480 ml śmietany (niskotłuszczowej 10-12%),
1 laska wanilii,
2 kawałki cynamonu,
5 goździków,
2 gwiazdki anyżu,
5 żółtek,
125 g cukru,
175 g gorzkiej czekolady (rozpuszczonej)

 • Krok pierwszy

  Rozcinamy wanilię i wyjmujemy, właściwie wyciskamy z niej nasiona za pomocą noża. Wkładamy je do rondla razem ze śmietaną, goździkami, anyżem i cynamonem. Mieszaninę musimy teraz zagotować i odstawić.

 • Krok drugi

  Miksujemy żółtka z cukrem do otrzymania jajecznej masy.

 • Krok trzeci

  Do masy żółtkowej dodajemy powoli masę śmietanowa. Mieszamy i całą miksturę przekładamy do rondla. Stawiamy ją na planik i gotujemy, aż zgęstnieje.

 • Krok czwarty

  Do tak powstałej masy dodajemy gorzką roztopioną czekoladę i dokładnie mieszamy.

 • Krok piąty

  Teraz nasze przyszłe lody przekładamy do maszynki do lodów i mrozimy w niej przez około 20 minut.

 • Krok szósty

  Lody są już gotowe. Będą znakomicie smakowały posypane świeżymi owocami, takimi jak maliny czy wiśnie. Smacznego!

 • Znacie inny przepis na Lody czekoladowe? Podzielcie się nim w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeniwe gołąbki – przepis
Następny artykułLong Island – drink

 

 

 

 

Irena Grummich - od listopada 2007 roku, wraz z mężem - Andrzejem, prowadzi blog kulinarny Kuchnia Ireny i Andrzeja. Państwo Grummich publikują również w wydawnictewach związanych z kuchnią i gotowaniem, prowadzą międzyblogowy konkurs "Gotuj po polsku!", którego patronatem jest producent Oleju Kujawiskiego. Są specjalistami działu Kulinaria serwisu SPEC.PL, który wzbogacają nie tylko w swoje przepisy, ale również w autorskie zdjęcia.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Nasze dwie największe pasje to gotowanie i podróże. Łączymy je na co dzień w kuchni, przygotowując potrawy z różnych stron świata, a te prawdziwe podróże dalekie i bliskie dostarczają nam kulinarnych inspiracji.

Od dawna pasjonuje nas gotowanie, a największe doświadczenie zdobyliśmy, prowadząc blog kulinarny, który nazwaliśmy Kuchnia Ireny i Andrzeja.

Zaczęliśmy od dzielenia się naszymi ulubionymi, sprawdzonymi wcześniej przepisami , a z czasem zaczęliśmy sięgać po przepisy zamieszczane na portalach kulinarnych oraz te pochodzące z innych zaprzyjaźnionych blogów.

Właśnie ta dostępność do źródeł, jaką daje internet oraz ciekawość świata, sprawiły, że zaczęliśmy sięgać po oryginalne przepisy pochodzące z kuchni innych krajów.

To zaowocowało tym, że w 2009 roku podróżowaliśmy wirtualnie "Z Widelcem po Europie".

W tymże czasie odwiedziliśmy 45 europejskich państw, w których przygotowaliśmy 425 bardziej lub mniej charakterystycznych potraw dla kuchni danego narodu.

Rok 2010 to podróż „Z Widelcem przez kuchnie obu Ameryk” w czasie której odwiedzimy prawie 40 państw wchodzących w skład Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Nie zapominamy oczywiście o korzeniach czyli naszej rodzimej kuchni. W 2008 i 2009 organizowaliśmy międzyblogowe zabawy kulinarne pod hasłem „Gotujemy po polsku!”, którym patronował producent Oleju Kujawskiego. Na jesień planujemy kolejną, trzecią już edycję.


Zobacz stronę Kuchni Ireny i Andrzeja u nas:

- O autorze - Kuchnia Ireny i Andrzeja

Zobacz blog internetowy autorki porad:

- Kuchnia Ireny i Andrzeja - Blog kulinarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here