Cena – jeśli nastawiamy się na kupno solidnego komputera do gier, a mimo to chcemy wydać jak najmniej, to zdecydowanie bardziej opłaca się kupić PC stacjonarny. Przede wszystkim poszczególne podzespoły są znacznie tańsze, a poza tym można je łatwiej wymienić w sytuacji, gdy np. chcemy zmienić grafikę lub procesor na lepszy. Laptopy najczęściej tworzą zamkniętą strukturę i ewentualna wymiana części kosztuje dużo więcej.

Awaryjność – tutaj również komputer stacjonarny ma więcej zalet. Większość obecnie produkowanych laptopów tworzona jest taśmowo z myślą o sprawnym działaniu dopóki nie pojawi się pierwsza usterka. Ponadto im nowsze laptopy, tym trudniej znaleźć do nich ewentualne części wymienne w razie awarii. Pod tym względem znacznie lepiej wygląda sytuacja z PC stacjonarnymi, głównie ze względu na bardziej otwartą strukturę i tańsze części.

Funkcjonalność i wygoda – tutaj można polemizować, gdyż zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop dobrze sprawdzają się w biurze czy w domu. Jeśli wiemy, że grać będziemy wyłącznie w jednym miejscu to wartozdecydować się na kupno komputera stacjonarnego. Jeśli często wyjeżdżamy i zależy nam na mobilności, wtedy laptop jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Możliwości sprzętowe – w zasadzie nie ma żadnych różnic między oboma typami komputera. Za to różnicę na pewno odczujemy pod względem wspomnianej już ceny – taka sama konfiguracja sprzętowa w laptopie wyniesie nas nawet o kilkaset złotych więcej niż w przypadku PC stacjonarnego.

Uwaga!

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, w ogólnym rozrachunku zwycięża komputer stacjonarny. Zdecydowane atuty laptopa to możliwość użytkowania w dowolnym miejscu i czasie oraz mniejsza objętością i lżejsza waga. Jeśli jednak wiemy, że z komputera będziemy korzystać w określonym miejscu oraz zależy nam na jak najmniejszym wydatku, to lepszym wyborem będzie PC stacjonarny.

Z jakiego sprzętu korzystacie do gier i dlaczego wybraliście akurat ten? Czekamy na Wasze opinie!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie są przyczyny omdleń?
Następny artykułPierwsza pomoc przy omdleniach i zasłabnięciach

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here