1) Zaprzyjaźnij się z drożdżami!

Zaopatrz się w drożdże piekarnicze i przygotuj maseczkę na wypryski. Wystarczy tylko je rozgnieść i zalać ciepłą wodą. Po 10 minutach maseczka będzie gotowa do nałożenia na zmiany skórne. Należy trzymać ją około pół godziny, a następnie usunąć dokładnie za pomocą ciepłej wody. Zabieg trzeba powtarzać co dwa dni przez najwyżej miesiąc. Po tym czasie powinno się zaprzestać nakładania maseczki, a jeśli metoda nie przyniosła oczekiwanego efektu, to znak, że nadeszła pora skorzystać z pomocy dermatologa.

2) Zaprzyjaźnij się z bratkiem polnym!

Bratek polny to idealny preparat na wypryski. Możesz pić z niego herbatkę (najlepiej kilka razy dziennie!), przyjmować go w formie tabletek, napar dodawać do kąpieli, robić z niego okłady bądź przemywać nim nieestetyczne zmiany na skórze. Jeżeli wypryski pojawiły się na twarzy, to przygotuj ziołową parówkę, czyli zalej bratka gorącą wodą, a następnie pochyl się nad naczyniem, okryj głowę ręcznikiem i wdychaj opary około 10-15 minut.

Jeśli nie masz w zanadrzu bratka, możesz przygotować inhalacje z rumianku, kwiatu lipy bądź szałwii.

3) Smaruj wypryski!

Wypryski możesz smarować miodem (działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i odkażająco), octem jabłkowym, sokiem z liści aloesu, sokiem z truskawek, a także olejkami eterycznymi – olejkiem drzewa herbacianego, olejkiem kokosowym oraz kosmetycznym olejkiem arganowym.

4) Zwróć uwagę na to, co jesz!

Jedną z przyczyn pojawiania się wyprysków jest niewłaściwa dieta. Osoby, które mają problem ze zmianami skórnymi, powinny unikać pikantnych potraw, fast foodów, sztucznych soków, czekolady, majonezu czy cytrusów. Konieczne jest także ograniczenie spożywania soli. W jadłospisie powinny się natomiast pojawić produkty i potrawy bogate w witaminę A i witaminę B oraz kwasy omega-3.

A Wy jak sobie radzicie z wypryskami? Macie z nimi problem? Należycie do wspomnianych 25%?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here