Cięcie włosów powinno być zdecydowane i mocno cieniowane, bez grzywki. Jeżeli już ktoś ma grzywkę, to dobrze ukryć ją zaczesując na bok. Najlepsze są dłuższe włosy, które można lekko zakręcić na lokówce, dodając im sprężystości. Loki odwrócą wzrok od twarzy, a długie, proste włosy ją optycznie wyszczuplą. Możemy w tym celu upiąć włosy do góry lub ostrzyc je krótko i wycieniować. Wskazane są pazurki i niezbyt puszyste fryzury. Przy aplikacji różu pamiętajmy o właściwym kierunku nakładania kosmetyku: od kości policzkowych ku dołowi, zabieg ten sprawi wrażenie wyszczuplenia twarzy.

Czego unikać:

– Krótkich fryzur, które tylko uwydatnia krągłość twarzy
– Fryzur z włosów półdługich z prostą grzywką
– Gładkich upięć i włosów mocno zaczesanych do tyłu
– Fryzur, które odsłaniają skronie i pełne policzki

Jak się czesać:

1. Włosy powinny być ostrzyżone starannie i mocno wycieniowanie.
2. Jeśli mas grzywkę – zaczesuj ją na bok.
3. W przypadku długich włosów warto je kręcić za pomocą lokówki. Fryzurze doda to sprężystsi, zaś loki odwrócą wzrok od twarzy.
4. Długie i proste włosy również optycznie wydłużają twarz.
5. Sprawdzi się fryzura z długich włosów, swobodnie opadających na ramiona (i zakrywające policzki) z wycieniowanymi, postrzępionymi końcówkami.
6. Przy włosach półdługich – podwijaj końcówki, tak aby opadały na ramiona.
7. Na krótkich włosach sprawdzi się trwała lub mocno wycieniowane strzyżenie z końcówkami zachodzącymi na policzki.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKwadratowa twarz – jak dobrać fryzurę?
Następny artykułZatrucie pokarmowe – objawy

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here