Gry Gothic 2 - jak zabić smoka?

Gothic 2 – jak zabić smoka?

-

Przemierzając świat, natkniemy się na kilka rodzajów smoków. Istnieje jednak pewna podstawowa zasada eliminacji owych gadów. Mianowicie, należy podbiec do potwora, uderzyć kilka razy i natychmiastowo schować się za jakąś przeszkodę (najczęściej jest to półka skalna), po czym napić się mikstury leczniczej. Po zregenerowaniu zdrowia czynność powtarzamy aż do skutku, którym jest oczywiście zgon smoka.

Pomimo uniwersalnej metody, na każdego ze smoków istnieje osobny sposób, który potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Przy eksterminacji Pandrodora (zielony smok zamieszkujący bagna) pomocni będą napotkani towarzysze. Mowa tu o Cipherze i Rodzie – dwójce łowcy smoków, którzy ostrzą sobie zęby na gadzie łupy. Podczas walki starajmy się tak angażować w pojedynek, by to oni byli głównym celem smoka, nie my. Po kilkudziesięciu machnięciach powinno być po problemie.

Feomathara (zamieszkuje szczyt wulkanu) – jak i każdego innego smoka – można poskromić przy pomocy czaru Zmniejszenie Potwora (sprzedaje go chociażby Zuris w Khorinis). Smok w miniaturowych rozmiarach nie powinien sprawiać żadnego problemu dla wprawionego wojownika.

Lodowy smok Finkregh podatny jest na czar Przyzwanie Demona. Wystarczy wykorzystać zaklęcie i spoglądać, jak nasz podwładny bezproblemowo radzi sobie z wielką skałą lodu.

Feodarona należy pokonać w standardowy sposób, jednak warto zabrać ze sobą towarzysza imieniem Angar. Zasada podobna jak przy zielonym smoku – walczymy tak, aby uwaga gada spadała na naszego towarzysza.

Ostatni Smok-Ożywieniec jest bardzo wytrzymałym przeciwnikiem. Jednak nie ma istot niezniszczalnych. Wystarczy potraktować go czterema zwojami Burzy Ognia i podziwiać, jak potwór kona w bólu.

Zobacz film o tym, jak zabić smoka:

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

Wojciech Onyśków

Wojciech Onyśków – aktualnie student politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od ponad trzech lat pracuje jako redaktor dla MiastaGier, strony poświęconej elektronicznej rozrywce. Zajmuje się głównie pisaniem zapowiedzi, relacji z pokazów, recenzji, a czasami także felietonów – wszystko oczywiście w powiązaniu z grami.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Swoją karierę związaną z dziennikarstwem zaczynałem, pisząc recenzje książek dla wszelakiej maści fan-zinów. Po pewnym czasie, nabierając cennego doświadczenia, postanowiłem przebranżowić się na gry – czyli coś, co kocham praktycznie od urodzenia. Takim oto sposobem trafiłem do Miasta Gier, gdzie rezyduję do tej pory.

Pierwszy komputer dostałem w wieku trzech lat, tak więc od małego szkraba obcuję z grami, co owocuje dość sporą wiedzą na ich temat. W wolnych chwilach nie stronię także od literatury – głównie fantastyka i sci-fi, lecz nie gardzę także dobrze przemyślanym kryminałem.

Uwielbiam znajdować się w sytuacjach kryzysowych, gdy czas nagli, a cel zdaje się być nieosiągalny. Wychodzę z założenia, iż nie ma rzeczy niemożliwych… oczywiście w ramach zdrowego rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Garbienie się – ćwiczenia

Garb jest wynikiem powiększenia kifozy piersiowej. Kifoza jest to wygięcie łukowate kręgosłupa w kierunku grzbietu. Powstaje w dzieciństwie lub rozwija się z czasem, na przykład przez złą postawę ciała. Aby temu zapobiec, należy pamiętać o czynnikach zapobiegawczych, na przykład ćwiczeniach bądź też przyrządach pomocniczych.

Pierogi z soczewicą – przepis

Soczewica zaliczana jest do roślin strączkowych, uprawiana była już przez naszych starożytnych przodków w Grecji, Rzymie czy Egipcie. Jej pożywne nasiona zawierają takie witaminy jak: A, B1, B2, B6 i C. Soczewica jest bogata również w magnez, fosfor, potas i wapń. 100 g soczewicy to tylko 330 kalorii.

Zobacz też

Poduszki dekoracyjne – aranżacje, gdzie, jak położyć?

Dom powinien być dla nas oazą spokoju i szczęścia, gdzie możemy się zrelaksować, odpocząć i nabrać sił do zmierzenia się z kolejnymi życiowymi wyzwaniami. Podczas gdy trendy w aranżacji wnętrz i wzornictwie zmierzają coraz bardziej ku minimalizmowi, prostocie i surowości, naturalną ludzką potrzebą jest potrzeba ciepła i przytulności, którą to dać nam mogą z pozoru tak błahe przedmioty, jakimi są poduszki. Gdy położymy na nich głowę po ciężkim dniu pracy, od razu zapominamy o wszelkich trudach i troskach. Jeżeli zaś spełniają one dodatkowo funkcję dekoracyjną, z pewnością warte są one naszej uwagi.

Wiosenny luz, czyli bluzy na wiosnę

Bluza dresowa to, po dżinsach i t-shircie, najbardziej wszechstronny ubiór. Jej sportowy charakter nie przeszkadza zestawiać ją w zupełnie niesportowych...

Uwielbiane przez dzieci maskotki ze Świnką Peppą

Świnka Peppa jest jedną z ulubionych bohaterek kreskówek dla dzieci w Polsce. Wiele z nich codziennie towarzyszy uroczej śwince...

Może Cię zainteresuje: