Choroby Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

-

1) Staraj się unikać gwałtownych ruchów. Zanim wstaniesz rano po przebudzeniu, poprzeciągaj się, rozruszaj ręce i nogi, a dopiero potem powoli podnieś ciało i wstań. Rozpocznij dzień od naprzemiennego prysznica (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem wody).

2) Unikaj długiego stania w jednej pozycji. Kiedy czujesz, że robi Ci się słabo, wypij kawę bądź inny napój zawierający kofeinę.

3) Zrezygnuj z wielogodzinnego opalania się – nadmierna ekspozycja na słońcu nie jest wskazana dla osób z niedociśnieniem. Omijaj z daleka także zadymione miejsca. Jeśli palisz, rzuć papierosy.

4) Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, gdyż ruch przyspiesza krążenie krwi, a tym samym pobudza organizm. Postaw na te dyscypliny, które pomogą Ci uelastycznić naczynia krwionośne, tj. pływanie, jogging, jazdę na rowerze, fitness. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu

5) Staraj się zawsze wysypiać i wypoczywaj, kiedy czujesz taką potrzebę.

6) Jedz niewielkie porcje pożywienia, ale często, żeby uniknąć omdleń. Możesz spożywać więcej soli. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa oraz ryby. Odstaw natomiast tłuszcze zwierzęce i rezygnuj z obfitych posiłków. Pij co najmniej 2-2,5 litry dziennie wody mineralnej, najlepiej wysokosodowej. Sięgaj również po sok z buraków lub z aronii. Zalecane jest picie czarnej herbaty. Po kawę sięgaj z umiarem. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu.

Jeżeli niskie ciśnienie uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy nie można podpisać umowy o dzieło?

Umowa o dzieło (obok umowy zlecenia) stały się popularnymi formami zatrudniania pracowników. Wynika to z faktu, że jej zastosowanie wiąże się z ograniczeniem kosztów finansowych. Są one dużo mniejsze niż w przypadku klasycznej umowy o pracę. Jednak należy pamiętać, że umowa o dzieło ma też swoje ograniczenia. W niektórych sytuacjach jej stosowanie jest niedopuszczalne.

Jakie buty w góry?

Buty w górach to podstawa. Niewygodną bluzkę zawsze możemy zdjąć, w przypadku butów sprawa nie jest już taka prosta. Ważne też, by były to buty wygodne, dostosowane do górskich warunków, na odpowiedniej podeszwie. Zdecydowanie nie powinny to być delikatne sandały czy trampki. W takich butach oczywiście da się wejść na szczyt, bo jak wiadomo Polak potrafi, ale chodzi też o to, by nie utrudniać górskich wędrówek innym i zejść bezpiecznie na dół. Jeszcze jedna ważna kwestia, wcale nie musimy wydawać fortuny, by w odpowiednie buty się zaopatrzyć.

Zobacz też

Jak przygotować się do wyjazdu do internatu?

Zamieszkanie w internacie jest dość stresującym wydarzeniem. Obawy wynikają w głównej mierze z konieczności dużej samodzielności, ale także z prozaicznych powodów, jak niewiedza z kim trzeba będzie mieszkać, jakie będą wymagania. Internat jest też dużym przeskokiem z domu rodzinnego i trzeba radzić sobie między innymi z tęsknotą, bez względu na to, z jakiego typu szkołą mamy do czynienia. Ewentualne trudności mogą napotkać na każdego zamieszkującego internat ucznia.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: