Edukacja Wykorzystanie e-learningu w szkole

Wykorzystanie e-learningu w szkole

-

Bogactwo technik, jakimi dysponuje e-learnig pozwala również na urozmaicenie zajęć. Można posłużyć się zarówno formą e-learningu prowadzonego z użyciem internetu, jak i tej opartej na wiedzy zebranej w kursy na płytach CD/DVD.

Na szczególną uwagę w związku z wykorzystaniem e-learningu w edukacji szkolnej zasługuje program Interkl@sa, zapoczątkowany w 1998 roku, mający na celu propagowanie i edukowanie w zakresie wykorzystania nowych technologii w nauczaniu. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć pod adresem www.interklasa.pl . Interkl@sa to również portal dedykowany zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Jest regularnie aktualizowany o newsy z obszaru nowych technologii oraz różnych dyscyplin naukowych. Zawiera bogatą bazę wiedzy podzieloną na poszczególne „przedmioty”, na przykład działy: geografia, historia, język polski itd. W obrębie każdego z nich znajdziemy vademecum – miejsce, gdzie zestawiono szeroki zakres informacji tematycznych, a nawet udostępniono możliwość zadawania pytań ekspertom. Są tu także gotowe lekcje on-line, w formie prezentacji na temat wybranych zagadnień z obszaru programu nauczania.

Uwaga!

Prezentacje są interaktywne, umożliwiają wykonywanie ćwiczeń i sprawdzanie poprawności udzielanych odpowiedzi. Po każdą taką lekcją użytkownicy portalu mogą umieszczać swoje komentarze. Dodatkowo, znajdziemy tam działy przeznaczone dla nauczycieli, które zawierają przykładowe scenariusze zajęć, sprawdzianów i obowiązujące podstawy programowe. Są tu także informacje dla zainteresowanych wychowaniem przedszkolnym, nauczaniem zintegrowanym i wprowadzaniem urozmaicenia w realizacji przedmiotów zawodowych.

Bardzo, bardzo bogata i interesująco skonstruowana baza wiedzy zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów oraz rodziców. Uwagę przyciąga też mnogość artykułów pisanych przez fachowców i metodyków, w których każdy rodzic dzieci w różnym wieku znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dodatkowo forum dyskusyjne, z podziałem na odrębne sekcje dla uczniów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych. Wszystko to okraszone jest garścią ciekawostek, które mogą stanowić element przykuwający uczniów podczas lekcji.

Co myślicie o wykorzystywaniu metod e-learningowych w szkole? Podzielcie się opiniami.

Katarzyna Aleksandrzak

Katarzyna Aleksandrzak – absolwentka psychologii specjalizująca się w psychoedukacji i szkoleniach metodami aktywnymi. Prócz licznych staży, doświadczenie zdobywała podczas treningów superwizowanych w szkole trenerów Grupa TROP. Autorka scenariuszy szkoleniowych.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Kilka lat temu ukończyłam studia z zakresu psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Psychologia odkąd pamiętam była moją pasją i z tą myślą wybierałam kierunek kształcenia. Zarówno uczelnia, jak i praca na stażach, praktykach, a później zawodowa, pozwoliły mi odkryć znacznie więcej zastosowań znajomości tej dziedziny nauki niż się spodziewałam. Najciekawsze jest dla mnie łączenie jej z nowoczesnymi technologiami, wykorzystaniem w marketingu z naciskiem na jego internetową formę czy też w e-learningu i szeroko pojętym zarządzaniu.

Interesuję się także metodyką szkoleń, ukończyłam specjalizację z psychoedukacji metodami aktywnymi. Swoją przyszłość zawodową łączę z pracą trenera kompetencji miękkich. Zawsze lubiłam też pracę z tekstami, co pozwala mi od wielu lat wykonywać zawody, w których umiejętność sprawnego posługiwania się słowem pisanym jest niezbędna. Żeby ponieść swoje zdolności w tym zakresie odbyłam studia podyplomowe o specjalizacji Edytorstwo Współczesne, na kierunku Edytorstwa i Krytyki Tekstu Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.

Prywatnie jestem mamą bliźniaczek i większość mojego wolnego czasu spędzam ze swoimi dziećmi. Pozostałe chwile uwielbiam poświęcać na czytanie – literatura to moja największa pasja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Psychoza paranoidalna – objawy, leczenie

Spotykając się z określeniem „psychoza paranoidalna” nie bardzo wiemy co z tym fantem zrobić. Przeszukując internet natykamy się na kilka wersji interpretacjitej definicji, co potęguje ogólną dezinformację. Niektórzy psychozę paranoidalną uważająza tożsamą ze schizofrenią paranoidalną (F 20.0). W schizofrenii paranoidalnej dominujące są względnie trwałe, często paranoidalne urojenia.

Kiedy przysługuje urlop okolicznościowy?

Pojęcie urlopu okolicznościowego związane jest z szeregiem losowych sytuacji, dotyczących prywatnego życia pracownika. W przypadku ich zaistnienia ma on prawo do skorzystania z tego przywileju. Warto zaznaczyć, że urlop okolicznościowy przyznawany jest na żądanie zainteresowanej osoby.

Zobacz też

Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne pracowników

Każdy przedsiębiorca zatrudniający pracowników jest zobowiązany do dokonania ich zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, naliczania należnych składek na ubezpieczenia i przekazanie ich z podziałem na poszczególnefundusze - społeczny, zdrowotny, Fundusz Pracy i Gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Są to podstawowe obowiązki pracodawców których niedotrzymanie grozi poważnymi konsekwencjami.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: