1) Staraj się unikać gwałtownych ruchów. Zanim wstaniesz rano po przebudzeniu, poprzeciągaj się, rozruszaj ręce i nogi, a dopiero potem powoli podnieś ciało i wstań. Rozpocznij dzień od naprzemiennego prysznica (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem wody).

2) Unikaj długiego stania w jednej pozycji. Kiedy czujesz, że robi Ci się słabo, wypij kawę bądź inny napój zawierający kofeinę.

3) Zrezygnuj z wielogodzinnego opalania się – nadmierna ekspozycja na słońcu nie jest wskazana dla osób z niedociśnieniem. Omijaj z daleka także zadymione miejsca. Jeśli palisz, rzuć papierosy.

4) Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, gdyż ruch przyspiesza krążenie krwi, a tym samym pobudza organizm. Postaw na te dyscypliny, które pomogą Ci uelastycznić naczynia krwionośne, tj. pływanie, jogging, jazdę na rowerze, fitness. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu

5) Staraj się zawsze wysypiać i wypoczywaj, kiedy czujesz taką potrzebę.

6) Jedz niewielkie porcje pożywienia, ale często, żeby uniknąć omdleń. Możesz spożywać więcej soli. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa oraz ryby. Odstaw natomiast tłuszcze zwierzęce i rezygnuj z obfitych posiłków. Pij co najmniej 2-2,5 litry dziennie wody mineralnej, najlepiej wysokosodowej. Sięgaj również po sok z buraków lub z aronii. Zalecane jest picie czarnej herbaty. Po kawę sięgaj z umiarem. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu.

Jeżeli niskie ciśnienie uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here