Choroby Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

-

1) Staraj się unikać gwałtownych ruchów. Zanim wstaniesz rano po przebudzeniu, poprzeciągaj się, rozruszaj ręce i nogi, a dopiero potem powoli podnieś ciało i wstań. Rozpocznij dzień od naprzemiennego prysznica (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem wody).

2) Unikaj długiego stania w jednej pozycji. Kiedy czujesz, że robi Ci się słabo, wypij kawę bądź inny napój zawierający kofeinę.

3) Zrezygnuj z wielogodzinnego opalania się – nadmierna ekspozycja na słońcu nie jest wskazana dla osób z niedociśnieniem. Omijaj z daleka także zadymione miejsca. Jeśli palisz, rzuć papierosy.

4) Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, gdyż ruch przyspiesza krążenie krwi, a tym samym pobudza organizm. Postaw na te dyscypliny, które pomogą Ci uelastycznić naczynia krwionośne, tj. pływanie, jogging, jazdę na rowerze, fitness. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu

5) Staraj się zawsze wysypiać i wypoczywaj, kiedy czujesz taką potrzebę.

6) Jedz niewielkie porcje pożywienia, ale często, żeby uniknąć omdleń. Możesz spożywać więcej soli. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa oraz ryby. Odstaw natomiast tłuszcze zwierzęce i rezygnuj z obfitych posiłków. Pij co najmniej 2-2,5 litry dziennie wody mineralnej, najlepiej wysokosodowej. Sięgaj również po sok z buraków lub z aronii. Zalecane jest picie czarnej herbaty. Po kawę sięgaj z umiarem. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu.

Jeżeli niskie ciśnienie uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pierogi – przepis

Pierogi to tradycyjna polska potrawa, ale nie tylko. Występują one również w sąsiadujących z naszą ojczyzną krajach, takich jak Litwa, Rosja, Białoruś, Ukraina, ale można je spotkać także w innej, ciekawej wersji we Włoszech, a nawet w Chinach czy Japonii.

Czy można dostać alimenty bez rozwodu?

Obowiązek alimentacyjny nie jest ściśle związany z orzeczeniem przez sąd o rozwodzie małżonków. Świadczenie sobie wzajemnej pomocy i przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny jest obowiązkiem przede wszystkim osób pozostających w małżeństwie. W związku z tym roszczenia jednego z małżonków o pomoc finansową ze strony drugiego - stanowią podstawę dla sądu dla zasądzenia alimentów.

Zobacz też

Co to jest pępkówka i jakie zwyczaje jej towarzyszą?

„Dziecko nieopite – dziecko chorowite”? To przysłowie przyświeca każdej męskiej imprezie, kiedy jeden z kumpli zostaje ojcem. Niektórzy tworzą, że pępkówka odbywa się zawsze, bez względu na to, czy na świat przyjdzie pierwsze, czy dziesiąte dziecko; czy narodzi się syn, czy córka.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: