Gry Jak grać w Farmera? Zasady

Jak grać w Farmera? Zasady

-

Generalnie rzecz biorąc gracz skupia się w grze na rozbudowaniu swojej farmy i uzyskaniu jak największych zysków. Farmer łączy w sobie elementy ekonomiczne (handel produktami, inwestowanie zdobytych środków), zręcznościowe, a częściowo również strategiczne. Farmer może również hodować zwierzęta (i uzyskiwać z tego dodatkowy dochód): kury, krowy, świnie.

Można też wybrać wersję bardziej zróżnicowaną pod względem fabuły. Istnieje np. wersja w której gracz wciela się w rolę farmera, którego zadaniem jest odbudowanie zniszczonej wioski. W niektórych wersjach tej gry można również, poza podstawową działalnością w postaci hodowli roślin i zwierząt, produkować przetwory produktów z farmy (jaja, mięso). W tym celu gracz buduje rodzaj fabryki. wiąże się to z wyższym poziomem analizy wydatków i przychodów. Zadanie to należy wykonać w możliwie krótkim czasie.

Ciekawostką jest fakt, że prototypem współczesnego farmera w wersji online jest gra planszowa Superfarmer (pierwotna nazwa: Hodowla zwierzątek), którą stworzył ponad pół wieku temu polski matematyk Karol Borsuk. Jej reguły oparte są więc na zasadach matematycznych, a w zamyśle autora gra miała być ćwiczeniem takich umiejętności jak liczenie, planowanie, ocena ryzyka, planowanie. W tej grze również trzeba wcielić się w rolę farmera (hodującego zwierzęta). Gracz rozwija podlegające mu stado, ale musi uważać na przebywające w okolicy wilki i lisy, które mogą zmniejszyć liczebność stada. Do gry potrzebne są : cztery plansze, dwie dwunastościenne kostki, sto dwadzieścia kartoników przedstawiających zwierzęta, cztery małe i cztery duże psy wykonane z plastiku.

Poniżej prezentacja jak grać w Farmera?:

Lubicie grać w Farmera? Jakie gry przeglądarkowe byście polecili? Podzielcie się swoimi opiniami.

Norbert Banasiak

Norbert Banasiak - ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada różnorodne doświadczenie redaktorsko-dziennikarskie. Współpracował m.in. z Gazetą Prawną,  portalem i miesięcznikiem branży rozrywkowej E-PLAY, miesięcznikiem What`up in Warsaw.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Lubię w szczególności wszelkie gry, które rozwijają przydatne umiejętności: logiczne myślenie, koncentrację, szybkie podejmowanie decyzji. Moje zainteresowania zawodowe, jak i prywatne, oscylują poza tym wokół zagadnień związanych z kwestiami językowymi (translatoryka, semiotyka), Internetem, polityką międzynarodową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pokonywać zakręty motocyklem?

Pokonywani zakrętów jednośladem jest znacznie bardziej wymagające niż samochodem, dzieje się tak ponieważ podczas jazdy w wirażu siły odśrodkowe dążą do wypchnięcia pojazdu z zakrętu, jednocześnie oddziałując na jego równowagę. Siły te nieposkromione prowadza do zmiany tory jazdy i w konsekwencji utratę panowania nad pojazdem i wypadnięcie z trasy. Z tego właśnie powodu pokonywanie wiraży powinno być doskonale wyćwiczone i wykonywane według kilki żelaznych zasad.

Gdzie jechać na długi weekend listopadowy?

Powszechnie przyjęte tzw. „długie weekendy” na stałe wpisały się już do naszych kalendarzy. Zbliżające się 11 listopada Święto Niepodległości to doskonała okazja do zorganizowania sobie jednego dnia wolnego od pracy i wykorzystania tym sposobem uzyskanego długiego weekendu na zagraniczny wyjazd.

Zobacz też

Jaki śpiwór wybrać?

Poszukiwanie uniwersalnie najlepszego modelu śpiwora jest z góry skazane na niepowodzenie, z tego względu, że dobry śpiwór to taki, który jest dostosowany do naszych potrzeb i warunków, w których będziemy go używać. Poniżej znajdziemy kilka przydatnych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego śpiwora.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: