Gry Co jest lepsze do gier - komputer czy laptop?

Co jest lepsze do gier – komputer czy laptop?

-

Cena – jeśli nastawiamy się na kupno solidnego komputera do gier, a mimo to chcemy wydać jak najmniej, to zdecydowanie bardziej opłaca się kupić PC stacjonarny. Przede wszystkim poszczególne podzespoły są znacznie tańsze, a poza tym można je łatwiej wymienić w sytuacji, gdy np. chcemy zmienić grafikę lub procesor na lepszy. Laptopy najczęściej tworzą zamkniętą strukturę i ewentualna wymiana części kosztuje dużo więcej.

Awaryjność – tutaj również komputer stacjonarny ma więcej zalet. Większość obecnie produkowanych laptopów tworzona jest taśmowo z myślą o sprawnym działaniu dopóki nie pojawi się pierwsza usterka. Ponadto im nowsze laptopy, tym trudniej znaleźć do nich ewentualne części wymienne w razie awarii. Pod tym względem znacznie lepiej wygląda sytuacja z PC stacjonarnymi, głównie ze względu na bardziej otwartą strukturę i tańsze części.

Funkcjonalność i wygoda – tutaj można polemizować, gdyż zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop dobrze sprawdzają się w biurze czy w domu. Jeśli wiemy, że grać będziemy wyłącznie w jednym miejscu to wartozdecydować się na kupno komputera stacjonarnego. Jeśli często wyjeżdżamy i zależy nam na mobilności, wtedy laptop jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Możliwości sprzętowe – w zasadzie nie ma żadnych różnic między oboma typami komputera. Za to różnicę na pewno odczujemy pod względem wspomnianej już ceny – taka sama konfiguracja sprzętowa w laptopie wyniesie nas nawet o kilkaset złotych więcej niż w przypadku PC stacjonarnego.

Uwaga!

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, w ogólnym rozrachunku zwycięża komputer stacjonarny. Zdecydowane atuty laptopa to możliwość użytkowania w dowolnym miejscu i czasie oraz mniejsza objętością i lżejsza waga. Jeśli jednak wiemy, że z komputera będziemy korzystać w określonym miejscu oraz zależy nam na jak najmniejszym wydatku, to lepszym wyborem będzie PC stacjonarny.

Z jakiego sprzętu korzystacie do gier i dlaczego wybraliście akurat ten? Czekamy na Wasze opinie!

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Twarde zarządzanie personelem – zalety i wady

Czy autokratyczne kierowanie się sprawdza? Jedno jest pewne... Autokrata zawsze wie lepiej i sam podejmuje decyzje. Nie liczy się ze zdaniem innych a za sprzeciw surowo karze. To charakterystyka kierownika - autokraty. We współczesnych organizacjach w kierowaniu ludźmi częściej stawia się na partycypację, delegowanie uprawnień i pracę zespołową. Czy zatem jest jeszcze możliwe zarządzanie w sposób autorytarny? Wbrew pozorom znalezienie jednoznacznej odpowiedzi nie jest proste.

Usuwanie znamion – przeciwwskazania

Jak to jest z tymi pieprzykami – usuwać je czy ich nie usuwać? Dzięki coraz większej wiedzy ludzi dotyczącej profilaktyki dotyczącej chorób nowotworowych, a także pogłębieniu informacji o czerniaku złośliwym, od kilku lat zwracamy uwagę na znamiona barwnikowe, które znajdują się na naszej skórze, a nazywane są popularnie pieprzykami.

Zobacz też

Na czym polega wywoływanie zdjęć?

Wywoływanie negatywu jest stosunkowo prostą czynnością i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy nam koreks, czyli plastikowa, światłoszczelna puszka wyposażona w spiralę, na którą nawijamy negatyw i odczynniki chemiczne.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: