Okoliczności Weekend majowy nad morzem - pomysły

Weekend majowy nad morzem – pomysły

-

Turyści odpoczywający nad Bałtykiem nie będą narzekać. Świetnie rozbudowana baza noclegowa, dobre restauracje i świeże powietrze. Minusem może być cena, ale w maju jest szansa, że za wszystko zapłacimy odrobinę mniej. Główną atrakcją w nadmorskich miejscowościach jest – rzecz jasna – morze, ale przecież w Bałtyk można wpatrywać się godzinami. Oprócz tego miasta dbają o inne rozrywki. Zazwyczaj już w majowy weekend odbywają się liczne koncerty i pikniki rodzinne, na które spokojnie możemy wybrać się razem z dziećmi. Trudno wskazać jeden kierunek. Na brak rozrywek nie będzimy narzekać ani w Kołobrzegu, ani w Gdańsku. Każdy znajdzie coś dla siebie w Łebie i w Darłowie.

Na turystów czekają szlaki rowerowe i piesze. Z wielu miejscowości można wybrać się na wycieczki statkiem np. na Bornholm i promem do Kopenhagi. W centrum na każdym kroku są ogródki piwne i smażalnie ryb. Nad morzem jest co zwiedzać. Będąc w Międzyzdrojach można wybrać się do bunkra, gdzie znajduje się jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej. Z Chałup możemy wybrać się do portu we Władysławowie. Port powstał przed wojną i jest jednym z największych portów rybackich nad Bałtykiem. Wiele godzin zajmie nam zwiedzenie obiektów na Helu. Miasto leży na 33 kilometrowym Półwyspie Helskim. Atrakacjami półwyspu są: Fokarium, Latarnia Morska, Muzeum Rybołówstwa i Muzeum Obrony Wybrzeża. Plusem obiektów jest to, że możemy spędzić tam czas, kiedy pogoda okaże się mało wiosenna.

W majowy wekeend możemy zaszyć się w Trójmieście, biorąc jednak pod uwage, że razem z nami zaszyje się tam wiele tysięcy turystów. Trójmiasto jest zawsze oblegane, ale na pewno znajdzie się tu wiele atrakcji dla każdego, bo znakiem rozpoznawczym Trójmiasta jest różnorodność. Piękne plaże, teatry i opera, zabytkowe obiekty, a obok nich oliwskie zoo i sopocki aquapark. Będąc w Trójmieście możemy poznać historię stoczni gdańskiej, możemy także wsiąść w kajaki i płynąc Motławą zwiedzać miasto z perspektywy wody. Będąc w Gdańsku wybierzmy się na Stare Miasto by odwiedzić Neptuna i zajrzeć do Bazyliki Mariackiej, która jest największym na świecie kościołem z cegły. W Sopocie, obowiązkowym punktem wycieczki będzie słynne sopockie molo. To najłduższe molo w Europie. Można zajrzeć także do Opery Leśnej. Wieczorem ożywa tzw. „Monciak”, czyli zagłębie nocnych klubów i drogich restauracji. Będąc w Gdyni możemy obejrzeć ORP Błyskawicę i Dar Pomorza. Atrakcją dla całej rodziny będzie wizyta w Akwarium Gdyńskim. Kiedy zobaczymy już wszystkie zabytki, możemy spokojnie pójść na plaże i odpocząć. Dzień kończymy pyszną rybą.

Co myślicie o spędzeniu majówki nad morzem? Lubicie morze? Dokąd najchętniej byście się wybrali? Dajcie znać!

Poprzedni artykułGdzie na majówkę?
Następny artykułWeekend majowy – pomysły
Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podpaska czy tampon – co wybrać?

Na rynku pojawia się coraz większa ilość producentów różnorodnych podpasek, wkładek i tamponów. Wszystkie tego typu produkty dostępne są w wielu rozmiarach, o różnej jakości czy kształcie. Produkty kuszą niezawodnością, każdy ma stanowić źródło komfortu. Który z produktów zatem wybrać? Zdecydować się na tampon czy podpaskę?

Kurczak curry – przepis

Kurczak curry (curry z kurczaka) to potrawa z kuchni azjatyckiej z dodatkiem warzyw i pikantnych przypraw.

Zobacz też

Jak rozwijać swoją intuicję?

Intuicja (z łac. intuitio, czyli „wejrzenie”, „przeczucie”, „podszept”) to proces myślowy objawiający się jako nagły, niespodziewany przebłysk. Jest procesem, który dopasowuje do danej sytuacji znane już jednostce schematy zachowań.

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: