozmawiać z dzieckiem na temat jego przyjaciela oraz wypytać o pomysły naszego malucha, co chciałoby kupić koledze/koleżance. Gdy dziecko potrzebuje naszej pomocy warto porozmawiać z nim o zainteresowaniach przyjaciela, o zabawkach, które już ma, jak wygląda jego pokój, jakie bajki lubi oglądać.

W następnej kolejności zaplanujmy z dzieckiem dzień, w który wybierzemy się na wspólne zakupy. Warto zadbać, aby ten dzień był miłym przeżyciem dla naszej pociechy. W przerwie między zakupami zabierzmy dziecko na lody lub pizzę, aby mogło odpocząć i nabrać sił, ale również zastanowić się nad dotychczas obejrzanymi rzeczami. W sytuacji jeżeli dziecko nie potrafi się zdecydować na zakup, można zapytać – co ono chciałoby dostać na urodziny od przyjaciela. W końcu najbliższy przyjaciel naszego malca z pewnością jest do niego podobny zarówno pod względem charakteru, jak i zainteresowań.

Gdy już dokonamy zakupu dobrze jest w fantazyjny sposób zapakować prezent. Dobrym pomysłem jest zapakowanie rzeczy do kilku pudełek, aby rozbudzić ciekawość solenizanta, podczas rozpakowywania prezentu. Pamiętajmy, iż urodziny najlepszego przyjaciela naszego dziecka są dla niego równie dużym przeżyciem, dlatego rodzice powinni dużo rozmawiać i wspierać dziecko w tym ważnym dla niego dniu.

Urodziny to wielki dzień. Niezależnie od tego czy solenizantem jest nasze dziecko czy jego przyjaciel jest to równie szczególne wydarzenie dla naszej pociechy. Dziecko przeżywa urodziny swojego przyjaciela i dlatego tak ważne jest wsparcie rodziców, aby pomóc w zakupie prezentu i odpowiednio przygotować malca do tej uroczystości.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Macie inne pomysły? Podzielcie się nimi!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInstruktaż stanowiskowy – co to jest, na czym polega?
Następny artykułJakie śniadanie do szkoły dla dziecka – pomysły

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here