Choroby Zapalenie pochwy - leczenie

Zapalenie pochwy – leczenie

-

Zapalenie pochwy leczy się różnymi środkami – z arsenału medycyny konwencjonalnej lub też naturalnymi metodami. Zawsze jednak dobieranymi w zależności od tego, jaki czynnik wywołał chorobę.

W leczeniu zapalenia pochwy i regeneracji jej środowiska stosuje się:
– Środki likwidujące czynnik patogenny – leki przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i zwalczające pierwotniaki, podawane dopochwowo w formie globulek lub doustnie w postaci tabletek. – Zdecydowana większość tych lekarstw wydawana jest na receptę. Bez recepty dostaniemy tylko naturalne preparaty.
– Preparaty przywracające właściwy, kwaśny odczyn pochwy – np. żel Multi-Gyn – zawiera m.in. wyciąg z aloesu, działa leczniczo i profilaktycznie.
– Środki wspomagające rozwój prawidłowej mikroflory – w aptekach dostępne są gotowe preparaty zawierające charakterystyczne dla pochwy szczepy bakteryjne. Stosuje się je dopochwowo (np. Lactovaginal).
Zioła i inne naturalne środki działające przeciwzapalnie, antyseptycznie, łagodząco.
zapalenie pochwy leczenie terapia

photoxpress.com

Jeśli wystąpią pierwsze objawy zapalenia pochwy, można spróbować łagodzić je domowymi metodami:
– stosując płukania i irygacje pochwy oraz nasiadówki – używa się do tego naparów z rumianku, nagietka, odwaru z kory dębu, lub gotowych preparatów czy mieszanek ziołowych; zielarze polecają też zakładanie tamponów nasączonych środkami roślinnymi;
– regulując przemianę materii oraz zmieniając nawyki żywieniowe: trzeba wyeliminować cukier z diety – pod każdą postacią (jest to szczególnie ważne przy nawracających grzybicach), oraz produkty na drożdżach (zjadać należy pieczywo przygotowywane na naturalnym zakwasie i z pełnoziarnistej mąki), wprowadzić fermentowane przetwory mleczne (kefiry, jogurty, zsiadłe mleko), zwiększyć ilość spożywanych warzyw a ograniczyć słodkie owoce.

Uwaga!

Uwaga: jeśli zapadnie decyzja, że wstępnie leczenie przeprowadzi się w domu, a przykre objawy nie ustępują po kilku dniach takiej kuracji, bezwzględnie należy udać się do lekarza.

Czy byłaś u lekarza w w związku ze swoją dolegliwością?

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Katarzyna Kieś-Kokocińska – ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej specjalnością jest genetyka. Pracowała m.in. jako mikrobiolog w dużym zakładzie produkcyjnym z branży spożywczej. Od kilku lat związana z nowymi mediami. Jej artykuły można znaleźć w wielu internetowych serwisach i w wydawnictwach drukowanych. Pasjonatka natury, nowoczesnych technologii i telepracy.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Cierpię na niezaspokojoną ciekawość świata – od zawsze. Uwielbiam podróże – te małe i te duże, przy czym każda z nich musi mieć sens. A jest nim poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jestem niezależna (co niektórych doprowadza do szewskiej pasji), jak każdy szanujący się Lew chadzam własnymi drogami (najczęściej w towarzystwie psa), stawiam sobie wysoko poprzeczkę, mam własne zdanie, a moim ulubionym pytaniem - od czasów dzieciństwa - jest: „dlaczego?”.

Pisanie to jedna z moich pasji, podobnie jak dzielenie się wiedzą. Odkąd pamiętam, fascynowały mnie biologia i związki człowieka z naturą. W zrozumieniu mechanizmów tych zjawisk bardzo pomogły mi studia (również te podejmowane bodaj od przedszkola w ogrodzie i wśród menażerii mieszkającej w domu moich Dziadków). Kiedy zrozumiałam, że nie uda mi się wykopać żywego dinozaura na pustyni Gobi, zapałałam miłością do genetyki. I tak weszłam w świat struktur o wymiarach mikro oraz nano.

Uważam, że każdy z nas został przez naturę obdarowany potężnym potencjałem – drzemią w nas siły, dzięki którym możemy cieszyć się życiem,  realizować marzenia i – co bardzo ważne – odbudowywać zdrowie. Trzeba jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm,  przywiązywać wagę do zdrowych nawyków i czuć się częścią natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Analiza fundamentalna rynku

Zamierzając rozpocząć przygodę z inwestowaniem na giełdach papierów wartościowych dobrze jest poznać zasady wyboru odpowiedniej spółki do naszej inwestycji. Pomocna w tym okaże się analiza fundamentalna. Jest ona narzędziem do oceny poszczególnych sektorów i wyboru spośród dostępnych konkretnej firmy, w którą zamierzamy ulokować własne środki.

Najciekawsze Parki Narodowe w Polsce

W Pienińskim Parku Narodowym warto zamieszkać w malowniczej Szczawnicy, położonej nad Dunajcem (rzeką piękną, ale też niebezpieczną) i wejść na szczyt o nazwie Trzy Korony. Widok ze szczytu jest jedyny w swoim rodzaju – niepowtarzalny, budzący podziw i pokorę wobec natury.

Zobacz też

Jak zachować się z dzieckiem na plaży?

Plaża jest miejscem wypoczynku. Jest przestrzenią publiczną, w której każdy ma prawo przebywać. Szczególnie latem na plaży wypoczywa tłum ludzi, którzy niekoniecznie będą wyrozumiali i cierpliwi wobec hałaśliwych zabaw dzieci.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: