Należy przyjąć, że im młodsza kobieta tym na bardziej odważnie wycieniowaną, fryzurę może sobie ona pozwolić. Włosy, jeśli będą dobrze ostrzyżone, po każdym umyciu i wymodelowaniu na długo zachowają swój wygląd. Zaletą wyżej wspomnianego uczesania, jest fakt, iż nie musimy się troszczyć o ich codzienne układanie. Niestety jest to możliwe tylko pod warunkiem, że są profesjonalnie obcięte. Jeśli chodzi o ich stylizację to wystarczy, na umyte włosy, nałożyć piankę i wymodelować włosy według własnej fantazji lub zdecydować się na wygładzenie ich prostownicą.

Cięcie i stylizacja

Cieniowanie włosów to osobisty sprawdzian umiejętności, dla każdego fryzjera.. Nawet jeśli włosy są bardzo cienkie to profesjonalne strzyżenie zwiększy, przynajmniej optycznie, ich ilość. Zawsze powinno się włosy ciąć na sucho i niezbędne jest użycie do tego specjalnych nożyczek fryzjerskich.

Takie wystrzępione kosmyki włosów bardzo odmładzają twarz, podkreślają to co w niej najlepsze, a tuszują braki. Włosy cieniowane polecane są kobietom, których rysy twarzy wymagają złagodzenia. Jeśli zaczeszemy je do przodu to ukryją kurze łapki wokół oczu. Kosmyki wycieniowane na karku zasłonią zbyt pełną szyję. Co więcej – takie strzyżenie to pole do popisu dla osób, lubiących wymyślanie nowych i ciekawych fryzur.

Wspaniale na wycieniowanych włosach prezentują się pasemka oraz balejaż. Wymienione zabiegi koloryzacyjne podkreślą puszystość włosów oraz nadadzą im wrażenie jakby były muskane wiatrem. Czasami warto zdecydować się na pasemka w kilku odcieniach – to sprawi, iż włosy będą wydawać się grubsze

Panie o długich i wycieniowanych włosach nie muszą często chodzić do fryzjera aby ten skorygował ich fryzurę. To raczej problem kobiet z krótszymi włosami. Powinny one przynajmniej raz na miesiąc udać się do fryzjera.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zrobić, by włosy szybciej rosły?
Następny artykułFryzury na wesele – jak zrobić samodzielnie?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here