Okoliczności Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

Jaki prezent dla kolegi, koleżanki dziecka?

-

Przede wszystkim zakupu prezentu nie należy pozostawiać na ostatnią chwilę. Co najmniej dwa tygodnie wcześniej należy porozmawiać z dzieckiem na temat jego przyjaciela oraz wypytać o pomysły naszego malucha, co chciałoby kupić koledze/koleżance. Gdy dziecko potrzebuje naszej pomocy warto porozmawiać z nim o zainteresowaniach przyjaciela, o zabawkach, które już ma, jak wygląda jego pokój, jakie bajki lubi oglądać.

W następnej kolejności zaplanujmy z dzieckiem dzień, w który wybierzemy się na wspólne zakupy. Warto zadbać, aby ten dzień był miłym przeżyciem dla naszej pociechy. W przerwie między zakupami zabierzmy dziecko na lody lub pizzę, aby mogło odpocząć i nabrać sił, ale również zastanowić się nad dotychczas obejrzanymi rzeczami. W sytuacji jeżeli dziecko nie potrafi się zdecydować na zakup, można zapytać – co ono chciałoby dostać na urodziny od przyjaciela. W końcu najbliższy przyjaciel naszego malca z pewnością jest do niego podobny zarówno pod względem charakteru, jak i zainteresowań.

Gdy już dokonamy zakupu dobrze jest w fantazyjny sposób zapakować prezent. Dobrym pomysłem jest zapakowanie rzeczy do kilku pudełek, aby rozbudzić ciekawość solenizanta, podczas rozpakowywania prezentu. Pamiętajmy, iż urodziny najlepszego przyjaciela naszego dziecka są dla niego równie dużym przeżyciem, dlatego rodzice powinni dużo rozmawiać i wspierać dziecko w tym ważnym dla niego dniu.

Urodziny to wielki dzień. Niezależnie od tego czy solenizantem jest nasze dziecko czy jego przyjaciel jest to równie szczególne wydarzenie dla naszej pociechy. Dziecko przeżywa urodziny swojego przyjaciela i dlatego tak ważne jest wsparcie rodziców, aby pomóc w zakupie prezentu i odpowiednio przygotować malca do tej uroczystości.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Macie inne pomysły? Podzielcie się nimi!

Sabina Maćkowicz

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Okres zwrotu z inwestycji alternatywnych

Wzrastająca popularność inwestycji alternatywnych sprawia, że niektóre osoby mogą je postrzegać jako źródło szybkich zysków. Taki pogląd jest jednak zupełnie błędny. W gruncie rzeczy jedyną formą inwestycji alternatywnej, która może zapewnić krótkookresowe profity są inwestycje w surowce na rynku pozagiełdowym (ang. Over The Counter - OTC). Taka forma lokowania środków wiąże się z koniecznością zastosowania sporej dźwigni finansowej, co z olei zwiększa ryzyko finansowe. Poza wspomnianym wyjątkiem wszystkie formy lokowania kapitału w nietypowe aktywa są ukierunkowane na długoterminowy horyzont inwestycyjny (od 3 do 10 lat).

Kto i kiedy płaci do PFRON?

Do wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zobowiązani są przedsiębiorcy, zatrudniający przynajmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy i jednocześnie wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w ich firmach jest mniejszy niż 6%. W określonych okolicznościach możliwe obniżenie wysokości tych obowiązkowych wpłat, rozłożenie na raty i odroczenie zaległych wpłat. Co o wpłatach na PFRON powinien wiedzieć pracodawca? Przedstawiamy kluczowe kwestie.

Zobacz też

Arytmia serca – objawy, przyczyny

Nasze serce jest nadzwyczaj niezwykłym narządem, wykazującym automatyzm. Oznacza to, że wyspecjalizowane komórki same się pobudzają. Dzięki temu możliwy jest skurcz mięśnia sercowego i jego odpowiednia częstość pracy. Odpowiadają za to fizjologiczne struktury, które wchodzą w skład układu bodźcoprzewodzącego.

O czym pamiętać, kupują nowy wężyk do fajki wodnej?

Elastyczne wężyki do shishy odpowiadają za komfort palenia, a po części również za zapach dymu. Jeśli wybierzesz model, który...

Pompa próżniowa – jak wybrać, montować i eksploatować?

Coraz częściej zdarza się, że nawet we własnych domach i mieszkaniach montujemy systemy klimatyzacji. Oczywiście w prywatnych obiektach są...

Może Cię zainteresuje: