Choroby Objawy zapalenia ucha u dziecka

Objawy zapalenia ucha u dziecka

-

Zapalenie ucha środkowego u dzieci może mieć charakter ostry lub przewlekły. Zdecydowanie bardziej bolesne jest to pierwsze, choć zdarza się, że chorobie nie towarzyszą żadne specyficzne objawy, a o tym, że doszło do infekcji ucha może świadczyć jedynie wydzielina, która może pojawić się po kilku dniach choroby.

Schorzeniu w formie ostrej towarzyszą najczęściej następujące objawy:
– ból ucha – przeważnie nasila się nocą. Dzieci kilkuletnie potrafią ten ból zlokalizować i określić (przeważnie jako uwieranie lub gniecenie). Niemowlęta przeważnie sygnalizują dolegliwość pocieraniem główki o poduszkę lub dotykaniem, pocieraniem bolesnej okolicy; mogą też pociągać się za chore ucho. Sygnałem alarmowym może być też płacz podczas karmienia – co może sugerować, że dziecko odczuwa ból w czasie czynności ssania
– gorączka – przeważnie wysoka, sięgająca nawet 40ºCelsjusza. Czasem może to być jedynie stan podgorączkowy lub temperatura niezbyt wysoka
– rozdrażnienie
– senność
– płaczliwość
– nudności, wymioty
– niechęć do jedzenia
– szum w uszach i upośledzenie słuchu – objawy te dotyczą dzieci nieco starszych.
– wyciek z ucha – może pojawić się po kilku dniach od rozpoczęcia się choroby. Jeśli zapalenie ucha środkowego przebiegało praktycznie bezobjawowo, wyciek może być jedynym objawem informującym o przebyciu choroby lub też potwierdzeniem wystąpienia schorzenia, kiedy objawy były nieswoiste.

objawy zapalenia uchaphotoxpress.com

Przewlekłe zapalenie ucha środkowego jest przeważnie następstwem nieleczonego lub niedoleczonego stadium ostrego, ale może być także skutkiem alergii lub nawracających, częstych ostrych zapaleń ucha. Może ono objawiać się uczuciem zapchania ucha i upośledzeniem słuchu.

Co robicie, gdy zaobserwujecie u dziecka niepokojące objawy wskazujące na chorobę?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Katarzyna Kieś-Kokocińska – ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej specjalnością jest genetyka. Pracowała m.in. jako mikrobiolog w dużym zakładzie produkcyjnym z branży spożywczej. Od kilku lat związana z nowymi mediami. Jej artykuły można znaleźć w wielu internetowych serwisach i w wydawnictwach drukowanych. Pasjonatka natury, nowoczesnych technologii i telepracy.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Cierpię na niezaspokojoną ciekawość świata – od zawsze. Uwielbiam podróże – te małe i te duże, przy czym każda z nich musi mieć sens. A jest nim poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jestem niezależna (co niektórych doprowadza do szewskiej pasji), jak każdy szanujący się Lew chadzam własnymi drogami (najczęściej w towarzystwie psa), stawiam sobie wysoko poprzeczkę, mam własne zdanie, a moim ulubionym pytaniem - od czasów dzieciństwa - jest: „dlaczego?”.

Pisanie to jedna z moich pasji, podobnie jak dzielenie się wiedzą. Odkąd pamiętam, fascynowały mnie biologia i związki człowieka z naturą. W zrozumieniu mechanizmów tych zjawisk bardzo pomogły mi studia (również te podejmowane bodaj od przedszkola w ogrodzie i wśród menażerii mieszkającej w domu moich Dziadków). Kiedy zrozumiałam, że nie uda mi się wykopać żywego dinozaura na pustyni Gobi, zapałałam miłością do genetyki. I tak weszłam w świat struktur o wymiarach mikro oraz nano.

Uważam, że każdy z nas został przez naturę obdarowany potężnym potencjałem – drzemią w nas siły, dzięki którym możemy cieszyć się życiem,  realizować marzenia i – co bardzo ważne – odbudowywać zdrowie. Trzeba jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm,  przywiązywać wagę do zdrowych nawyków i czuć się częścią natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak założyć rachunek dewizowy?

W banku możemy otworzyć rachunek bankowy w walutach wymienialnych, zwany także kontem dewizowym. Przeznaczony jest on zarówno dla osób prawnych jak i fizycznych. Prowadzony jest najczęściej w czterech podstawowych walutach wymienialnych: dolar amerykański (USD), frank szwajcarski (CHF), funt brytyjski (GBP) oraz euro (EUR). Rachunek może być prowadzony jako terminowy lub płatny na każde żądanie. W zależności od ustaleń danej instytucji na trzy, sześć, dwanaście, dwadzieścia cztery czy trzydzieści sześć miesięcy.

Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego?

Ukaranie kierowcy mandatem drogowym podlega przedawnieniu, jednakże nie należy się tym sugerować, gdyż ściąganie płatności mandatów następuje w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zaś organem egzekucyjnym jest w tym przypadku nie komornik, lecz naczelnik Urzędu Skarbowego.

Zobacz też

Zarobki w call center

Call center to praca wybierana przede wszystkim przez studentów. Ile zarabia się w Polsce „na słuchawce”? Na jakie wynagrodzenie może liczyć telemarketer?

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: