Fitness Jak ćwiczyć dłonie?

Jak ćwiczyć dłonie?

-

1. Poruszaj dłońmi raz w lewo, raz w prawo. Niech przylegają cały czas do ciała.

2. Wyprostuj palce obydwu dłoni najmocniej jak możesz, wytrzymaj tak 5 sekund, potem zwiń palce w pięść i też spróbuj wytrzymać tak 5 sekund. Powtórz ćwiczenie kilka razy.

3. Połóż na stole dłonie i przedramiona, wyobraź sobie, że grasz na pianinie. Naciskaj na stół każdym palcem z osobna.

ćwiczenia dłoniFot. sxc.hu

4. Spróbuj zrobić z dłoni fale. Podnieś wszystkie palce, a następnie każdego po kolei opuszczaj zgrabnie w dół.

5. Połóż dłonie prawej ręki na stół, lewą ręką podnoś i opuszczaj powoli każdy palec.

W niektórych sklepach sportowych lub rehabilitacyjnych są dostępne urządzenia do ćwiczeń dłoni.

1. Piłeczka jeżyk do ćwiczeń dłoni – piłeczka posiada miękkie kolce, może służyć również do masażu. Piłeczka jest poręczna, można schować ją do torebki czy plecaka.
Ściskaj piłeczkę kilka razy dziennie przez około 2 minuty.

2. Ringo gładkie lub z miękkimi kolcami – również może służyć do masażu. Jest poręczne, zawsze można nosić je przy sobie. Ściskaj ringo kilka razy dziennie przez około 2 minuty.

Znacie inne ćwiczenia na dłonie? Napiszcie, jak je wykonywać.

Sylwia Załuńska

Sylwia Załuńska – absolwentka Studium Zdrowia i Urody, instruktorka rekreacji ruchowej. Fitness to jej praca i wielka pasja. Jej przepis na zdrowie to aktywny tryb życia i zdrowe odżywianie. Wegetarianka od 7 lat.

 

Nasz specjalista pisze o o sobie:

Od zawsze lubiłam sport, w ćwiczeniach fitness zakochałam się od pierwszych zajęć. Zawsze staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi sprzętu na siłowni czy nowych form zajęć.

Swoją wiedzę i doświadczenie staram się jak najgorliwiej przelewać na papier i dzielić się nią ze wszystkimi zainteresowanymi.

Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia,  egzystuję w zgodzie z naturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Nadżerka szyjki macicy – przyczyny, objawy, leczenie

Niektórzy ginekolodzy nieco żartobliwie mówią, iż kobiety dzielą się na trzy grupy: te, które miały, mają lub będą miały nadżerkę. Problem ten dotyczy sporej ilości kobiet, dlatego warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Najlepsza zagryzka do wódki

Śledzik do wódki jest idealną zagryzką, jednak ich lista nie kończy się tylko na tych, które można uznać już za niemalże legendarne przekazywane i zagryzane z dziada pradziada.

Zobacz też

Stwardnienie rozsiane – informacje

Stwardnienie rozsiane jest chorobą, na którą...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: