Jeśli chcemy, aby nasze działania przyniosły pożądany efekt – długie i piękne włosy – musimy działać zdecydowanie i to na dwóch frontach jednocześnie. Kuracje stosujemy do wewnątrz ciała jak i zewnętrznie. Powinnyśmy wzbogacić swą dietę w minerały i witaminy (głównie typu B, która odpowiada na ich sprężystość i połysk). Warto przyjmować również suplementy np. wyciąg ze skrzypu.

Dieta

Ma ona kluczowe znacznie w walce o gęstą i długa czuprynę. Powinno się zwiększyć ilość spożywanych ryb, kasz, ryżu niełuskanego oraz razowego pieczywa – źródeł cynku, żelaza, minerałów. Możemy również wzbogacić naszą dietę w jajka, kolejne źródło protein – niezbędnych do produkcji kreatyny czyli budulca włosa. Warto używać również więcej oliwy z oliwek. Można ją spożywać, jak również dodawać do maseczek na włosy. Warto także płukać włosy w oleju rycynowym, który wzmacnia bardzo strukturę włosów.

Kosmetyki

Włosy są bardzo wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dlatego myjąc głowę warto używać szamponu odżywiającego oraz (raz w tygodniu) robić maseczkę nawilżającą. Warto również pamiętać o tym, iż szybszy wzrost włosów równa się lepsze ukrwienie skóry. Codzienny masaż głowy przy użyciu olejku z rozmarynu bądź toników, kupionych w salonie fryzjerskim, powinno zwiększyć wzrost włosa.

Z domowych sposobów poleca się stosowanie drożdży, zwykłych lub kupionych w aptece. Jeśli wybierzemy spożywcze to czeka nas picie, niezbyt smacznego napoju, przyrządzanego z drożdży rozpuszczonych w wodzie lub mleku. Są one bardzo skuteczne, gdyż zawierają proteiny i witaminę B. Nie jest to zabieg zbyt miły, ale piękno wymaga poświęceń.

Kuracje roślinne

Od wieków stosuje się zioła do leczenia różnych schorzeń, więc można spokojnie używać ich w celu wzmocnienia włosów. Warto wiec, ni bacząc na ich smak, pić napary ze skrzypu polnego, stosować płukanki z mięty, rozmarynu oraz pokrzywy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta w ciąży
Następny artykułFryzury z włosów cieniowanych – krok po kroku

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here