Ciąża Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

-

Jest wiele sposobów uprawiania seksu, które nie opierają się na wprowadzaniu męskiego penisa do pochwy kochanki. Na pierwszym miejscu należy wymienić miłość francuską, która polega na pobudzaniu narządów płciowych za pomocą ust i języka. Inną alternatywą klasycznego stosunku jest seks analny, w którym penetracja nie dotyczy waginy, ale kobiecego odbytu. Jeszcze inną formę kontaktów seksualnych stanowi petting obejmujący intensywne pieszczoty okolic płciowych. Również w tym przypadku ewentualny wytrysk ma miejsce poza drogami rodnymi kobiety.

Teoretycznie wszystkie wymieniane sposoby uprawiania miłości nie niosą ze sobą ryzyka ciąży. Należy jednak pamiętać, że w każdym przypadku, kiedy męskie nasienie znajdzie się w okolicy kobiecych narządów płciowych istnieje możliwość zapłodnienia. Może się to zdarzyć zarówno w kontaktach oralnych, jak i w przypadku seksu analnego. Przy tej drugiej opcji zakładamy, że nasienie znajdzie się w odbycie, jednak z powodu bliskiej lokalizacji anusa i pochwy, sperma może dostać się do dróg rodnych. Dlatego należy być tu bardzo ostrożnym i najlepiej zabezpieczyć odpowiednio obszar narządów płciowych przed taką ewentualnością.

Podczas pettingu mężczyzna pieszcząc kobietę, może nieświadomie przenieść na palcach własne nasienie do jej waginy. Również tak zwany stosunek przerywany, polegający na wyjęciu penisa z kobiecej pochwy, zanim nastąpi ejakulacja, nie daje antykoncepcyjnej pewności. Należy mieć bowiem świadomość, że przed wytryskiem z członka wydobywa się tak zwana wydzielina preejakulacyjna, w której, podobnie jak w spermie, mogą znajdować się plemniki.

Właściwie więc każdy kontakt męskiego penisa z pochwą partnerki niesie potencjalne ryzyko ciąży. Jeżeli zatem decydujemy się na doświadczenia seksualne, najlepiej zadbajmy wcześniej o odpowiednią antykoncepcję. Będziemy wtedy mogli cieszyć się wzajemną bliskością bez zbędnego stresu. Nie ulegajmy niesprawdzonym radom znajomych i nie polegajmy w tym zakresie na przeczuciach. Niespodziewanie może się bowiem okazać, że z pozoru niewinne igraszki w łóżku mogą zaowocować dwiema kreseczkami na ciążowym teście.

Gdzie szukalibyście informacji na temat życia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zaplanować lekcję angielskiego z dzieckiem?

Brakuje Ci pomysłów jeśli chodzi o planowanie domowych zajęć? Lepiej trafić nie mogłeś! Poniżej przeczytasz o tym, z jakich elementów powinna się składać idealna lekcja języka angielskiego.

Co grozi za niezgłoszenie wynajmu mieszkania w urzędzie skarbowym?

Za niezgłoszenie wynajmu mieszkania w urzędzie skarbowym grozić mogą sankcje karne skarbowe.

Zobacz też

Zabawki militarne – za i przeciw?

Największym dylematem, z jakim borykają się współcześni rodzice jest kupowanie dziecku zabawek militarnych. Niektórzy rodzice wychodzą z założenia, iż syna można wychować na prawdziwego mężczyznę, tylko za pomocą tego typu gadżetów.

Wkrótce zostaniesz mamą? O tych gadżetach warto pomyśleć!

Jako przyszła mama na pewno nie możesz doczekać się spotkania z maleństwem. W trzecim trymestrze pojawia się syndrom wicia...

Urządź swoje wnętrze i… śpij spokojnie. Dobre łóżko to podstawa!

Wybierając łóżko zazwyczaj mamy na uwadze to, by pasowało do stylu wnętrza. Słusznie, ponieważ jest ono najważniejszym meblem w...

Może Cię zainteresuje: