Choroby Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

Jak radzić sobie z niskim ciśnieniem?

-

1) Staraj się unikać gwałtownych ruchów. Zanim wstaniesz rano po przebudzeniu, poprzeciągaj się, rozruszaj ręce i nogi, a dopiero potem powoli podnieś ciało i wstań. Rozpocznij dzień od naprzemiennego prysznica (zaczynaj i kończ chłodnym strumieniem wody).

2) Unikaj długiego stania w jednej pozycji. Kiedy czujesz, że robi Ci się słabo, wypij kawę bądź inny napój zawierający kofeinę.

3) Zrezygnuj z wielogodzinnego opalania się – nadmierna ekspozycja na słońcu nie jest wskazana dla osób z niedociśnieniem. Omijaj z daleka także zadymione miejsca. Jeśli palisz, rzuć papierosy.

4) Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, gdyż ruch przyspiesza krążenie krwi, a tym samym pobudza organizm. Postaw na te dyscypliny, które pomogą Ci uelastycznić naczynia krwionośne, tj. pływanie, jogging, jazdę na rowerze, fitness. Staraj się ćwiczyć na świeżym powietrzu

5) Staraj się zawsze wysypiać i wypoczywaj, kiedy czujesz taką potrzebę.

6) Jedz niewielkie porcje pożywienia, ale często, żeby uniknąć omdleń. Możesz spożywać więcej soli. Twoja dieta powinna być bogata w owoce, warzywa oraz ryby. Odstaw natomiast tłuszcze zwierzęce i rezygnuj z obfitych posiłków. Pij co najmniej 2-2,5 litry dziennie wody mineralnej, najlepiej wysokosodowej. Sięgaj również po sok z buraków lub z aronii. Zalecane jest picie czarnej herbaty. Po kawę sięgaj z umiarem. Zrezygnuj całkowicie z alkoholu.

Jeżeli niskie ciśnienie uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie, zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dzielić wyrazy w Wordzie?

W programie MS Word możliwe jest zarówno automatyczne dzielenie wyrazów w całym dokumencie, jak i ręczne dzielenie wyrazów we wskazanym fragmencie tekstu.

Oszczędności podczas kryzysu

Funkcjonowanie w warunkach kryzysu stawia przed firmą szczególne wymagania. To, co „uszło by płazem” w korzystnych warunkach gospodarczych zupełnie nie ma racji bytu podczas zapaści gospodarczej. Nie może być zatem mowy o jakimkolwiek marnowaniu zasobów, nieracjonalności i niewłaściwym gospodarowaniu.

Zobacz też

Kruche babeczki – przepis

Słodkie wypieki to zapewne przysmak dla wielu z nas. Co więcej, jeżeli wykonanie takiego smacznego deseru nie zajmuje dużo czasu, to automatycznie przepis wykorzystuje się bardzo często, tworząc coraz to nowsze i smaczniejsze warianty. Tak jest z kruchymi babeczkami. Ich zrobienie to zwykle chwila, smakują wszystkim, stanowią doskonały dodatek do kawy czy herbaty i znikają z talerza błyskawicznie. Więcej nawet – są one piękną i estetyczną ozdobą każdego stołu. Poniżej prezentuję ciekawy i bardzo łatwy przepis na smaczne i słodkie babeczki z kruchego ciasta ze słodkimi masami.

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: