Finanse osobiste Kto oferuje plany systematycznego oszczędzania?

Kto oferuje plany systematycznego oszczędzania?

-

Przychodząc do banku można się spotkać z sytuacją, w której proponowane produkty nie są stworzone przed dany bank. Coraz częściej różnego rodzaju instytucje finansowe współpracują z bankami w celu zwiększenia sprzedaży oferowanych przez siebie usług. Nabywając na przykład w banku polisolokatę, tak naprawdę kupujemy ją od towarzystwa ubezpieczeń, podobnie jest z niektórymi programami systematycznego oszczędzania. Ze względu na prowadzenie danego produktu przez inny podmiot bardzo często mamy możliwość nabycia go nie tylko w bankach lecz również u pośredników finansowych oraz w firmach doradztwa finansowego.

Coraz częściej firmy pośredniczące kuszą nas dodatkowymi prezentami, jeśli zdecydujemy się zacząć oszczędzać w ciągu najbliższych dni. Uważajmy jednak na ładnie opakowane prezenty, może się okazać, że skoro firmy stać na drogie prezenty to znaczy, że w trakcie trwania produktu zarobią na nas i odbiją sobie jeszcze początkowe wydatki. Sprawdźmy zatem czy podobny produkt bez prezentu nie jest korzystniejszy cenowo.

Plany systematycznego oszczędzania, proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe wyróżnia sposób lokowania środków. Często deponowane są one w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych, umożliwiających większe zyski pod warunkiem akceptacji odpowiedniego ryzyka inwestycyjnego.

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do konkretnego programu systematycznego oszczędzania przeanalizujmy szczegółowe warunki przystąpienia do niego. Sprawdźmy taryfę opłat oraz to o banki zapisują drobnym drukiem. Podejmujmy świadome wybory produktów, pamiętając, że świadome wybory rodzą się w domu, a nie w pośpiechu podczas standardowej obsługi w oddziałach banku.

Zdecydowalibyście się przystąpić do programu systematycznego oszczędzania? Podzielcie się opiniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Prezenty ślubne – pomysły

Praktyczne prezenty dla nowożeńców, takie jak żelazko, ręczniki czy pościel powoli odchodzą do lamusa. Jaki prezent jest najodpowiedniejszy dla młodej pary?

Galaretka wegetariańska – przepis

Galaretka wegetariańska przyrządzana jest z żelatyną, która zawiera składniki pochodzenia zwierzęcego, nie jest to do końca danie typowo wegetariańskie.

Zobacz też

Umowa ubezpieczenia – wzór

Umowa ubezpieczenia została uregulowana w Kodeksie...

Naturalne peruki po chemioterapii – poradnik przed zakupem

Naturalne peruki znajdują zastosowanie przy różnych okazjach. Między innymi – korzystają z nich osoby, które przeszły chemioterapię – formę...

Markowe polskie obuwie i torebki – najwyższa jakość oraz oryginalne wzornictwo

W przypadku obuwia jakość ma ogromne znaczenie. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zakupił niskogatunkowe buty. Trudno w...

Może Cię zainteresuje: