Choroby Domowe sposoby na wypryski na plecach, ramionach, dekolcie

Domowe sposoby na wypryski na plecach, ramionach, dekolcie

-

1) Zaprzyjaźnij się z drożdżami!

Zaopatrz się w drożdże piekarnicze i przygotuj maseczkę na wypryski. Wystarczy tylko je rozgnieść i zalać ciepłą wodą. Po 10 minutach maseczka będzie gotowa do nałożenia na zmiany skórne. Należy trzymać ją około pół godziny, a następnie usunąć dokładnie za pomocą ciepłej wody. Zabieg trzeba powtarzać co dwa dni przez najwyżej miesiąc. Po tym czasie powinno się zaprzestać nakładania maseczki, a jeśli metoda nie przyniosła oczekiwanego efektu, to znak, że nadeszła pora skorzystać z pomocy dermatologa.

2) Zaprzyjaźnij się z bratkiem polnym!

Bratek polny to idealny preparat na wypryski. Możesz pić z niego herbatkę (najlepiej kilka razy dziennie!), przyjmować go w formie tabletek, napar dodawać do kąpieli, robić z niego okłady bądź przemywać nim nieestetyczne zmiany na skórze. Jeżeli wypryski pojawiły się na twarzy, to przygotuj ziołową parówkę, czyli zalej bratka gorącą wodą, a następnie pochyl się nad naczyniem, okryj głowę ręcznikiem i wdychaj opary około 10-15 minut.

Jeśli nie masz w zanadrzu bratka, możesz przygotować inhalacje z rumianku, kwiatu lipy bądź szałwii.

3) Smaruj wypryski!

Wypryski możesz smarować miodem (działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i odkażająco), octem jabłkowym, sokiem z liści aloesu, sokiem z truskawek, a także olejkami eterycznymi – olejkiem drzewa herbacianego, olejkiem kokosowym oraz kosmetycznym olejkiem arganowym.

4) Zwróć uwagę na to, co jesz!

Jedną z przyczyn pojawiania się wyprysków jest niewłaściwa dieta. Osoby, które mają problem ze zmianami skórnymi, powinny unikać pikantnych potraw, fast foodów, sztucznych soków, czekolady, majonezu czy cytrusów. Konieczne jest także ograniczenie spożywania soli. W jadłospisie powinny się natomiast pojawić produkty i potrawy bogate w witaminę A i witaminę B oraz kwasy omega-3.

A Wy jak sobie radzicie z wypryskami? Macie z nimi problem? Należycie do wspomnianych 25%?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co grozi za ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa?

Przestrzeganie tajemnicy przedsiębiorstwa to obowiązek każdego pracownika. Zbagatelizowanie tego obowiązku może się skończyć zwolnieniem.

Syndrom poaborcyjny – co to jest, na czym polega?

Statystyki mówiące o ilości aborcji szokują – co roku dokonywanych jest około 50 milionów aborcji. Konsekwencje decyzji o usunięciu ciąży często dopadają dopiero po pewnym czasie. Wbrew pozorom na syndrom poaborcyjny cierpią nie tylko niedoszłe matki, ale i ich partnerzy oraz najbliższa rodzina, która wiedziała o ciąży i oczekiwała przyjścia na świta dziecka.

Zobacz też

Dysleksja – objawy

Dysleksja, to według A. Kussmau „ślepota słowna". Jak pisze dalej: "kompletna ślepota tekstu, pomimo dobrego wzroku, intelektu, możliwości posługiwania się mową”. Inna definicja tego problemu brzmi – „Dysleksja jest jednym z wielu różnych rodzajów trudności w uczeniu się. To specyficzne zaburzenie o podłożu językowym…” (Międzynarodowe Towarzystwo Dysleksji).

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: