Szkolenia z zakresu prawa zamówień publicznych dla zamawiających odnoszą się do pracowników sektora rządowego i samorządowego, którzy biorą udział w poszczególnych etapach procesu zakupu dostaw, usług i robót budowlanych dla swojej organizacji. Ich program powinien zawierać takie elementy jak: omówienie sposobów planowania postępowania, zasady sporządzania ogłoszenia i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ), metody badania i oceny złożonych ofert, wybór oferty i informowanie o wynikach postępowania, regulacje dotyczące unieważniania postępowań, badania treści odwołań, postępowanie w przypadku odwołań skierowanych do Krajowej Izby Odwoławczej itd.

Uwaga!

Organizacja szkoleń dotyczących prawa zamówień publicznych dla wykonawców odbywa się na podobnych zasadach, jednak rozważania podejmuje się tu z innej perspektywy. Treść kursu powinna skupiać się nie tylko na ogólnych zasadach stosowania ustawy, ale również na praktycznych problemach dotyczących procedur przygotowywania oferty odpowiadającej na ogłoszenie, przepisów regulujących treść umów i środków ochrony prawnej.

Pomimo różnych spojrzeń na sprawy związane z zagadnieniami stosowania Prawa Zamówień Publicznych w zależności od tego, czy uczestnicy są wykonawcami czy zmawiającymi, zasadne wydaje się także organizowanie szkoleń bez podziału na ich odrębne grupy. Odbycie kursu ogólnego zastosowania regulacji z zakresu zamówień publicznych pozwala na przyjęcie szerszej perspektywy przez szkolonego, co może być przydatne w przypadku pracowników na wyższych stanowiskach i koordynujących lub nadzorujących prace działów.

Co myślicie o szkoleniach z zakresu zamówień publicznych? A może już braliście w jakimś udział? Podzielcie się doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWebcast – co to jest?
Następny artykułSzkolenie z asertywności – na czym polega?

Katarzyna Aleksandrzak – absolwentka psychologii specjalizująca się w psychoedukacji i szkoleniach metodami aktywnymi. Prócz licznych staży, doświadczenie zdobywała podczas treningów superwizowanych w szkole trenerów Grupa TROP. Autorka scenariuszy szkoleniowych.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Kilka lat temu ukończyłam studia z zakresu psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Psychologia odkąd pamiętam była moją pasją i z tą myślą wybierałam kierunek kształcenia. Zarówno uczelnia, jak i praca na stażach, praktykach, a później zawodowa, pozwoliły mi odkryć znacznie więcej zastosowań znajomości tej dziedziny nauki niż się spodziewałam. Najciekawsze jest dla mnie łączenie jej z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniem w marketingu z naciskiem na jego internetową formę czy też w e-learningu i szeroko pojętym zarządzaniu.

Interesuję się także metodyką szkoleń, ukończyłam specjalizację z psychoedukacji metodami aktywnymi. Swoją przyszłość zawodową łączę z pracą trenera kompetencji miękkich. Zawsze lubiłam też pracę z tekstami, co pozwala mi od wielu lat wykonywać zawody, w których umiejętność sprawnego posługiwania się słowem pisanym jest niezbędna. Żeby ponieść swoje zdolności w tym zakresie odbyłam studia podyplomowe o specjalizacji Edytorstwo Współczesne, na kierunku Edytorstwa i Krytyki Tekstu Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Prywatnie jestem mamą bliźniaczek i większość mojego wolnego czasu spędzam ze swoimi dziećmi. Pozostałe chwile uwielbiam poświęcać na czytanie – literatura to moja największa pasja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here