Choroby Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

-

1) Staraj się unikać gwałtownych ruchów. Zanim wstaniesz rano po przebudzeniu, poprzeciągaj się, rozruszaj ręce i nogi, a dopiero potem powoli podnieś ciało i wstań. Rozpocznij dzień od naprzemiennego prysznica (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem wody).

2) Unikaj długiego stania w jednej pozycji. Kiedy czujesz, że robi Ci się słabo, wypij kawę bądź inny napój zawierający kofeinę.

3) Zrezygnuj z wielogodzinnego opalania się – nadmierna ekspozycja na słońcu nie jest wskazana dla osób z niedociśnieniem. Omijaj z daleka także zadymione miejsca. Jeśli palisz, rzuć papierosy.

4) Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, gdyż ruch przyspiesza krążenie krwi, a tym samym pobudza organizm. Postaw na te dyscypliny, które pomogą Ci uelastycznić naczynia krwionośne, tj. pływanie, jogging, jazdę na rowerze, fitness. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu

5) Staraj się zawsze wysypiać i wypoczywaj, kiedy czujesz taką potrzebę.

6) Jedz niewielkie porcje pożywienia, ale często, żeby uniknąć omdleń. Możesz spożywać więcej soli. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa oraz ryby. Odstaw natomiast tłuszcze zwierzęce i rezygnuj z obfitych posiłków. Pij co najmniej 2-2,5 litry dziennie wody mineralnej, najlepiej wysokosodowej. Sięgaj również po sok z buraków lub z aronii. Zalecane jest picie czarnej herbaty. Po kawę sięgaj z umiarem. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu.

Jeżeli niskie ciśnienie uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Omaha – zasady gry

Omaha to odmiana pokera posiadająca dużo podobieństw do najbardziej popularnej pokerowej gry - Texas Holdem. Jednak ta pierwsza dostarcza graczom większą ilość kombinacji, co skutkuje często większymi pulami na stole. Do gry potrzebna jest pełna talia (pięćdziesiąt dwie karty).

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów...

Zobacz też

Jak radzić sobie z grypą żołądkową?

Grypa Ĺźołądkowa naleĹźy do grupy chorób infekcyjnych. Pojawia się nagle, niespodziewanie i – co najgorsze – właściwie nie da się jej zapobiegać. Do zakaĹźenia rotawirusem, który jest główną przyczyną grypy Ĺźołądkowej, dojść moĹźe bowiem w róĹźnych okolicznościach, m.in. przez zjedzenie nieumytego owocu/warzywa, wypicie zanieczyszczonej wody, bezpośredni kontakt z osobą chorą bądĹş styczność z rzeczami, których osoba chora uĹźywała (np. ręcznikiem czy nieumytymi naczyniami).

Czy karta pamięci ma wpływ na jakość zdjęć?

W aparatach analogowych jakość kliszy miała niebagatelny wpływ na jakość zdjęć. We współczesnych aparatach cyfrowych rolę kliszy przejęły karty...

Ekspres przelewowy do kawy – co warto o nim wiedzieć

Zastanawiasz się nad zakupem profesjonalnego ekspresu do kawy? Z pewnością warto zwrócić uwagę na ekspres przelewowy. W poniższym wpisie...

Może Cię zainteresuje: