Zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie:
1. Zaczynamy od szyi. Kładziemy prawą dłoń na głowie i ciągniemy ją w prawo, rzecz jasna delikatnie, tak aby poczucie zniknięcie napięcia w karku – trzymamy tak prze 20 sekund. To samo robimy w lewą stronę.
2. Prawą rękę opieramy na biodrze, a lewą unosimy w górę, jednocześnie pochylając się w bok. Staramy się wyciągnąć rękę jak najdalej w górę – trwa to około 10 sekund. To ćwiczenie wspaniale rozciąga zastany kręgosłup. To samo powtarzamy na druga stronę.
3. Uginamy nogi lekko w kolanach, splatamy dłonie przed sobą i zaokrąglamy kark, wytrzymujemy 20 sekund.
4. Stoimy wyprostowani z rękami w górze i delikatnie zaczynamy zginać się do dołu, tak aby ręce swobodnie opadały w dół. Nie wolno nam „sprężynować ciała” – to fatalne dla kręgosłupa, chodzi o łagodne pochylenie na tyle na ile pozwoli nam nasz kręgosłup.
5. Dalej mamy nogi ugięte w kolanach, lewą rękę przekładamy przez klatkę piersiową i staramy się wyciągnąć jak najbardziej w bok, a drugą, delikatnie, łapiemy za łokieć i rozciągamy w ten sposób mięśnie barku, wytrzymujemy 15 sekund. To samo robimy w drugą stronę.
6. Prawa rękę zakładamy za głowę i łapiemy za bark, z tyłu pleców. Drugą ręką łapiemy za łokieć i delikatnie ciągniemy w bok przez około 15 sekund, potem zmieniamy ręce i robimy to samo w druga stronę.
7. Stoimy na jednej nodze (lewej) a prawą dłonią łapiemy za prawa stopę i staramy się zachować równowagę i jednocześnie kolana trzymać razem. Potem zmieniamy nogę na której stoimy, w każdej pozycji wytrzymujemy po 20 sekund. Jest to świetne ćwiczenie na rozciągniecie mięśni śródstopia.
8. Kładziemy się na plecach, jedna noga jest ugięta a drugą staramy się wyprostować nad głową, przytrzymując ją obiema rękami, po 15 sekundach zmieniamy stronę.
9. Leżymy na plecach, lewa nogę przekładamy na prawą stronę ciała, tak aby nas przeważyła, ręce trzymamy wyprostowane w bok. Wytrzymujemy w tej pozycji 20 sekund a potem zmieniamy stronę. Jest to idealne ćwiczenie na rozciągnięcie mięśni brzucha po intensywnych ćwiczeniach.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto jeść śniadanie?
Następny artykułDieta rybna

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here